Gromada [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: X-Tech »

Mertruve pisze:Jeżeli wyjaśnienie podane przez autora nie trzyma się kupy u nas, to znaczy, że w świecie gry są inne warunki, na których to wyjaśnienie się opiera.
Jazz napisał, że w S-F wszystko ma się trzymać całości i mieć logiczne wyjaśnienie - to prawda. S-F to jak klocki, z których się buduje całość, ale często nie trzeba opisywać całego świata dookoła, lecz tylko jedno miejsce akcji...na myśl przychodzi mi Cube. Wszystko zależy od autora, ale logiczna przyczynowo-skutkowość to jest podstawa dobrych produkcji.
CoR_P pisze: Gra przed pojawieniem się bedzie jeszcze testowana na ludziach, więc jeśli będą jakieś istotne niedociagnięcia w dialogach, to na pewno to wyjdzie i ulegnie poprawieniu.
[/quote]
O ile nie padną od napromieniowania. Za długie poddawanie się zjonizowanemu promieniowaniu smaży i mutuje tkanki na kotleta. Unikajcie prześwietleń i nie łamcie się (przyczynowo-skutkowość)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Jazzwhisky »

Mertruve pisze:Dla mnie SF (gatunki :<) to też baśń o sumie niezerowej - jeżeli coś się dzieje, to znaczy, że powinno. Jeżeli wyjaśnienie podane przez autora nie trzyma się kupy u nas, to znaczy, że w świecie gry są inne warunki, na których to wyjaśnienie się opiera. O.
Ludz, sam przyznajesz, że "to znaczy, że w świecie gry są inne warunki, na których to wyjaśnienie się opiera". Czyli w twoim świecie następstwo działań-skutków (wyjaśnienie) istnieje! Suma gry równa jest zeru i magia fantasy prysła. :]

Zresztą nie na tym opiera się sens hasła, no ale to już coś na dłuższy wywód.

@CoR_P
Prawda jest taka, że jeszcze nic nie widzieliśmy. Ja brzydko wyprzedziłem fakty, bo podejrzewam, że jednym z głównych elementów finału będzie rozwiązanie niejednej z tych zagadek. I tylko mam nadzieję, że nie skończy się to jak 90% amerykańskich filmów albo Harry Potter - "Ok, doszliśmy do punktu kulminacyjnego. Tylko, hmm, wymyślaliśmy kawałeczek po kawałeczku, więc fabuła nie jest spójna, a błyskotliwy finał niemożliwy. Tylko jak z tego teraz wybrnąć??? Ah, wiem! Deus ex machina!!!" ;)

Powodzenia.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Mertruve »

Czyli w twoim świecie następstwo działań-skutków (wyjaśnienie) istnieje!
Istnieje, ale niekoniecznie jest wyjaśnialne (damn, miałem odpuszczać, kiedy zabiorę się za używanie takich słów) naszą logiką ;o

Tylko błagam, nie przekonujcie go teraz do wrzucenia zakończenia "do ewentualnej poprawki"!
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: CoR_P »

Może tak być, że wszystko co istnieje w "sf" musi być dokładnie zanalizowane, tak aby to "f" było jak najmniejsze, ale to zależy jak bardzo chce się odbiec od tego co już znamy. Czym bardziej niezwykłe rzeczy próbuję się przedstawić, tym mniej powinno się je tłumaczyć bo tym bardziej zanudzi się odbiorcę wykładami typu- dlaczego tak a nie inaczej. Najważniejsze, aby fabularnie wszystko ze sobą się zgadzało.
Właśnie przyszło mi coś do głowy - może nie podciągać niektórych gatunków pod s-f, ale nazwać go na przykład f-f (future fantasy).
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: X-Tech »

CoR_P pisze: może nie podciągać niektórych gatunków pod s-f, ale nazwać go na przykład f-f (future fantasy).
Fikcja naukowa (science finction) to musi być dobra fikcja naukowa z Cyber Punkiem najlepiej, a fantasy bywa nudne jak flaki z olejem. Lepiej trzymać się od drugiego z daleka.

Dobre S-F to takie jak z serialu Battle Star Galactica, Johnny Mnemonic, Hakerzy, Deus EX, Terminator, Hardware Mark, Mad Max, Tetsuo, Akira, Matrix 1, Herosi (serial oczywiście), System Schock2 (GRA), Pamięć Absolutna (film ze Schwarzennegerem, Ucieczka z Nowego Yorku ale nie Władca Pierścieni. To już stacza się w inną "złą" stronę wtedy....No chyba, że masz luźne podejście do swojego dzieła to może będzie coś z takiej mieszanki strawnego, ale lepiej unikać mangi i fantasy w S-F.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Sobriquet Gaido »

X-Tech pisze:Fikcja naukowa (science finction) to musi być dobra fikcja naukowa z Cyber Punkiem najlepiej, a fantasy bywa nudne jak flaki z olejem. Lepiej trzymać się od drugiego z daleka.
Ja mam taką prostą zasadę ktora pasuje do wszystkiego. Dobre SF nie jest złe. I już konwencja przyjęta przez autora jest kwestią dowolną. Oglądał ktoś z was "Kapuśniaczek"? To wiecie o co mi chodzi :)
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Gamer2002 »

X-tech, według twojej definicji, jeżeli coś zawiera miecz to fantasty a jak ma laser to SF. A tak się składa, że książka "Bomba w Wilczym Szańcu. Fuhrer zginął" która jest o tym co by było gdyby zamach na Hitlera się udał, to jest to SF. Laserów brak.

