Gakkou [2k3][download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Ska'ciu »

W salach do których masz klucze znajdziesz albo kolejne klucze (w szafkach choćby) albo jakieś informacje które zasugerują gdzie iść dalej.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Davis
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2010, 22:49

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Davis »

Przeszedłem całą grę, ale gdy czytałem, że jest krótka, nie myślałem, że jest Aż tak krótka. Dałbym więcej eventów jak po wejściu do klasy, gdy słyszymy pukanie. Ale Te kilka minut gry miało klimat :-)
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Neo »

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajny klimat, te dźwięki, pojawiająca się dziewczyna z nożem i kilka smaczków graficznych, a z drugiej szkoła jest bardzo duża i pusta, historia wydaje się być trochę naiwna i nie ma zapisu!! To największy błąd. Pod koniec gry ubiło mnie coś :/
Ale ogólnie miło się grało, więc dobra robota.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: master miller »

Ska'ciu sorry ale nie przetlumacze ci tego troche mi sie w zyciu pokomplikowalo ;/

BTW. zrob druga czesc tej gry ;P
Awatar użytkownika
Wojtex
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:48

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Wojtex »

Moim zdaniem to trochę dobrze,że nie ma zapisu (Bo w realu nie zapisujesz sobie życia).Szkoła też fajnie,że wielka (bo przecież szkoły nie są małe),ale jednak trochę pusta (na korytarzach).Moim zdaniem to jest spoko gierka w klimacie jakim lubię xD.Mam nadzieje,że będzie druga część.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: GameBoy »

Dziś w końcu wziąłem się za ściągnięcie tej gry. Intro było dość klimatyczne, jednak gdy zaczęła się właściwa rozgrywka jedyne co widziałem to duża czarna plama z charsetem na środku ekranu. :<
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Noruj »

To już twój monitor, ja widziałem wszystko, tzn w sumie mało, ale na tyle by się poruszać.

Ty weź w Delusion żebyś nie zrobił pod swój monitor : d
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy pisze:jedyne co widziałem to duża czarna plama z charsetem na środku ekranu. :<
Haha, to wyjaśnia dlaczego twój Kapturek jest jedyną "nocną" grą spod RMXP, w którą dałem radę grać bez problemów. =D

Jest jak mówi Noruj, może pora podkręcić obraz, ja od zawsze czepiam się tych ciemności, mam jasność monitora poniżej ustawień fabrycznych, a mimo to byłem w stanie grać w Gakkou nawet przy dziennym świetle (choć fakt, że Ska'ciu ustawił wszystko na granicy wygody).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: GameBoy »

Mam już monitor "podkręcony" na maksa. :) W grach spoza RMa zwykle nie ma problemu, bo mogę podkręcić kontrast programowo. Chwila, sprawdzę czy w sterownikach karty graficznej nie ma też zmiany kontrastu.
Noruj pisze:Ty weź w Delusion żebyś nie zrobił pod swój monitor : d
Spoko, jakoś postaram się to wyśrodkować. ;p Nawet zrobiłem prosty skrypt na eventach, który pozwala mi wybierać między kilkoma różnymi odcieniami ekranu za pomocą jednej zmiennej, żeby w razie czego nie edytować jednego zdarzenia na kilkudziesięciu mapach.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Rave »

GameBoy, w sterownikach do monitora podkręcanie jasności nazywa się Gamma.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Preki »

Może i nieco ze sporą obsuwą, ale postanowiłem przejść ten mini-horror. Atmosfera jest naprawdę straszna jak na tego rozmiaru produkcję. Najlepiej grać na słuchawkach, o późnej porze, przy zgaszonym świetle, wrażenia są wtedy niesamowite. Na korytarzach szkoły czułem się najbardziej pewny. Co innego wnętrza pokoi... tam można nabawić się strachu słysząc z sekundy na sekundę głośniejsze kroki, albo inne niespodziewane zjawiska. Sporym mindfuckiem jest zakończenie gry, jak i historia samej Aiko. Myślę, że Ska'ciu ma potencjał do robienia tego typu gier, czekam na następny horror od niego.

PS. Nocą w akademiku Politechniki, wychodząc z WC słyszałem dźwięki z gry. Przez chwilę myślałem, że to straszydło się czai i tutaj. Jednak to tylko Ska'ciu bawił się owymi dźwiękami :-P
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Sarahaja
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2012, 17:25

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Sarahaja »

W tej grze występuje coś takiego jak muzyka?

I w ogóle to przesadziłeś z tymi przekleństwami chyba troszkę...
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Preki »

Sarahaja pisze:W tej grze występuje coś takiego jak muzyka?
Nie, i o to właśnie chodzi, ten deszcz, ciche śmiechy i inne szmery dają dużo lepszy klimat niż muzyka. Ja muszę przyznać że mnie to straszyło w nocy (Ska'ciu puszczał dźwięki z tej gry w akademiku podczas ubiegłorocznego ZTG i ja miałem wrażenie że to działo się naprawdę :mrgreen: ).
Sarahaja pisze:I w ogóle to przesadziłeś z tymi przekleństwami chyba troszkę...
Nah, nie przyrównuj postaci z tej gry do jakiś dresów :-) Zresztą mało kto by nie rzucał mięchem w miejscu, gdzie zaraz może zginąć.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Sarahaja
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2012, 17:25

Re: Gakkou [2k3][download]

Post autor: Sarahaja »

Gra bardzo dobra, ale wkurzało mnie wychodzenie do pulpitu z powodu błędu związanego z nadmiernym użyciem klawisza SHIFT.

Pozdrawiam i życzę udanych gier.
ODPOWIEDZ