Burek & Lipa: Świąteczny Chaos - Recenzja
autor: Foxer
gatunek: przygodówka
wersja: pełna, RM 2003
rok wydania: 2005


waga: 9 809 kBRecenzja

Screeny

Strona Autora

    Niektóre gry są aż tak głupie, że cieszą. Może i paradoksalnie, ale czasem niemal każdemu z nas przychodzi ochota by zagrać w coś podobnego. Wtedy najwyższa pora sięgnąć po Burka & Lipę Foxera.
    Prawie wszystko w tej gierce przewrócone jest do góry nogami: postacie, scenariusz, muzyka... Ale po kolei. Tytułowi Burek i Lipa, bohaterowie całego zajścia to przyjaciele z podwórka - dosłownie. Patrząc na sam tytuł (bo screeny już widzicie) - nie pomylicie się, jeśli zgadniecie, że Burek to zwykły wiejski kundel i nie domyślicie się zapewne, że Lipa to pomocna, różowiutka kotka-kumpelka. Scenariusz B&L podzielony jest na dwie niezależne historie. Pierwsza rozgrywa się wokół wydarzenia z pierwszych sekund gry - ataku złego lisa na sąsiedni kurnik. Gdy Burek nie daje rady przeciwnikowi w pojedynkę, a ten porywa dwie miejscowe nioski, rozpoczyna się wściekła pogoń za rudym złodziejem. Ekipa w postaci Burka i Lipy przy błogosławieństwie reszty wiejskich stworzeń rusza w pościg by odebrać lisowi porwane kokoszki. Druga część historii to poszukiwania zaginionego kurczaka, organizatora wszelkich imprez w kurniku, bez którego nie może obejść się całe gospodarstwo. W międzyczasie czeka nas także kilka mniejszych zadań.
    Gra pełna jest przyziemnego, acz często wymuszającego uśmiech dowcipu, dialogi często balansują na granicy dobrego, alkoholowego smaku. Ciekawostką jest wykorzystanie ABSu czy całkiem długie przerywniki w postaci 'minigierek' jak np. zjazd w saniach czy rowerowy pościg. Być może to nawet najciekawsze momenty rozgrywki.
    Grafika i mapy są w większości diabelnie prymitywne. Popularne chipsety ułożone bez większego pomyślunku i chęci. Sporo edytowanego RTP w postaci charsetów i facesetów. Muzyka w B&L to istne wariactwo. Mamy bowiem wszystko, od polskiego hip-hopu (sic!) w mp3, przez filmowe hity i kolędy, aż po popularne midi z jrpgów. Potęguje to poczucie, że gramy w coś nienormalnego... Więc może to i dobrze?
    Podsumowując. Burek & Lipa Foxera to tytuł na kikudziesięciominutowe posiedzenie, miły, pokręcony przerywnik na zabicie małej nudy. Niedopracowany pod każdym względem, acz zabawny. Z okropną momentami grafiką i całkiem przyjemnymi przerywnikami oraz absolutnie wybuchowym zakończeniem. Jeśli będziecie chcieli zagrać, to na pewno nie by cieszyć się i poznawać warstwę techniczną czy wizualną gry. Tu liczy się co innego: uratuj kury, znajdź Pana Kurczaka - tylko dla wybranych.
    I zupełnie na koniec. Gra ma trochę błędów. Przykładami może być niedopracowany ABS czy błędy na mapach, nie polecam też szybkiego powrotu do obórki z której rozpoczynacie przygodę. Ogólnie warto zapisywać grę, gdyż mimo krótkiego czasu rozgrywki utknąć bez wyjścia można w co najmniej kilku miejscach. I to klikanie by przejść na sąsiednią mapę... Uważajcie ;).

Jazzwhisky
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
Do zespołowej pracy nad grą w RM najbardziej skłoniłby mnie:
Odpowiedni projekt
Właściwi ludzie
Komercyjny charakter produkcji
Wersja Makera
Coś innego
Nie interesuje mnie praca w zespole
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Septerra Core: Dream About The Past
3. Tale of Exile: Akt I
4. Wrota Arkany 2
5. Qmai World 1
6. Asgun
7. Komnata
8. Manga Carta
9. 8 Bit Quest
10. Dragon Hell
» [MV] Alvisia
» [2k3]Lovro i Vesna
» Tworzymy demotywatory RPGMAKERA ! itp. XD
» [VXa]Endless Kingdom.
» Własny generator losowych nicków/nazw.
» [XP]Większy opis przedmiotów
» Cóż to może być za gra?
» Ziemniaczany blog
» Kimyona Yama [2k3][Download]
» Robię grę dla DOS-a.
Ultimate Galactic Saga by Lupus
wersja
Demo,
RM 2003
rok wydania
2005
ocena
7.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2016 | Używamy plików cookie.