Kwadrat [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Kwadrat [download]

Post autor: Sabikku »

Kwadrat
Maker - Rmxp;

Wersja normalna: http://www.box.net/shared/0vgas2n5eg (11.7mb)
Wersja niepotrzebująca rmxp: http://www.box.net/shared/8m5iukc1v6 (14.2mb)

Screeny:
Obrazek
Obrazek

Fabuła:
Czerwone kwadraty porwały twojego przyjaciela. Musisz go uratować. Nie ma się co rozpisywać ;)

Sterowanie:
Klawisze kierunków - poruszanie. (obracanie się jest zrobione jak w pokemonach - krótkie kliknięcie sprawi jedynie obrót, miast zwykłego kroku)
A - strafe'owanie.
S - strzał.

Mała legenda:
Szary kwadrat - Ty.
Błękitny kwadrat - Przyjaciel.
Czerwone kwadraty - Wrogowie. Potrafią się teleportować.
Żołte kwadraty - Wrogowie. Potrafią patrolować dany obszar.
Niebieskie kwadraty - Wrogowie. Potrafią przechodzić przez ściany.


Gra zrobiona na konkurs zamthira (7-dniowa gra). Nie można powiedzieć że zrobiłem ją w 7 dni, bo dużo błędów poprawiłem dopiero po konkursie. Zapraszam do komentowania...
Podziękowania:
  • Mertruve - za bity.
    X-tech i Adny123 - za testy.
    Zeriab - caterpillar, użyty w ostatniej planszy.
PS: Przy wypakowywaniu na koniec trzeba dodać '\' bo inaczej będzie error.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 16:49 przez Sabikku, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kwadrat [download]

Post autor: kvachu »

Nie wiem czemu, ale grafa mi się podoba. Ściągnę tą wersję dla tych non-xp jak tylko ktoś potwierdzi, że działa. Teraz szkoda mi tracić w ciemno te 12mb transferu z miesięcznęgo limitu 1GB ; D.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Kwadrat [download]

Post autor: master miller »

Hmmm ciekawa forma, chociaż gier o kwadraciakach widziałem już wiele, to i tej dam szansę : )

Pierwsza wersja przy instalacji już nie chce się wypakować ;x

A nie to ja chcialem to zainstlowac tam gdzie pobralem, zmienilem lokacje i ok. Coz muzyka bardzo fajna, ale niektore plansze sa dziwne. Nie moj gust.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Kwadrat [download]

Post autor: GameBoy »

Za niektóre poziomy powinieneś dostać bana. ;p Szczególnie za te, w których trzeba nieraz przejść przez wybuchową podłogę. Graczowi zostaje jedno serduszko, a tu nagle droga jest zablokowana przez tą przeszkodę. I dupa zbita, jak to mówią.
Strasznie podoba mi się fog, chociaż to tylko tytułowe kwadraty.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Sabikku »

Wersja niepotrzebująca rmxp nie działała. Ale naprawiłem, uaktualniłem linka i już powinno być dobrze.

@gameboy: Na każdy poziom z wybuchajaca podloga jest jakis sposob, by utrzymac sie przy zyciu. Tak naprawde prawie kazdy poziom w grze da sie przejsc z 3-4 zyciami (prócz ostatniego).
Oczywiście ewentualne lagi na słabszych kompkach mogą utrudniać sprawę.

@dół: Myślałem że wystarczy skompilować ;]. Dopiero teraz wszystko zrobiłem jak należy (na 90%).
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 16:20 przez Sabikku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Kalashnikov »

"Extract failed"
sabikku pisze: Wersja skompilowana (dla tych co nie mają rma, choc nie obiecuje ze bedzie im dzialac)
Świetne podejście. Po co w ogóle wrzucasz wersję niby-działajacą-na-kompach-bez-rmxp, skoro nawet nie masz pewności, że jest poprawna?

Chętnie bym zagrał, ale wersja trial RM XP już dawno mi się skończyła i program zniknął z mojego dysku.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:"Extract failed"
sabikku pisze: Wersja skompilowana (dla tych co nie mają rma, choc nie obiecuje ze bedzie im dzialac)
Świetne podejście. Po co w ogóle wrzucasz wersję niby-działajacą-na-kompach-bez-rmxp, skoro nawet nie masz pewności, że jest poprawna?
Kalash, to nie wina posiadania lub braku RMXP, coś jest (było?) schrzanione z instalatorem, tak jak napisał sabikku, dopisz slash do ścieżki instalatora; albo tak jak ja - po prostu wypakowałem Winrarem i gra w najnowszej wersji ładnie idzie. =)

Po kilku planszach, krótko ujmując, mogłoby być lepiej wyważone, ale jako flashówka gra byłaby gotowa do podbijania świata online.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kwadrat [download]

Post autor: kvachu »

Ok przeszedłem i jeśli w ostatniej planszy trzeba wcisnąć wszystkie przyciski by otworzyć przejście u góry to jest bug, bo ja dwa razy wcisnąłem dolny prawy i dwa górne i też się otworzyło przejście. No chyba, że tak trzeba.
Denerwowało mnie sterowanie. Z początku myślałem, że to wina pada, ale potem pograłem klawą i to samo. Trochę opóźnione ruchy jakby były. I daj se spokój sabikku z tekstami typu "masz za słabego kompa", bo chyba quad z 3,5GB ramu wystarczy.
Przeszedłem to nie wiedząc nawet o strafe. Jeszcze co do 16 poziomu to nie wiem czy to też zamierzone, ale niebieski wróg zachowuje się na dwa sposoby zależnie od tego którą ścieżkę się wybierze na początku. Jak lewą to gra się łatwiej, a jak prawą to chyba nie do przejścia.
Ogólne wrażenie jest pozytywne.

@down
Spokojnie, wiem że nie pisałeś, ale pisałem na zaś, bo niektórzy lubią zwalać na sprzęt. A przeszedłem bez strafe, bo w takie gierce jestem zawzięty dość. Jeszcze wkurzył mnie karygodny brak save. Na koniec jeszcze to co Jazz wspomniał, słabo wyważone poziomy, późniejsze były czasami prostsze niż wcześniejsze.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Sabikku »

I daj se spokój sabikku z tekstami typu "masz za słabego kompa"
Nie rozumiem cię, jeszcze nic takiego nie napisałem :)

Bo sterowanie jest tak zrobione - specjalnie. Przy zakręcie pierwsze 2 frame'y kwadrat się obraca, i dopiero potem idzie. Dzięki temu można krótkim kliknięciem go obrócić (kiedy potrzeba zza rogu wyjść czy coś). Kiedy chcesz szybko gdzieś przebiec, najlepiej ze strafem, bo wtedy nie tracisz czasu na obracanie się - no ale jak nie używałeś 'a' to nie wiem jak w ogóle gre przeszedłeś ;)
(a w 16 planszy najpierw sie idzie w lewo kliknac, i potem juz zgodnie z ruchem zegara - mozna ukonczyc z 2 zyciami)
@editup: spoko ;]
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Jazzwhisky »

Wreszcie, po przejściach z kilkoma wersjami, dzięki odkryciu przycisku strzelania, strafe i dopingu kvacha, ukończyłem zabawę. ^_^
sabikku pisze:
I daj se spokój sabikku z tekstami typu "masz za słabego kompa"
Nie rozumiem cię, jeszcze nic takiego nie napisałem :)
kvachowi chodziło chyba o to:
sabikku pisze:Oczywiście ewentualne lagi na słabszych kompkach mogą utrudniać sprawę.
i o to, że standardową wymówką na lagi nie jest "nie umiem lepiej" tylko "to wina twojego cpu!".

Ale jak piszesz, wszystko dlatego, że kvachu nawet nie odkrył strafe i zalet obracania się, a element ten faktycznie można pomylić z przycinkami, bo kwadrat nie startuje do biegu od razu.

Bardzo fajna oprawa, fajnie zaprojektowane poziomy (przede wszystkim ostatnia plansza), udało się osiągnąć klimat i miodność skłaniającą do ukończenia. Główna wątpliwość to chyba te pociski, których prędkość wystrzeliwywania jest zmienna w zależności od trafienia poprzedniego, nadaje to charakterystyczną specyfikę i zupełnie zmienia schemat plansz, pamiętam, że podobnie wyglądało to też w wielu grach np. na NESa, ale wygląda to nieco nienaturalnie i niezamierzenie. No i normalnie czekam na część drugą, bo najpierw 16 plansz wydaje się sporą liczbą, ale po fakcie... brak tylko zapisu i kolejnych "szesnastek" do pokonania. =)
sabikku pisze:(a w 16 planszy najpierw sie idzie w lewo kliknac, i potem juz zgodnie z ruchem zegara - mozna ukonczyc z 2 zyciami)
Ja przeszedłem planszę dokładnie w ten sposób, ale kvachu jak to kvachu, wszystko nieważne, zrobił po swojemu. =D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Sabikku »

Tak, zamierzałem więcej plansz, ale... Musiałbym dorobić zapis + gra przestałaby być 'grą zrobioną w 7 dni' ;). Za drugą część już się zabrałem, ale raczej trochę dłużej przy niej posiedze... Szczególnie pragne lepiej wykorzystać caterpillar, no i podrasować silnik (mniej lagów).
Główna wątpliwość to chyba te pociski, których prędkość wystrzeliwywania jest zmienna w zależności od trafienia poprzedniego
Było to, niestety, zamierzone. Głównie ze względów technicznych - wprawdzie 3/4 jest napisane w rgss, ale wysyłanie kilku pocisków na raz sprawiłoby o wiele większe lagi, no i dużo więcej roboty. Ewentualnie mógłbym zrobić odstęp między wystrzeliwaniem kolejnych pocisków, tak jak u niektórych wrogów.

Pozdrawiam

@dół: to jedyna rzecz która jakoś wyróżnia moją grę wśród tysiąca innych tego typu... ;), ale spodziewałem się że trochę zniechęci
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 21:32 przez Sabikku, łącznie zmieniany 1 raz.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Kwadrat [download]

Post autor: master miller »

podloga i kwadraty ktore nieoczekiwanie sa za mna i mnie zabijaja skutecznie odepchaly mnie od gry ;x ale muzyka i grafika jest za******* ^^
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Kwadrat [download]

Post autor: Mertruve »

Nie wiem, co wam się nie podoba w tej zabójczej podłodze, nawet chodząc na ślepo nie można przez to umrzeć, a chodzi o to, żeby część plansz przechodzić z mniejszą niż normalnie maks. ilością serduszek :p

Świetna gra, chyba zasłużyła na news.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Kwadrat [download]

Post autor: kvachu »

Mi tam ta zabójcza podłoga nie przeszkadzała, może tylko trochę na początku, ale później skumałem, że zabójcze kwadraty widać i można omijać.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Kwadrat [download]

Post autor: master miller »

kvachu: szczegolnie mozna je ominac, kiedy nie widac ich na lcd-ku badz trzeba przytknac nos do monitora, a blokuja droge do niezbednego przecisku : P

PS. gierka zasluzyla na news : P
ODPOWIEDZ