Enkidiana [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1151
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Michu »

Nie zapowiada sie, bo projekt zostal zamkniety. Zobacz kiedy byl ostatni post w tym temacie _-_
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer M
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2008, 16:12

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Slayer M »

projekt zamknięty... ale i tak hiper fajne :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D !
Grrrr... to ja jestem potężny Slayer M.
To ja jestem władcą wszystkiego co mroczne i straszne. To ja jestem królem.
To ja... mam władze nad goblinami, smokami, umarłymi i Jeźdźców Mroku i to ja, jestem 10 letnim twórcą gier.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Kalashnikov »

Zufub pisze:fajnie się zapowiada, ale:
fonty w grze u mnie dziwnie się do siebie kleją i dialogi ciężko czytać... jak to zmienić? ;/
http://www.tsukuru.pl/index.php?link=programy/RM2000 - Piąty od góry przycisk DOWNLOAD.

Projekt zamknięty, ale widziałem, że ktoś na Titku dostał pozwolenie od Micha na niejako "remake", czy też użycie pomysłu i systemu, co równa się praktycznie zrobieniu bliźniaczej gry. Nie oczekuję rewelacji, ale chętnie w tamto coś zagram, bo o ile Enkidiana leżała dla mnie podczas walk, to cała reszta była świetna i dobrze się zapowiadała.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Enkidiana [download]

Post autor: master miller »

dzieki za pomoc. a zobaczylem date ostatniego postu po moim poscie... :)
Maciohaker
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2009, 12:18

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Maciohaker »

Gra wyglada bardzo ladnie. Swietnie zbudowany HUD oraaz lokacje.
Poniewaz jestem fanem strategii postanowilem ja sciagnac lecz link nie dziala!!
_______________________
Okej juz sobie poradzilem!!
Gra jest Świetna....bardzo fajnie zrobiona.
Nie wiem tylko co trzeba zrobic w misji z dezerterem.
Mam jakis klucz ktory unieszkodliwia pulapke probuje przy tym kojcu z czerwonym zelkiem i nic.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2009, 16:19 przez Maciohaker, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Secretman »

Download jest na Tsukuru Archive:
http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... -enkidiana
Klikasz w Download i pobierasz.
Awatar użytkownika
Slayer M
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2008, 16:12

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Slayer M »

genialny system walki (mówię o pole walki).
jak tyś to zrobił??????????????????
Grrrr... to ja jestem potężny Slayer M.
To ja jestem władcą wszystkiego co mroczne i straszne. To ja jestem królem.
To ja... mam władze nad goblinami, smokami, umarłymi i Jeźdźców Mroku i to ja, jestem 10 letnim twórcą gier.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Preki »

Po prostu jako tło dał takie fajowskie pole bitwy. LOL, tak trudno zrozumieć? Otwórz grę i zlukaj to po prostu :wink:

A system walki? Zwyczajny ATB, i tyle.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Enkidiana [download]

Post autor: X-Tech »

Pograłem 20 minut i stwierdzam.

*Muzycznie OK. Muzyka nie budzi zastrzeżeń nie przeszkadza, nie wywołuje fabularno-emocjonalnych eksplozji, ale pasuje jako tło.

*Dialog - Myślę, że nie pasują czasem słowa pisane językiem potocznym, a sporo postaci ma za mało osobliwą osobowość.

*Fabuła mi się nawet podoba. Potrafi poruszyć od samego początku. Motyw z czynami syna wydaje się sprzeczny do jego wcześniejszego zachowania, ale podejrzewam, że wyjdzie z tego coś zaskakującego.


*System walki - Walki to RPG klasyczny system i to widać i czuć. Pomysłowość tu przebiła pewne granice za to wielki + jednak sam system walki jako strategiczny nie sprawdza się. Strategia idzie w podejmowaniu decyzji co do wydawania surowców, ale w walce jej nie ma. Mnie jednak rażą monsterki udające grupki w rzeczy samej to jedno, więc każdy kolejny soldier to jak item zwiększający max hp, atak itd. Więc ja to widzę jeśli o walkę chodzi jako RPG nie jako strategię, ale pomysł raczej konkretny, żeby w taki sposób wykorzystać system walki...ja bym to jednak zrobił inaczej:

...Jakbyś stworzył każdego "monstera" jako grupę jednego rodzaju można, by zrobić łatwo transforamację w wyniku strat w grupę o mniejszej liczebności. I to by się trzymało kupy.
Wspólne życie dla grupy nie pasuje...bo im mniej członków grupy tym mniejszy jej atak (TAK POWINNO BYĆ)...A liczba użytych apteczek = liczbie ludzi w grupie, a tu tak nie ma...Twoje rozwiązanie daje jednak sporo PLUSÓW między innymi zróżnicowanie "oddziałów", ale za to ma wady.

*Grafika jest miła dla oka. Poziomy ubajerowane gęsto w ozdóbki, ale konstrukcja za mało mózgo...

*Atmosfera - Giera ma swój klimat jednak przypomina on w pewnym stopniu Ahriman Prophecy (chodzi o grafikę) również muzykę w podobnym stylu.

Idę grać dalej.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Enkidiana [download]

Post autor: master miller »

X-Tech: dlugo sobie raczej nie pograsz....

Nie wiem czemu, ale wiele gier z tsukuru.pl kojarzy mi się graficznie z Arihmans Prophecy.... hmmm.... trzeba to zbadać!

Jest nieosobliwa osobowość?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Enkidiana [download]

Post autor: X-Tech »

Pokawałkuję:

Postaci różnią się face-setem, płcią, ale ma się wrażenie, że każda to jedna i ta sama osoba, która posiada jedynie inne informacje, a nie inną mentalność. Czy dziecko, czy kobieta, czy generał każdy praktycznie przypomina jedną i tę samą osobę, która zdaje się być chłopakiem/facetem w wieku koło 20 lat. Zupełnie każda postać mogła by mieć tę samą płeć, wiek i faceset. Nie odczuło by się w ogóle, że występują grupy, osób, które myślą w inny sposób. Wszyscy są tym samym to się silnie w tej grze odczuwa.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Preki »

Nie wiem czemu, ale wiele gier z tsukuru.pl kojarzy mi się graficznie z Arihmans Prophecy.... hmmm.... trzeba to zbadać!
W ogóle większość gier wykonanych na zasobach autorstwa Mack & Blue, (za) BARDZO popularnych.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Slayer M
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2008, 16:12

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Slayer M »

Preki pisze:Po prostu jako tło dał takie fajowskie pole bitwy. LOL, tak trudno zrozumieć? Otwórz grę i zlukaj to po prostu :wink:
A system walki? Zwyczajny ATB, i tyle.
gdybym tylko wiedział, co to jest te ATB! :roll: :roll:
Grrrr... to ja jestem potężny Slayer M.
To ja jestem władcą wszystkiego co mroczne i straszne. To ja jestem królem.
To ja... mam władze nad goblinami, smokami, umarłymi i Jeźdźców Mroku i to ja, jestem 10 letnim twórcą gier.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Secretman »

ATB = Active Time Battle
O dokładniej mówiąc Aktywny Czas Walki tzn. ładuje Ci się pasek, po naładowaniu pokazują się komendy walki i walczysz. W menu można ustawić jeszcze tryb pasywny i aktywny.
Amvi
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2009, 16:03

Re: Enkidiana [download]

Post autor: Amvi »

Bardzo ładne Demo . Za grafikę daje 9/10 bo w kilku scenach mi się nie podobało ale gra spox ;) .

Fabuła-8/10 ^
Grafika-9/10 ^^
Dźwięk-10/10 ^^^
ODPOWIEDZ