---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Jazzwhisky »

Informacje wymagane do zamieszczenia tematu o grze (jeden tytuł - jeden temat!):

Demo itp.
  • Pełny tytuł
  • Wersja RM (m.in. 95, 2000, 2003, XP, VX(A), MV lub MZ), inne platformy - tylko w drodze absolutnego wyjątku (sprawdzeni autorzy)!
  • BEZPOŚREDNI link do dema (ew. bezpośrednio do podstrony z linkiem, Chomikuj i inne linki z ograniczonym dostępem nie wypełniają tego wymogu!)
  • opis (np. konwencja, grafika, funkcjonalności, fabuła...)
  • minimum trzy screeny (maksymalna szerokość: 960px) z poziomu gry (linki tekstowe do screenów, miniaturki, a także zrzuty spod poziomu edytora nie wypełniają tego wymogu!), polecany host obrazków (szybkie wczytywanie, brak problemów i reklam) - http://imgur.com
  • szacowany czas zakończenia pracy i/lub informacje o stanie produkcji (najlepiej słownie, np. dopiero zaczynam, jestem w połowie itp., nie zapominajcie umieścić tej informacji!)

Pełna Wersja
  • Pełny tytuł
  • Wersja RM (m.in. 95, 2000, 2003, XP, VX(A), MV lub MZ), inne platformy - po wcześniejszym uzgodnieniu z administracją forum
  • BEZPOŚREDNI link do gry (ew. bezpośrednio do podstrony z linkiem, Chomikuj i inne linki z ograniczonym dostępem nie wypełniają tego wymogu!)
  • opis (np. konwencja, grafika, funkcjonalności, fabuła...) i/lub link do autorskiej strony z informacjami o grze
  • minimum trzy screeny (maksymalna szerokość: 960px) z poziomu gry (linki tekstowe do screenów, miniaturki, a także zrzuty spod poziomu edytora nie wypełniają tego wymogu!) i/lub link do autorskiej strony z galerią screenshotów z gry, polecany host obrazków (szybkie wczytywanie, brak problemów i reklam) - http://imgur.com

W imieniu wielu userów prosimy także o rozsądne (tzn. nie nadmierne) korzystanie z tagu
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Izzy
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2008, 13:20

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Izzy »

Jedno pytanko: czemu w ogóle nie promujecie gier na XP? Np. chciałbym zamieścić jakieś swoje demko, które nie jest na aż tak dziadowskim poziomie (skrypty, ripowane przeróbki grafik, bogate midi). A kłóci się to z regulaminem, a parę grywalnych gier na XP powstało (choćby Denorisus II czy Legends of Arathia demo). Tutaj moje pytanie- da się zrobić coś z tym regulaminem? ;) Bo jeśli chodzi o VX to rozumiem, że dobrych polskich gier jeszcze nie ma. Proszę o odpowiedź na moje pytanie i skasowanie mojego posta dopiero 24h po Waszej odpowiedzi (żeby spam się nie szerzył).

Z góry thx, w FAQ nic o tym nie znalazłem ciekawego.

[EDIT] Wielkie thx, można skasować ;]
Ostatnio zmieniony 17 maja 2008, 19:59 przez Izzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Jazzwhisky »

Dział RM-Gry służy wyłącznie tytułom 2k/2k3, część redakcji sprzeciwiła się umieszczaniu tam zapowiedzi tytułów spod XP ponieważ tylko ułamek procenta projektów spod tej wersji doczekuje się wydania choćby wersji demo - stąd niektórzy nie chcieli zaśmiecania wspomnianego działu tematami, które nijak mają się do gier i ich tworzenia (są bezefektywne). :)
Poza tym powiedzmy sobie szczerze, użytkownicy RMXP stanowią na forum zdecydowaną mniejszość. Na 50 tematów o grach jakieś 20 opatrzone jest opisem [download], podejrzewam, że w przypadku gier na XP trudno byłoby mówić o stosunku 1 do 20. Anyway, jeśli masz choćby wersję demo, którą chciałbyś zaprezentować - myślę, że byłby to dobry precedens by nieco zluzować zasady w tym punkcie, jeśli masz jakieś wątpliwości etc., atakuj przez PM please. Ja tymczasem postaram się skontaktować z administracją forum.

