Gromada [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada [download]

Post autor: CoR_P »

Zombik pisze:Będę musiał ją przechodzić znowu po raz piąty, albo i szósty ;_;
Ho - ho! W takim razie nie obiecuję, że w przyszłości jeszcze Cię trochę nie poprześladuję.

Gra jest dość rozbudowana i mimo, że siedziałem nad zmianami ponad miesiąc, to i tak mają one raczej wartość kosmetyczną bo toną w natłoku tego co już było wcześniej.
Wczoraj jeszcze zauważyłem, że w przypadku śmierci Szarika są pewne problemy w jednym miejscu.
Dzisiaj to poprawiłem i przydałoby się dokonać kolejnej podmiany pliku :/

Edit: ok, podmieniony
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Gromada [download]

Post autor: Soul »

A jednak poprzednia wersja miała mniej bugów. W tej wersji gra jest niestety nie do przejścia :(
Gra się zacina po kursie HADES III->HADES II->HADES I Nie można nic zrobić, gra się zacina w garażach HADES I. (to w wersji podkera)

*bug z meniskiem nadal nie poprawiony XD
*czemu na 1 piętrze HADES I losuje się muzyka? wolałem tą standardową.
*o co chodzi z zielonymi kapliczkami? Koleś w HADES II tak jak kiedyś pieprzy o błękitnych i czerwonych, ale błękitnych nie widze XD Czyżby zielone były teraz dla tych z repem +, czy dla neutralnych?
*podobają mi się dodatkowe wątki
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada [download]

Post autor: CoR_P »

Tak to jest. Zmienia się jedną rzecz i trzeba zmienić milion pozostałych :/
No to w weekend czekają mnie kolejne poprawki.
Gra się zacina po kursie HADES III->HADES II->HADES I
Miałeś w drużynie Agrisz, Meniska albo Suzi? Ewentualnie żaden z pozostałych bohaterów nie zginął?
*bug z meniskiem nadal nie poprawiony XD
Prawdę mówiąc nie znalazłem tego błędu. Na pewno chodzi o Meniska a nie o A0028? Jego rzeczywiście się nie usuwa w trakcie trwania wynajmu. Mogę rozwiązać to jakoś inaczej.
*o co chodzi z zielonymi kapliczkami?
Tak, zastąpiły niebieskie.

Co prawda puściłem już Jazzowi wersję 1.33, ale chyba nie obejdzie się bez 1.34 :)
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Gromada [download]

Post autor: Soul »

Próbowałem z różnymi drużynami, raz sam, raz z Suzi, Argisz i Eviniusem, ale i tak gra się zacinała w tym miejscu.

Tak o meniska, jeśli dodamy chociaż raz go do drużyny w HADES II to już nie ma szans go usunąć XD Bo reset go nie usuwa. Tzn. charset jego pojawia się na mapie i mówi, że nie możemy go wziąć, ale jest w naszym teamie XD A że zmienna odpowiedzialna za liczenie postaci się zeruje, to można dobrać jeszcze dwóch towarzyszy nie wliczając w to meniska :)

PS:Mogę ci wysłać sejwa, tak żebyś go naprawił, abym mógł przejść dalej :P?
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: Gromada [download]

Post autor: pakitos »

Mapa 59 (Terminal) i 69 - gdy chcemy zabrać ze sobą Succubę, ale nie możemy zabrać więcej osób, pojawia się faceset Agrisz.
co
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada [download]

Post autor: CoR_P »

Soul pisze:PS:Mogę ci wysłać sejwa, tak żebyś go naprawił, abym mógł przejść dalej :P?
Tak, podeślij. Łatwiej będzie mi zlokalizować ten błąd. A wywala grę do pulpitu? Gromada 1.32 nie chodziła bez zainstalowanego rtp.

Tu jest (działający) link do wersji 1.34 uwzględniającej poprawki do obecnie znanych mi bugów:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/252 ... a_1.34.zip

Możesz ewentualnie spróbować odpalić sava w tej wersji.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2015, 19:36 przez CoR_P, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Gromada [download]

Post autor: Soul »

Ok, w tej wersji jest dobrze :) Gra nie zacina się. Nie wiem co było źle w tamtej, no ale nie dało się ruszać bohaterem xd
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gromada [download]

Post autor: Kleo »

Obrazek

A już się cieszyłam, że mam wyjątkowe szczęście i błędy mnie omijają (poza ortograficznymi, te momentami są straszne :P). Ale wybieram sobie drużynę w Megaronie, patrzę, a tu po zabraniu Suzi znikają kolesie z Musztronu.
Podobają mi się nowe pogaduszki, a zwłaszcza rozgadany Menisk. Zawsze go lubiłam, a teraz jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
CoR_P

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2008, 20:39

Re: Gromada [download]

Post autor: CoR_P »

Ciekawe. Na szczęście nie wpływa to na znacznie na rozgrywkę, ponieważ ten przełącznik dezaktywuje się przy wyjściu z Megaronu. Wszystko też wraca do normy po restarcie drużyny... tylko po co ja go tam wstawiłem? Od sześciu lat jest tam zakamuflowany i myślę, że to pozostałość po niezrealizowanym wątku. Dzięki za zwrócenie uwagi.
[img]http://cor_p.w.interii.pl/obrazki/Podpis.JPG[/img]
Benny93
Posty: 9
Rejestracja: 02 lip 2015, 18:41

Re: Gromada [download]

Post autor: Benny93 »

Mam problem, nie mogę przejść etapu z mechami, ciągle mnie rozwala ten drugi mech. Jest na to jakaś solucja?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gromada [download]

Post autor: Kleo »

Solucji zdaje mi się, że nie ma, ale przy dobrej taktyce ta walka jest prosta. Jak mechy są daleko, to nie marnuj rakiet, bo na dystans są mało skuteczne. Najpierw wykończ tego, który szybciej się do ciebie zbliża, ale zanim podejdzie dwa (a jak masz mocne nerwy to trzy :)) kroki do przodu, to wybieraj defensywę i "czekaj". Jak już podejdzie, to dwa ataki rakietami + jeden-dwa z działka pokładowego elegancko go wykończą. Potem tę samą operację trzeba powtórzyć z drugim mechem (jak się dziad nie chce ruszać, to trzeba samemu się do niego pofatygować) - i voila, wygrałeś. A jak coś pójdzie nie tak, to zawsze w międzyczasie możesz zasilić osłony.

Jeśli mimo wszystko nie dasz rady, to podrzuć mi save'a i przejdę Ci ten kawałek. Chociaż to w ostateczności, bo ładną cutscenkę stracisz. :)
Benny93
Posty: 9
Rejestracja: 02 lip 2015, 18:41

Re: Gromada [download]

Post autor: Benny93 »

@up jak mogę zasilic osłony?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gromada [download]

Post autor: Kleo »

Druga opcja po wybraniu defensywy: zasilenie osłon. Za dwa paski energii dostajesz kilka (nie chciało mi się liczyć, ile dokładnie) pasków do obrony. Masz sześć pasków energii, więc łatwo policzyć, że możesz to zrobić trzy razy - na walkę z dwoma mechami na pewno wystarczy. Zresztą "moją" taktyką przeważnie padają nawet bez tego - sprawdzałam trzy razy dla pewności i tylko raz musiałam użyć zasilenia (gdy zbliżały się jednocześnie - wtedy jest nieco trudniej). :)
Benny93
Posty: 9
Rejestracja: 02 lip 2015, 18:41

Re: Gromada [download]

Post autor: Benny93 »

@up Dzięki, pomogło :)
ODPOWIEDZ