..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda DEMO

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Mikisi »

No jak obiecałem opisuję fabułę!

Niby oryginalna. Ale jakoś nie pasuje mi gra dzieckiem. Może dlatego że to dziecko wygląda jak by miało 4 lata xD. Samo odszukanie ojca nie jest złe. Ale mówię Ci ten char jest 4 letni xD.

A nowe screeny. Mhmm...

Skrinacz 1 - Tutaj jest niby dobrze, ale w prawym górnym rogu jest nie potrzebnie taki kawałek (chyba, lol).

Skrinacz 2 - tu chyba bez zarzutów.

Skrinacz 3 - Jak wyżej.

Skrinacz 4 - Po pierwsze to drewno... Nie wiem, ale mi akurat nie pasuje drewno w tamtym miejscu. Po drugie wokół "tego czegoś" są kamienie z każdej strony.

Skrinacz 5 - No ten cień nie pasuje. I te wszystkie smoki nie pasują do tych stoisk.

To tyle. Połwodzenie w prołjekcie.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: X-Tech »

Charset postaci powinien być nieco poważniejszy.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Rave »

Mikisi: Szukanie ojca jest tylko początkiem. Później fabuła skręca o 180 stopni. Szczegółów jednak nie zdradzę, aby wam zabawy nie popsuć.

X: Ty też robisz gry "dla jaj". To jest mój pierwszy "poważniejszy" projekt (ale nie pierwszy istniejący) i właśnie go robię "dla jaj". Chcę zabawić się tworzeniem gry, a jeśli mogę przy tym opowiedzieć ciekawą historię, to czemu by nie? A czemu dziecko? Tak jakoś wyszło. Zresztą teraz mam już jakieś 66-69 proc. zrobione, więc już nie będę zmieniał charsetu, bo za dużo roboty (musiałbym zmieniać wszelkie zdarzenia zmieniające animację bohatera, dodatkowo mam parę animacji typu upadek, czy coś w tym stylu porobione i one też musiałyby iść do kosza. Może w następnej części). Ale gra będzie ciekawa - to co uznasz za pewnik okaże się czymś zupełnie innym, a przyjaciele mogą się nie okazać przyjaciółmi...
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Powczan »

Skręca/obraca o 180 stopni? Gdzieś to już słyszałem :lol:

Tak czy siak, mam nadzieję, że charset dzieciaka nie będzie w grze tak odczuwalny jak na screenach. 8)
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Rave »

Raczej będziesz się patrzył na dialogi/mapki niż na ludków. No, ale jak skończę prace, to sam się przekonasz.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Rave »

Obrazek
Nowy title screen na zdarzeniach. Nie użyłem Powermode, bo na to już za późno (pierwsze 8 zmiennych daaawno zajętych). Kto pierwszy zgadnie jak to zrobiłem dostanie na PW kody do gry (są!).

Z ciekawostek dodam, że robię grę w taki sposób, żeby była kompatybilna z Wine (program umożliwiający uruchamianie windowsowych programów pod Linuksem). Można więc będzie grać w tą grę zarówno na Window$ jak i na Linuksie (powinno się dać na większości dystrybucji, chociaż testowano jak dotąd tylko na openSuSE). Także jak ktoś tutaj ma Linuksa jako drugi system prosiłbym o zgłoszenie się poprzez PW do testów.

Aha i Grandis będzie chodził sobie w tle. Titlescreen podobnie jak menu jest zrobiony na obrazkach, a strzałka wyboru porusza się płynnie w górę i w dół.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: X-Tech »

Lepiej nie rób kodów do gry, bo gra się szybko znudzi. Postęp oczywiście widać.
Co do zgadywania jak to zrobiłeś no nie chce mi się nawet XD
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Rave »

X, co do kodów, to jak ktoś jest uczciwy, to nie będzie tego używał, a jak nie to tak - znudzi mu się. Ja to zrobiłem raczej jako ułatwienie dla osób, które jakiegoś fragmentu gry nie będą umieć przejść. Ja sam tak wiele razy miałem - gra fajna, przyjemnie się gra, ale nie można przejść pewnego konkretnego fragmentu i to cały klimat zabija. Szczerze mówiąc to przeszedłem jedynie Green Levithany i ToE Akt 1 (w ToE jest wyjątkowo wyważony poziom trudności, a GLki to każdy głupi przejdzie). Inne gry odpadły właśnie z tego powodu.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Pantera »

napis "Niezwykla Przygoda" jest absolutnie nieczytelny :/
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Rave »

On faluje - mówiłem to wszystko jest animowane.
dizus
Posty: 85
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:01
Lokalizacja: Żory

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: dizus »

Co nie zmienia faktu jego nieczytelności :(
X, co do kodów, to jak ktoś jest uczciwy, to nie będzie tego używał, a jak nie to tak - znudzi mu się.
Ta, jasne.
Obrazek
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: kvachu »

Zawsze śmiać mi się chce jak widzę, że ktoś zajmuje się takimi rzeczami jak TITLE na początku, albo po zrobieniu kilku mapek =). Takie bzdety robiłbym na końcu, a już w ogóle rozbrajają mnie posty w całości poświęcone titlom =].
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Pantera »

Rave pisze:On faluje - mówiłem to wszystko jest animowane.
PATRZ:
dizus pisze:Co nie zmienia faktu jego nieczytelności :(
a nawet bym powiedzial, ze jego czytelnosc dodatkowo pogarsza.
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Adziol
Posty: 76
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:48

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Adziol »

Zwykłe obramowanie czarne jedno pikselowe dodało by do czytelności milion punktów, ew. jakiś cień pod napis. W ogóle sama czcionka nie jest ładna imo.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: ..::<2k3>::.. Niezwykła przygoda

Post autor: Rave »

Jak dobrze pójdzie to może niedługo zarzucę zrzutami ekranu. Aktualnie obmyślam minigrę (wyścig), która będzie ukryta (w całej grze będą ze 3 wejścia do niej, jednak trzeba będzie się naszukać - miejsce "wejścia" nie będzie widoczne).
ODPOWIEDZ