Strona 1 z 2

Lt. Python v1.5 [Download]

: 20 mar 2009, 20:34
autor: Ska'ciu
Lt.Python version 1.5
Oto moja dość stara strzelanka. Ale poprawiona. M.in. teraz można chodzić podczas przeładowania broni, broń przeładowuje się z klawiatury, na shift się zmienia tryb ognia. (do menu się wchodzi tylko aby zmienić broń, zapisać lub użyć apteczkę). Ponadto gra została ułatwiona - mniej przeciwników na małych mapach, zapisy po poszczególnych częściach dłuższej misji (przedtem był tylko co misję).

Opis gry: (gra jest na makera 2k3, potrzeba skopiować plik exe z innej gry pod 2k3)
Czy zastanawialiście się kiedyś co robi policja lub wojsko w anime gdy miasto jest atakowane przez jakieś stworki? Czy nie dziwiło was że jedynie jakieś czarodziejki z księżyca zwracają na to uwagę? Ta gra pokazuje jakby to wyglądało gdyby jednak wojsko wzięło się do roboty. Tyle gwoli wstępu teraz o grze, chodzimy i rozwalamy różne stwory do wyboru mamy 6 broni + granatnik (trzeba sobie je kupić tak jak i amunicję do nich), śmiga to na poprawionym systemie SFAS by Ska'ciu (ja), dodatkowo dla urozmaicenia rozgrywki czasem jedziemy samochodem albo strzelamy z pierwszej osoby. Grafika w grze jest cóż... średnia, ot takie szarawe, dość schematyczne miasta czy wsie. Muzyka całkiem niezła (sporo nowego względem starej wersji) i pasuje do tego co widzimy, nieco z RTP ale ogólnie "oryginalne" kawałki. Grywalność cóż, jeśli się lubi gry w tym stylu może się spodobać i wciągnąć. Nie-fani "strzelanek" mogą zagrać z ciekawości i próby polubienia tego rodzaju gier... Ale sukcesu nie wróżę :)

Przykładowe (przypadkowe) screeny:
http://rpgstudio.lua.pl/index.php?go=13_1

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LINK:
http://www.box.net/shared/2xkfuaggrc

Jeśli jakieś pytania (np. o więcej szczegółów co zostało poprawione w stosunku do pierwotnej wersji) proszę tu pisać. Mam nadzieję że dzięki usprawnieniu gra będzie dość przyjemna.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 22 mar 2009, 17:28
autor: Ska'ciu
Jeśli jakieś pytania (np. o więcej szczegółów co zostało poprawione w stosunku do pierwotnej wersji) proszę tu pisać.

No i nikt nic nie pisze? Uznaliście że nawet gry porządnie nie umiem dodać? (były problemy ale z C'S)
Czy może nie chce się wam grać w odgrzewanego kotleta który jest "klonem PTEI2 w którym wszystko ukradzione"? (co oczywiście nie jest prawdą bo wszystko (w v1.5 już na pewno) jest moje lub ludzi co mi pomogli). A może po prostu nikt nie lubi strzelanek? Chciałbym się dowiedzieć czy coś jest nie tak, a jeśli jest to co? - przyda to mi się przy obmyślaniu przyszłych projektów.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 22 mar 2009, 17:37
autor: Akwarelek
Spokojnie stary, ludzie mają weekend, odpoczywają, piją, leczą kaca zamiast siedzieć przy kompie (z wyjątkami) :-D
Ja moje słabo rozwinięte zdanie napisałem już na titku, może jak inni skomentują to coś mi wpadnie do głowy.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 22 mar 2009, 19:03
autor: Kalashnikov
Po prostu mało osób chce grać w odgrzewane kotlety. Ten kto miał ściągnąć Lt. Pythona już to zrobił w zeszłym roku i wyraził (bądź nie) swoją opinię. Fajnie, że poprawiłeś pare drażniących błędów, ale wątpliwe jest, że gra zmieniła się jakoś diametralnie, dlatego niewiele osób pobierze ją teraz, tylko dlatego, że można chodzić podczas przeładowywania.

