Strona 1 z 1

Wzór

: 18 mar 2010, 21:12
autor: Colombos
WZÓR


Wersja RM: XP


Więc tak, chciałbym zaprezentować Wam grę, którą stworzyłem w dość niedługim czasie. Jest to gra logiczna. Zadaniem gracza jest odpowiednie ułożenie pól na swojej planszy, tak aby zgadzały się z tymi na planszy z wzorem. Pomysł i inspirację do gry zaczerpnąłem z innej gry - Hacker (na telefony).

Screen1
Screen2
Screen3

Wykonanie - Colombos
Dźwięki - Mertruve
Testy - M4nchox

Pobierz

Re: Wzór

: 18 mar 2010, 21:37
autor: X-Tech
Takie pytanie na wstępie czy ja muszę coś instalować, żeby w to pograć ?

Re: Wzór

: 18 mar 2010, 21:42
autor: Jazzwhisky
Sciągnąłem, odpaliłem, przeszedłem ~10 plansz i tak sobie myślę, że świetna robota i mimo że to RM, chciałoby się takich prostych aplikacji więcej.

Z uwag - chyba tylko jedna, bardzo łatwo wymazać sobie wszelkie dokonania naciskając przypadkiem klawisz X zamiast C (patrz - prawie-bezwzrokowo-piszący-ale-jednak-nie ja), nie wiem jakie rozwiązania są możliwe, ale autosave po każdej planszy byłby super.

Poza tym - rozumiem, że całość jest wzorowana na istniejącym pomyśle, ale zdradź nam - jak jest z pomysłami na plansze?

Podsumowując, od strony gracza praktycznie sam miód, od strony twórcy - po raz kolejny okazuje się, że im krótszy opis i mniejszy szum, tym lepszy produkt, fajne przeniesienie pomysłu, tylko nie wiem czy chwalić tylko za to, czy też za fajny układ poziomów. =)

@X-Tech: gra pięknie rusza bez RM/RTP/dll.

Re: Wzór

: 18 mar 2010, 22:20
autor: X-Tech
Na wstępie rzuca się w oczy sensownie wykonane menu z instruktażem do gierki i creditsami.
Prosto i profesjonalnie. Wybór odkrytych poziomów to trafione posunięcie ! Do tego jest możliwość zapisu. Grafika jest w porządku przejrzyście i czysto.

Gra wciąga i to bardzo i co najważniejsze naprawdę wymaga myślenia. Bardzo dużo frajdy daje rozwiązywanie kolejnych etapów, których jak pokazuje lista jest 50 - to bardzo duża ilość.
Etapy również chwalę - wymagają kombinowania - znalezienia rozwiązania. Nie tracimy czasu na zbędne czynności po prostu ciągle kombinujemy to mocno relaksuje i satysfakcjonuje.

To jest prosto i z pomysłem zrobiona gra logiczna, w którą po prostu miło się gra.
Pisze to ponieważ sporadycznie lubię odpalić sobie gry logiczne, a tę z czystym sumieniem mogę do nich zaliczyć i napisać - warto w to zagrać. Opcja zapisu jest świetna przy tej ilości poziomów i jak podejrzewam trudności, która stale będzie rosnąć. Zawsze można zapisać i odłożyć grę na później. Miło ładnie i przyjemnie. Dobra robota. To jest gra, której nie wstyd polecać FANOM GIER LOGICZNYCH. Gratulować.

Re: Wzór

: 19 mar 2010, 10:50
autor: Colombos
Dziękuję za tak pochlebne opinie :). Co do pomysłów na plansze to odpalałem grę i starałem się układać w niej jakieś logiczne i ciekawe wzory, po czym przenosiłem to do makera. Z czasem do ułożenia jest większa ilość pół. Po 35 poziomie jest to już cała plansza.

Re: Wzór

: 19 mar 2010, 12:08
autor: Michu
Calkiem niezla gierka. Zrobilem w kilka minut 12 plansz i stwierdzam, ze jest dosyc wciagajaca =] Bez zbednych wodotryskow, z duza grywalnoscia - gratulacje ~~

Re: Wzór

: 19 mar 2010, 22:37
autor: Kalashnikov
Chciałem zagrać, ale wciskam Game.exe i nic się nie dzieje. Żadnego komunikatu, po prostu cisza ;_;

Re: Wzór

: 20 mar 2010, 10:17
autor: Colombos
Hmm... Zakładam, że nie masz XP, ale wszystkie biblioteki są, RTP nie jest wymagane i innym użytkownikom działa. Nie wiem gdzie leży problem ;;_;;

Re: Wzór

: 20 mar 2010, 13:45
autor: X-Tech
Może problem leży w psychice i trzeba szukać go głębiej może w jakiś dawnych przyczynach zawiści i niespełnionej miłości XD

Re: Wzór

: 21 mar 2010, 04:32
autor: Kalashnikov
Windows 7 na pokładzie. To chyba rzeczywiście ta niespełniona miłość ;_;

Re: Wzór

: 27 mar 2010, 19:16
autor: ravenone
Maylbe brak posiadania pliku RGSS102E.dll ? Ściągnij, czasem to pomaga.

Re: Wzór

: 27 mar 2010, 20:14
autor: Colombos
Colombos pisze:wszystkie biblioteki są

Re: Wzór

: 28 mar 2010, 10:03
autor: Super Vegeta
Pograłem chwilę i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Wykonanie jest porządne i nie pozostawia nic do życzenia. Zadziwiające, jak taki - zdawałoby się - prosty pomysł jest w stanie trzymać przy monitorze. Poziomy są trochę niewyważone, czasem siedziałem nad jednym tyle samo, ile nad pięcioma następnymi - ale ogółem wrażenie jest bardzo pozytywne. Przydałaby się może jakaś relaksacyjna muzyka. :)

Re: Wzór

: 01 kwie 2010, 16:50
autor: Secretman
Pograłem. Pomysł na grę fajny (bo cudzy :lol:), wykonanie niezłe. Mam kilka uwag. Na twoim miejscu naprawiłbym te klawisze (musiałem przechodzić od nowa kilka poziomów przez nieumyślne wciśnięcie X'a). Gdy wychodzę z planszy, to wracam do ekranu tytułowego. Jak zapomnę zapisać stanu to dupa - trzeba od nowa przechodzić. Choć to gra logiczna, brakuje mi w niej muzyki.