[ME] Oczy

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 187
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

[ME] Oczy

Postautor: goblin!!! » 06 sty 2019, 20:21

No zaskoczyłem sam siebie tą grą. Czym konkretnie?
Wersja silnika, jej krótkość, no i czas produkcji (teoretyczne 3 dni, realne 8 godzin). Miała to być produkcja wypoczynkowa od innych, wielkich. I tak było.
Jednak przejdźmy do konkretów.
Gra to króciutka przygodówka, z możliwością przejścia łatwiejszego i trudniejszego, z czego jeśli zna się trudniejsze to paradoksalnie jest ono łatwiejsze. Dodatkowo za zdobycie 4 osiągnięć, otrzymuje się dostęp do bonusowej mapki. Oczywiście o ile struktura gry jest otwarta i można w nią zaglądać do woli, to jednak nie radze. W razie problemów radze raczej przejść łatwiejszym sposobem, by poznać całość fabuły, a potem zajrzeć jakie zagadka miała rozwiązanie i za co były osiągnięcia. :mrgreen:
Gra jest serio krótka, 30 minut to maks, posiada tylko pięć map, jej scenariuszo/szkico/opis budowy ma tylko 5 stron, a najwięcej ważący element to... 1 plik muzyczny, który niestety musiał być w wave, przez co ma wagę 46 mb :oops: xd.
O fabule dużo powiedzieć nie mogę, bo jak zacznę to praktycznie zaraz skończę. :roll: Tylko tyle, że akcja gry to nieokreślona konkretnie końcówka XX wieku, a my wedle gry jesteśmy słuchaczami tego, co opowiada nam główny bohater.
Oto linki:
Wersja „pełna", z rtp i oryginalnym plikiem tła w menu (osobno poniżej) (60 MB)
Wersja „lite", bez rtp, maksymalnie skompresowana. (35 MB, jest różnica, co ? xd) (plik muzyczny jest spakowany w oddzielnym archiwum w środku, należy go dać po rozpakowaniu do folderu „Sound")
Oryginalny plik tła:
Spoiler:

Skriny (zapomniałem o nich za pierwszym razem xd)
Spoiler:

Oczywiście, mimo rozmiaru gry, pewnie zdarzają się błędy, je proszę wypisywać.
Pozdrawiam, i życzę miłej, choć niestety krótkiej, gry. :wink:
Ten podpis nie ma many.
Awatar użytkownika
Mikisi
Posty: 275
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [ME] Oczy

Postautor: Mikisi » 12 sty 2019, 13:14

Bardzo przyjemna gierka, z tym, że myślałem, że wybory, które podejmujemy mają jakikolwiek wpływ na fabułę, a potem okazało się, że np
Spoiler:
to i tak później nie ma go przez dwa dni i nie zmienia się kompletnie nic. Wiadomo, że to krótka gierka zrobiona dla relaksu, ale chociaż jakieś kosmetyczne różnice byłyby miłe, albo chociaż NPCe mogłyby wypowiadać minimalnie zmienione kwestie. Druga sprawa, że nie znalazłem drugiego końca, w sensie pierwszy raz zapisałem w szpitalu i od tamtego momentu sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i każda kończyła się tak samo. Możesz w spoilerze napisać jak wygląda drugie zakończenie?
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 187
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [ME] Oczy

Postautor: goblin!!! » 12 sty 2019, 16:32

Mikisi pisze:Bardzo przyjemna gierka, z tym, że myślałem, że wybory, które podejmujemy mają jakikolwiek wpływ na fabułę, a potem okazało się, że np
Spoiler:
to i tak później nie ma go przez dwa dni i nie zmienia się kompletnie nic. Wiadomo, że to krótka gierka zrobiona dla relaksu, ale chociaż jakieś kosmetyczne różnice byłyby miłe, albo chociaż NPCe mogłyby wypowiadać minimalnie zmienione kwestie.

Był taki plan, ale limit 5 stron na scenariusz, około 5, nie pozwolił na to xd. A jak bym zacząć coś takiego dodawać, to zaraz pojawiałby by się nowe pomysły i tak w kółko :roll: . Co do wyborów mają one małe znaczenie, oprócz bodajże 2, jednak są to wybory rozwiązania etapu związane z mechaniką, czysto moralno/kosmetyczne. Po za tym:
Spoiler:


Mikisi pisze:Druga sprawa, że nie znalazłem drugiego końca, w sensie pierwszy raz zapisałem w szpitalu i od tamtego momentu sprawdziłem wszystkie możliwe opcje i każda kończyła się tak samo. Możesz w spoilerze napisać jak wygląda drugie zakończenie?