Nie mówie, że tak jest na 100%, ale tak mi wychodzi z mojego rozumowania.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 22 mar 2009, 20:28
autor: toldi
Mnie gra się bardzo spodobała :-) Szczególnie to strzelanie z auta xD

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 22 mar 2009, 23:49
autor: FEI
tak ja napisał kalash, zagrałem kiedyś więc do tego nie wrócę. gra ciekawostka, większej radochy mi nie dała. no sory ale takie fakty.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 23 mar 2009, 14:07
autor: Ska'ciu
Nie wrócisz... Jeśli choć trochę fajnie ci się grało to powinieneś spróbować 1.5 jest o wiele lepiej.
Nie TYLKO jest zrobione chodzenie podczas ładowania, ogólnie gra się o niebo lepiej i co ważniejsze - ŁATWIEJ. Ale skoro się nikomu "nie chce" to nie, mógłbym nawet rzec, wasza strata. Co innego jednak jeśli nie lubicie strzelanek.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 23 mar 2009, 16:19
autor: Pantera
sciagnalem, zagralem przez momencik, i jestem co najmniej zainteresowany. chwyciles mnie aluzja do Magic Knight Rayearth (wlasnie ogladam drugi sezon), wiec pogram jeszcze jak znajde chwile i sie wypowiem ;)

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 23 mar 2009, 17:31
autor: Secretman
Gra jest dobra, ale nie zachwyca. Pomysł na strzelankę w RpgMakerze nie jest oryginalny(w porównaniu do pomysłu na platformówkę). Osobiście wolę strzelanki, gdzie od razu wiadomo o co chodzi, łapiemy spluwę i jazda, choć fabuła jest w porządku(widać zamiłowanie do Japonii i brak amatorstwa).
Kalashnikov pisze:odgrzewane kotlety

:-D
Ska'ciu pisze:Nie-fani "strzelanek" mogą zagrać z ciekawości i próby polubienia tego rodzaju gier... Ale sukcesu nie wróżę :)

Zagrałem, ale sukcesu tej gry również nie wróżę.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 23 mar 2009, 23:01
autor: Preki
Nio, teraz to przynajmniej zowniłem pierwszego bossa. We wcześniejszej wersji były z tym niemałe problemy.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 24 mar 2009, 01:35
autor: Ska'ciu
Wierz mi że nie tylko z tym bossem są co najmniej mniejsze problemy :-)
Nie wiem czy to rekomendacja ale X-Tech przeszedł całego 1.5 i stwierdził że to gra grywalna.
Ja potrafiłem bez większych problemów przejść całość tylko z podstawowym pistoletem (ale ja jestem twórcą więc...) więc każdy mając lepszą broń i nieco umiejętności powinien przejść całą grę bez większych problemów. Jak jakieś pytania... w sumie o cokolwiek, proszę pisać :-)

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 25 mar 2009, 20:41
autor: NIZIOŁ
Ja pograłem troche i nawet fajnie się grało, ale nie przeszedłem bo troche mnie znudziło. Lepiej jednak nie robić takich gier tutaj, jak są na kompie 100000 razy lepsze strzelanki. Bo RPG jak Gromada albo ToE to nie ma za dużo. Tak samo jest z platformókami, chociaż 8-Bit jest fajne nie pograłem tez dużo.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 26 mar 2009, 07:05
autor: master miller
Gra jest bardzo fajna, ma małe wymagania, dzięki czemu nie muszę instalować tych hiper-bajer produkcji, za które dodatkowo muszę zabulić 100 zeta.

Idąc twoim tokiem myślenia, nie warto było robić gromady albo Tale of Exile ponieważ są o wiele lepsze gry, takie jak Fallout (1, 2 ewentualnie 3), Final Fantasy Tactics... Frontier...

Lieutenant Python to zarąbista gra, przy której można się odstresować. Spodobał mi się szczególnie początek. Trzy obrończynie świata idą w odstawke... bo świat sobie poradzi bez tych wszystkich dupereli. Jeszcze gierki nie skończyłem, ale skończę.

Swoją drogą momentami może być trudna : >

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 26 mar 2009, 07:32
autor: Kalashnikov
Mnie mało który komercyjny RPG tak wciągnął jak ToE, czy Gromada.

Re: Lt. Python v1.5 [Download]

: 26 mar 2009, 13:56
autor: master miller
kal:
mnie sie wydaje, ze non-komercjale wciągnęły cię bardziej, gdyż mają o wiele więcej swojskiego klimatu niż większość komercyjnych produkcji :)