temat: Gromada (Zapowiedź)
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: CoR_P »

Widzę, że tematyka zeszła na to czym jest sf. Na pewno każdy widzi to na swój sposób, więc skorzystam z okazji i wygłoszę swoje zdanie. Jest pewne grono ludzi, którzy za fantastykę naukową uważają jedynie pewien wąski zbiór książek i film Odyseja Kosmiczna 2001, jako jedyny jej prawdziwy przykład w kinematografii. Dajmy na przykład takie Gwiezdne Wojny (nazywane zresztą Space Operą, byle by nie Science Fiction) są dla współczesnego człowieka mniej więcej tym, czym dla kogoś w średniowieczu był "Młot na czarownice" - liczy się wyłącznie wrażenie, a fakty się do nich naciąga.
Jako doskonały przykład literatury fantastyczno naukowej z XVII wieku można natomiast przytoczyć "Sen" Keplera, będący właściwie traktatem o astronomii księżycowej. Miał on jednak trafić, do ludzi mniej wykształconych w kierunkach ścisłych, takich jak książęta i duchowni, więc traktat ten przyjął formę opowieści o hipotetycznej podróży człowieka na księżyc. Kepler mógł jedynie podejrzewać, że istnieje coś takiego jak próżnia kosmiczna, a jednocześnie potrafił dość precyzyjnie zgadnąć jakie warunki termiczne występują na księżycu, natomiast do zobrazowania prędkości przemijających faz użył wymyślonych przez siebie księżycowych ludzi, którzy muszą szybko uciekać przed zbliżającym się cieniem nowiu. (Owszem był świecie przekonany o tym, że istnieją księżycowi ludzie i że budują miasta w kształcie okręgów z iglicą pośrodku, a układ słoneczny od wieków wygrywa rytm niesłyszalnej melodii). Mimo, że jego tezy w dużo bardziej suchym wydaniu można usłyszeć dziś w szkole na lekcji fizyki, to trzeba powiedzieć, że ten gość miał naprawdę fantastyczną wyobraźnie (a jego matkę i tak posądzono o czary, ale cóż, takie czasy).
Ogólnie fantastyka może być naukową, bez względu na to w jakim okresie historii powstała, ale niekoniecznie musi być nią wszystko co opowiada o przyszłości.

Przypominajka, część 2 - temat: Gromada (Zapowiedź)
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
Awatar użytkownika
Flaque
Posty: 400
Rejestracja: 28 paź 2007, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Flaque »

Hm, kolejny mod do Makera. Niemniej jednak całkiem ciekawy.
Mogę na razie powiedzieć tylko tyle, że grafika całkiem ciekawa, mam nadzieję, że gra nie będzie nudna jak Fallout >:D Brzydkie walki.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: X-Tech »

Flaque pisze:Hm, kolejny mod do Makera.
Kolejny Mod do ołówka - Temperówka. YES
Kolejny Mod do ołówka - Rysunek NO ...Flaque piszesz bez sensu...
Mod do makera to jest na przykład Power Patch... :twisted:
Flaque pisze:mam nadzieję, że gra nie będzie nudna jak Fallout >:D Brzydkie walki.
Podejrzenia skłaniają ku grze fabularnej, więc gra nie będzie raczej śmietnikiem pomysłów.
Oby był to ciąg ciekawych wydarzeń...Może będzie to kolejny hicior, na miarę BL, a nawet lepszy. Osobowość postaci na trailerze mówi sama za siebie, że będzie do czego/kogo się przywiązać i z kim/czym się utożsamiać. Najbardziej wyczekiwana prze zemnie gra od miesięcy.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: DE »

Gra zapowiada sie swietnie.

Mam nadzieje, ze dozyje wydania :)
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Ska'ciu »

Z tego może być kolejna perełka, zapowiada się świetnie jak nie jeden już rzekł :)
Klimat tego świata po prostu czuć! :D
I nawet te turowe walki tu nie przeszkadzają, co więcej: Myślę że ABS zaszkodziłby w tym przypadku. Cóż, życzę powodzenia i mam nadzieję że gra zostanie wydana.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Adziol
Posty: 76
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:48

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: Adziol »

No... Gra zapowiada się ciekawie, ale jako, że nikt chyba nic nie krytykuję to ja coś powiem :)

Wg mnie dialogi leżą niestety wypadałoby je poprawić. Nie podoba mi się też animacja bohatera. Grafika też mi się średnio podoba ale respect za to, że sam ją robisz. Życzę powodzenia.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: FEI »

klimatem jedzie kilometr pod wiatr, będzie wypas. grafa ma swój klimat specyficzny, dla mnie jest miodzio na kółkach.
to by było chyba na tyle... aaa, jeszcze cytat: "rób, rób, rób... i wydaj"
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada (Zapowiedź)

Post autor: CoR_P »

Minęły mniej więcej dwa tygodnie od czasu, gdy przyznałem się do montowania Gromady i robota idzie pełną parą. Myślę, że prace są zaawansowane w ponad 80%, i chociaż wydaje mi się, że poprawiam wszystko na bieżąco, to ile roboty zostało okaże się pewnie w fazie testowania. Z poprawianiem trailera bawił się chyba już nie będę. Wystarczająco roboty mam nad całą resztą. Myślę, że koniec stycznia - początek lutego gra powinna się pojawić.
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
ODPOWIEDZ