By osiągnąć 2 zakończenie, pełnie, niestety nie wystarczy od szpitala powtarzać, a od samego początku. Mogę napisać, co konkretnie należy
robić, jednak w gruncie rzeczy tylko jedno osiągnięcie wymaga wyjaśnień, jako że sprowadzało by się do sprawdzania każdej kratki na mapach. Mogę za to bez większych przeszkód podać ich nazwy i lokacje, gdzie należy je robić, a nazwy dużo same w sobie mówią.
Spoiler:

I chyba tak zrobię, jeśli nikt nie będzie tej gry mógł wymaksować, przez to osiągnięcie xd.
Ten podpis nie ma many.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3203
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [ME] Oczy

Postautor: X-Tech » 13 sty 2019, 14:27

Postanowiłem w końcu odpalić grę. Szkoda, że w ogóle jest do niej instalator. Nie minęło 10 minut i nastąpił koniec.

Ogólne wrażenie to jest namiastka gry...w sumie to pomimo lekkiego znudzenia po paru chwilach gra zaczęła interesować na tyle, że wytrwałem do jej końca. Kiedy wydawało mi się, że wreszcie akcja ruszy i rozgrywka zacznie być interesująca nagle nastąpił koniec.

Ogólnie mało intensywna...raczej nużąca...ale z czasem lekko interesująca...kiedy obudziła moje nadzieje to się skończyła nim zacząłem zapominać o jej wadach. Także w sumie to takie wrażenie małej niedorobionej petardy, która zgasła nim zdołało się wypalić pół lontu....

za mało wrażeń, abym był w stanie to docenić. za mało zawartości w tych paru chwilach. usuwam.

p.s. przedstawienie forumowe gry wygląda trochę jak taki bajzel.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 187
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [ME] Oczy

Postautor: goblin!!! » 13 sty 2019, 17:16

X-Tech pisze:Postanowiłem w końcu odpalić grę. Szkoda, że w ogóle jest do niej instalator. Nie minęło 10 minut i nastąpił koniec.

Zaznaczałem, że gra jest krótka. 30 minut gry to już jest czas, gdy sprawdzasz każdą kratkę na mapie czy nie ma tam ukrytej interakcji. 10 minut to raczej odpowiedni czas, gdy po prostu grę się przechodzi... i tyle, nie stara się zdobyć wszystkiego, a wsiąknąć w grę, co jak zauważyłeś, zresztą słusznie, udaje się... dopiero pod koniec.
No ale budżet nie pozwala, ograniczenia i limity są. Jakbym ich nie ustalił, to bym nigdy nie skończył robić tej gry... znowu... A i pomysłu dużego jakiegoś na kontynuacje nie miałem. No mniejsza.
Ogólnie nie spodziewałem się takiej dość pozytywnej reakcji na grę. Postaram się coś z tą długością zrobić, pewnie coś w rodzaju dodatku xd. Ale też nie jakiejś potężnej długości, maks kolejne 5-10 stron scenariusza, co umożliwi lepiej rozwinąć wpływ dialogów i ogólnie rozbudować grę, o jakieś 10-20 minut, ale to zobaczę.
A co do przedstawienia gry; na przypale, albo wcale :v Na początku szkinów zapomniałem nawet przesłać.
Ten podpis nie ma many.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3203
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [ME] Oczy

Postautor: X-Tech » 13 sty 2019, 23:25

Grałem w wiele gier z rpgmakera, które są cudowne. O jakim w ogóle budżecie mowa xd Nie muszę dawać linków nawet...
Dobre żarty. XD

Nie zniechęcam do dalszego tworzenia. Nie napiszę, że czekam na kontynuację, bo bym skłamał. ZA mało było tu wszystkiego, aby poczuć choć namiastkę gry jako stosownej całości czegoś co by zachęciło mnie do dalszego grania jak choćby demo gry. Jeśli - celem poczucia czegokolwiek co można nazwać wrażeniami dema gry - ma być robienie dema na zasadzie wydawania go w kawałkach kawałków po 5-10 minut - to absolutnie nie do mnie tym trafisz. Leniwe podejście do zapowiedzi jak i samej gry to nie jest właściwe podejście. Tłumaczenie lenistwa budżetem jest niewłaściwe, a tym samym jakości samej gry z RM. Nie da się zrobić lepszej gry w rmie pieniędzmi. Zasoby masz praktycznie za darmo w tysiącach. Wrażeń z samej wizji rozgrywki czy prowadzenia fabuły - nie kupisz. To masz w głowie, albo nie. Możesz nad tym co najwyżej popracować.