Ok, zasady zostały zedytowane!

[EDIT]
Nunu, istotna zmiana, wymiana była na temat, warto by została ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Slayer M
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2008, 16:12

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Slayer M »

A czemu nie można umieszczać gier z RM95 i RMVX :?:
Grrrr... to ja jestem potężny Slayer M.
To ja jestem władcą wszystkiego co mroczne i straszne. To ja jestem królem.
To ja... mam władze nad goblinami, smokami, umarłymi i Jeźdźców Mroku i to ja, jestem 10 letnim twórcą gier.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Jazzwhisky »

RM95 to już absolutna przeszłość, nie przypominam sobie zresztą choć jednej* polskiej gry spod tego Makera w ogóle. Z RMVX sprawa jest nieco bardziej złożona - dość powiedzieć, że program znajduje się w ciągłej dystrybucji ($100 za sztukę), TA nie zajmuje się nim w żadnej mierze, a w Polsce, używając RMVX, nie próbuje składać gier prawopodobnie nikt rozsądny (ale nie, żeby program się do tego nie nadawał). =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Vahiman
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2009, 19:17
Lokalizacja: Dolny śląśk
Kontakt:

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Vahiman »

Jakiś błąd tam jest, "pisze odnośnik do strony www lub" a dalej już nic, napraw to, dobra?
Jan Kowalski - jedyna osoba w tym kraju którą nie dotyczy ochrona danych osobowych

Obrazek
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Akwarelek »

Jak odnośnik może pisać? ;/

Pamiętasz, w szkole na pewno piszesz notatki, i zazwyczaj dzielą się
a) na ścianę tekstu
b) punkty
c) myślniczki, kropeczki etc.

Mam nadzieję, że załapałeś - tam błędu nie ma.

edit: Btw, nie dostałem jeszcze ostrosłupa za wina w taco.

Skandal, ale już naprawione; także dla formalności - w pierwszym poście pojawił się dodatkowy dwukropek.
Edit - i jeszcze jedna, formalna "aktualizacja" zasad.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Jazzwhisky »

Stara treść wpisu:
Spoiler:
AKTUALIZACJA (03.02.2012)
Uwaga! Zasady działu uległy istotnym poprawkom i uzupełnieniom (wszystko powinno być teraz bardziej widoczne i jednoznaczne), zwróćcie uwagę, by zakładając nowe wątki wypełniać wszystkie wymogi w całości!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: BH Daimaouji »

Siema, jaki inny hosting polecacie bez logowania? Speedyshare już padło
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Dragon Kamillo »

W sumie fakt, można by się pokusić o dodanie jakiś przykładowych hostingów plików, tak jak ingur do obrazków.

Box.com najlepszy, choć nie wiem co oznacza bez logowania, bo jeśli chodzi o to że ty nie chcesz się logować wrzucając plik to trochę dziwne, nie widzę powodu czegoś takiego - nawet typowe "nie chce mieć pierdyliarda kont w różnych miejscach" tutaj do mnie nie przemawia - bo to w końcu 1 miejsce gdzie będziesz trzymał wszystkie pliki które chcesz udostępnić, a może nawet i więcej.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Rave »

Aha, to trzeba się o wyjątek starać w razie użycia makera MV? Dobrze wiedzieć.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ---ZASADY ZAKŁADANIA TEMATÓW W DZIALE GRY---

Post autor: Jazzwhisky »

Nie, "inne platformy" odnosi się do programów spoza serii RM, a nawias jest w zasadzie tylko pomocniczy (w sensie - wymagamy oznaczania jaka to wersja Makera), zaktualizowałem dla jasności. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