Opowieść Miko [2k3][Download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Ska'ciu »

Mikisi - niestety mimo mego wieku pisanie nie jest moją mocną stroną :/
X-tech - bez jakichkolwiek ludzi było by pusto, z ludźmi mówiącymi tylko "witaj", "ładna pogoda dziś", "miło się żyje w naszej wiosce" było by sztucznie. Wrogowie różnią się ilością HP oraz czasem po jakim wyprowadzą zaczęty cios (choć tu są niewielkie różnice). Demon z kota nie chciał przejąć świata a żyć w luksusie podszywając się za panią zamku i to nie jest mój wymysł bo w japońskim folklorze są takie demony i robią podobne rzeczy.

A teraz do rzeczy. Otóż, opracowałem wersję gry która powinna (nie miałem jak sprawdzić) działać bez RTP. Przy okazji poprawiłem w niej parę błędów. Oto ona: http://www.mediafire.com/?1nhkignwytu niech ktoś da mi znać czy wszystko w porządku ;)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: GameBoy »

Pograłem kilkanaście minut i powiem, że gra mnie wynudziła strasznie.
ABS całkiem fajny pod względem technicznym, jednak nie przekłada się to niestety na "fun" płynący z gameplayu.
Przydało by się większe zróżnicowanie mapek. O ile do miast nie ma się co przyczepić, to już np. las jest strasznie monotonny. Nie chodzi nawet o małą ilość elementów na mapie, tylko po prostu mapki nie mają jakiś charakterystycznych obiektów, wygląda to tak jak byś zrobił ze 2-3 warianty map i później je tylko kopiował.

Fabuły dogłębnie nie poznałem, ale tu raczej wszystko ok.

Fajny pomysł na robienie talizmanów przy użyciu many.

Muzyka wdg. mnie totalnie do wymiany. Te kawałki są tak słodziutkie, że nie mogłem przy nich psychicznie wytrzymać. :F
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: X-Tech »

Skaciu:
Działa ta gra. Nie mam rtp i rpgmakera i wszystko chodzi.
Gram w grę dalej i co mogę powiedzieć. Nie wiem gdzie mam iść i się nudzę bo jest za łatwo jak na razie i nic ciekawego się nie dzieje. Musze odpocząć od tej gry, BO najwyraźniej ma polegać na wodzeniu gracza za nos w stylu szukaj igły w stogu siana - mnie takie coś frajdy nie sprawia.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Sabikku »

Jestem pod ogromnym wrażeniem :). Ciekawy świat, fabuła, poboczne misje, samurajska atmosfera, świetne walki (muzyka+system). Wciąga. Jedyne, co mnie denerwuje, to poziom trudności - dopiero przy 5 przeciwnikach naraz mam małe problemy :). Jestem w ~ połowie gry.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Preki »

Poziom trudności? :-D Człowieku, Opowieść Miko to dopiero rozgrzewka przed grą z systemem zręcznościowym stworzonym przeze mnie :twisted:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Ska'ciu »

Rozumiem że wszystko jest już w porządku więc zmieniam główny link do downloadu na link do wersji nie wymagającej już RTP :)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Mikisi »

Ska'ciu zgłoś grę na tsukuru, według mnie zasluguje żeby wrzucić ją na TA. No chyba, że już to zrobiłeś^^.

P.S. Mogę zrobić fanowską stronę o twoich grach? xD Nie no to bez sensu xP

EDIT. Znalazłem książkę o demonach, i znałem stamtąd dwa demony: Kappę i Tanuki. :D

EDIT.2 Znalazłem Kappę! Nie będę pisał gdzie on jest, nie chcę psuć zabawy^^.

EDIT.3 Znalazłem Tanuki, ale ich było gdzieś z 4. :D

EDIT. 4 xD Znalazłem już 2 Kappy, peełno Tanuki, gdzieś z 6 Bakeneko, i tacy samurajowie ubrani na czarno, ale to duchy były chyba.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Ska'ciu »

Demony w tej grze występują dość powszechnie a tanuki to dopiero.
A ci samurajowie to najprawdopodobniej były duchy - w końcu byli przeźroczyści :p
Ogólnie to w tej grze luźno wzorowałem się na mitologi i historii Japońskiej :)

Co do strony fanowskiej, raczej to nie potrzebne nikomu :p
Mi tam wystarczą opinie o moich grach ;)
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: master miller »

Ska'Ciu kiedy widzę w newsach, że jak zwykle prezentujesz osobliwy styl graficzny, brakuje mi dopisku, że ortografia też jest... osobista :P

Z powodu save'u w dziwnych miejscach nie chce mi się tego przechodzić x.x
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Ska'ciu »

Dziwnych miejscach? W każdym mieście przy/w świątyni a jak nie ma świątyni to gospodzie -_-'
W wielu Jrpg zapis jest tylko w kościołach więc nie wiem o co ci chodzi :p
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: master miller »

Tak, ale wielu jRPGów to ja nie trawię :P

Wkurzyłem się bo nie mogłem znaleźć save-a i po jakiś dwóch pobocznych zadaniach trafiłem na jakiegoś samuraja w domu publicznym co biega szybciej niż Afrykanie i mnie rozpierniczył :( To sie wkurzyłem :D
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Ska'ciu »

Świątynie masz zaznaczone na mapie, jeśli w danym mieście jest zaznaczona w lewym dolnym rogu to znajduje się ona gdzieś w lewym dolnym rogu miasta. To naprawdę nie jest trudne :p
Więcej tu pomóc nie mogę. A owy samuraj (dokładniej ronin) przyśpiesza tak tylko od czasu do czasu.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Pinkel
Posty: 86
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Pinkel »

Troche pogralem (wybaczcie brak polskich liter, jestem na Slowacji) i oceniam gre jako przecietna. To trywialna siekanina z drobnymi elementami RPG. Nie da sie wchodzic do wiekszosci domow, rozmawiac z wieloma postaciami a dialogi stoja na niskim poziomie. Gre ratuje nieco system walki, ale i tak jest to IMO przecietniak do popykania w chwili nudy.
Patrz, post Pinkela! Przeczytaj, zanim usuną!
Narzucanie innym swojego zdania w celu bycia trollem jest czymś, czemu tylko najlepsi są w stanie sprostać.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: master miller »

Pinkel zbyt wiele wymagasz :P Jeśli nie chcesz trywialnych gierek to idź do sklepu :>
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Opowieść Miko [2k3][Download]

Post autor: Fear »

Gra do popykania w chwili nudy powiadasz.... No właśnie, to jest gra do popykania w chwili nudy, bo ona zapewne z taką myślą powstała. Nie sądzę, że to miała być jedna z tych gier z wielkim światem, 200 subquestów itp. itd. :))
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
ODPOWIEDZ