Jeśli odpalę kolejny fragment to z lekkiej ciekawości. Nie z powodu tego, że czekam z ogromnym ślinotokiem przed ekranem podekscytowany tym co dotychczas stworzyłeś. Ciekawi mnie lekko w jaką stronę chcesz to rozwinąć i czy wreszcie rozgrywka jakoś ruszy z miejsca. Jeśli mam być szczery to ogólnie jest bliżej crapa niż hita na szczęście dzięki lekkim namiastkom fabuły i rozgrywki wytrzymałem jakoś do końca z lekkim zaciekawieniem pod koniec o czym już pisałem. W sumie to ciekawi mnie co dalej. Sama gra to raczej crapiszcz i mam wrazenie ze moja litość, aby to odpalić bardzo się tobie przydała...wiesz na czym stoisz - sama zapowiedz w ogole nie zacheca do odpalenia jak i twoje podejscie, ale sie przełamalem.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 187
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [ME] Oczy

Postautor: goblin!!! » 14 sty 2019, 00:09

X-Tech pisze:O jakim w ogóle budżecie mowa xd

Ogólnie sam budżet to żart, nie ma tu ani grosza (po za kosztami prądu, komputera i internetu, ale to jest zawsze i bez tego), i raczej miałem na myśl to z budżetem, że ustaliłem sobie granice. Jakby ich nie było, możliwe, że produkcja wyglądała by tak:
1 - Robię
2 - Wpadam na pomysł, że coś tu może pasować
3 - Wprowadzam go w miarę możliwości w życie
4 - Wracam do punktu 1 i koło się zamyka.

Co do długości fragmentu, to tak jak mówię, raczej zrobię tak samo, że wyznaczę sobie jasne granice, których pod żadnym pozorem nie wolną mi przekroczyć, bo zaraz zaczną się imigranci i kolejne przekroczenia. Więc jak chcesz długiego fragmentu to poczekaj jak będzie jakieś 7 fragmentów xd
A co do mojego podejścia - powiem szczerze, że ogólnie mało rzeczy mnie obchodzi, w tym również to jak zapowiedź/prezentacja zostanie odebrana, nie zarabiam na tym więc mogę sobie na to pozwolić, a ci którzy się zainteresują widać są ludźmi cierpliwymi, skoro wytrzymują moje podejście, albo mają na tyle empatii, by zrozumieć, że kogoś może coś nie obchodzić xd. Jeśli gra wyszła dobra (ogólnie mówię, nie o tym akurat, wyszła najwyżej przyzwoita) to osoby, które w nią grają mimo nieprzyjemnej prezentacji są mile zaskoczone, a ludzie, którzy nie mają dość cierpliwości i tak by mogli nie przejść gry... z braku cierpliwości właśnie.

Chyba wsio co miałem do odpowiedzenia.
Ten podpis nie ma many.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3203
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [ME] Oczy

Postautor: X-Tech » 14 sty 2019, 01:12

Są ludzie, którzy liczą na zarobek, ale tak naprawdę kompletnie nie potrafią robić gier i szybko stają się wyklęci jako twórcy - jednocześnie uważając się za bożyszczy tworzenia gier -CZĘSTO jeszcze nim jakiekolwiek gry stworzą choćby za free i nie pisze tu nawet o czymś co dobija do przeciętności. Często pojawiają się tacy, którzy chcą kasy za gry, ale nie zrobili jeszcze nic co ma ręce i nogi i warte by było złamanego grosza...a gier darmowych się nie podejmują, bo nikt im za to nie zapłaci xd Ci to już w ogóle sobie przekreślają xd


Ty dobrze wiesz, że robisz za free. nie robisz nic ponadto co sam chciałbyś zrobić. wisi ci w sumie oglądalność.
Twoje podejście jest całkiem świadome i ma sens. Jak napisałeś. Rób dalej może wyjdzie ci coś naprawdę ciekawego z czasem.
Dobrze, że masz świadomość, że z tym zainteresowaniem może być przez to kiepsko, ale z czasem może się to zmienić i włożysz w to więcej mocy.
Może się uda. Nie trzymam kciuków bo tak naprawdę to wszystko tylko od ciebie zależy elo. Liczę na rozwój scenariusza w coś ciekawego. Może się zagłębię.

P.S. Mimo wszystko twoje podejście na zasadzie - usprawiedliwiam, że robię słabą grę, bo mi nikt za to nie płaci jest kompletnie wyssane z palca. To nie tłumaczy jakości gry. Ogólnie w rmie robi się gry za darmo i robi się często rewelacyjne. Kasa nie ma tu nic do rzeczy absolutnie.

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość