Luphilus [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thieffer

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2009, 10:35
Kontakt:

Luphilus [download]

Post autor: Thieffer »

Luphilus
Wersja RM: RPG Maker XP

Opis:
Dzięki konkursowi One Game - 7 Days stworzyłem swoją pierwszą grę. Jest wprawdzie krótka, ale w ciągu jednego tygodnia ciężko stworzyć jakiś bardziej zaawansowany projekt. Mimo tego, myślę, że spodoba się tym, którzy lubią gry - klasyki. Bo właśnie taki jest Luphilus. Czarno-biała kolorostyka, 8-bitowe dźwięki i muzyka oraz banalna fabuła. Nie jest to gra RPG. Nazwałbym to raczej połączeniem przygodówki z grą logiczną. Głównym zadaniem gracza jest poruszanie się po zamku Luphilus, rozwiązywanie kolejnych zagadek i w końcu odnalezienie komnaty z księżniczką. Osobiście nie spotkałem się z grą tego typu na RPG Makera XP. Stąd właśnie pomysł na coś nowego, na coś co może zaciekawić tych "starszych graczy".


Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sterowanie:
Strzałki: poruszanie się
Spacja/Enter: zatwierdzenie
Q: Plecak
ESC: Menu

Podziękowania:
Muzyka - Mertruve oraz Thomas Bendt
Odgłosy - Super Mario Bros

Download:
http://www.box.net/shared/mjeopi8cma (3.3mb)
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Luphilus [download]

Post autor: Sabikku »

Ładna, pomysłowa gra. Są lepsze i gorsze zagadki, ale w większości rozwiązuje się je z jako-taką satysfakcją, dlatego ogólne wrażenie mam pozytywne :). Nie jest to może jakieś arcydzieło, ale warto poświęcić te 30 minut i sobie przejść, wg mnie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Luphilus [download]

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, ściągnąłem, dodałem .dll i edytowałem .ini (tyle trzeba, by uruchomić wrzuconą wersję), pobawiłem się kwadrans, no i tak sobie myślę, że wyszło całkiem fajnie. Odrobinę denerwuje powolne poruszanie się bohatera, grafika w gruncie rzeczy też nie dodaje grze specjalnego uroku (wciąż miałem przed oczami żółwika), ale jako przerywnik nie mam właściwie nic więcej do zarzucenia.

Ciekawi mnie jak inni poradzili sobie z istotą zabawy - czyli zagadkami, ostatnio przechodziłem bardzo podobnego Professora Laytona na DS, więc dla mnie jedynym znakiem stopu był fragment, gdzie zmylił mnie brak litery Ł w zestawie, reszta jest albo prosta (ew. szeroko znana), albo wpadałem na odpowiedzi odruchowo. A ostateczną grę słów szczęśliwie zauważyłem już sam kiedyś dawno temu. =DDD

//edit-dół
Mam nadzieję, że nie robię niczego nieodpowiedniego - wersja nie wymagająca RTP/RMXP poniżej ;)
http://www.box.net/shared/smtyd45x3f
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1155
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Luphilus [download]

Post autor: Michu »

Jazz, mozesz mi powiedziec co mam konkretnie dodac i jak ini zmienic? Porownanie z Laytonem zaciekawilo mnie na tyle, ze zagram =]
Obrazek
ODPOWIEDZ