Agnosco

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

Kogo ty zdemaskowałeś? Przestań żyć w swoim świecie x d.
Co z tego, że Jack to alkoholik? Jaki to ma związek?
Scratches również polega na na chodzeniu po domu, który nas więzi i jest to gra, po której przejściu zacząłeś lansować się tym projektem tam też chodzi o duchy zmarłych i pokazywanie ich na zasadzie znikające przedmioty w domku itd. Twoja gra to ksero Scratches.
Nieeee xD
W scratches nie ma duchów zmarłych i znikających przedmiotów! XD
Żenada.
Wiesz co jeszcze? Kurde, u mnie też nie ma x d


Posprzątane. Fantazje pozostawione, ale proszę
wrócić do dyskusji (na temat) w oparciu o fakty.
Obrazek
Pinkel
Posty: 86
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34

Re: Agnosco

Post autor: Pinkel »

Nie ma to jak przygodówki. Kiedyś myślałem o zrobieniu czegoś takiego (gdybym miał umiejętności lub odpowiednie narzędzie) - czyli gry point'n'click opartej na zdjęciach i mechanice Mysta i Ravena, t.j. statycznego rozglądania się i chodzenia. Z niecierpliwością czekam na demo :) .
Patrz, post Pinkela! Przeczytaj, zanim usuną!
Narzucanie innym swojego zdania w celu bycia trollem jest czymś, czemu tylko najlepsi są w stanie sprostać.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

Tak, żyje i ma się nieźle.
Mam problem z menu. Nie wiem czy jest sens robienia jakiegoś wypaśnego menu, czy raczej zrobić coś prostego i nie zwracającego uwagi. Aktualnie mam takie coś:
Obrazek

Jak widać teraz jest maksymalna prostota, opcje przeskakują szybko, zresztą jest ich kilka. Teraz nie wiem czy do takiej przygodówki trzeba robić jakieś epickie menu w mephisowym stylu, czy może takie coś styknie.

Jak uważacie?
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Agnosco

Post autor: X-Tech »

Zwykłe na ESC od razu widok na przedmioty.
Gdzieś tam przy krawędzi ekranu np: F1 Zapisz, F2 wróć do gry.
Powinno też działać w ułamku sekundy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

A nie będą głupawo wyglądać takie napisy towarzyszące cały czas?
Menu działa bardzo szybko. Zwłaszcza, że używa się myszki.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Agnosco

Post autor: X-Tech »

Jak chcesz, ale powinien być skrót np: pod "I" żeby od razu dało się wybrać menu przedmiotów.
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agnosco

Post autor: kalafior »

Wydaje mi się, że specjalnie klawiatury w grze się nie używa- więc może menu by się 'wysuwało' po wjechaniu myszką na krawędź ekranu?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Jazzwhisky »

Dopieszczaniem menu zająłbym się, jeśli pierwsze odzewy testerów/graczy okazałyby się bardzo pozytywne.

I podpinam się pod post powyżej z pytaniem (sry jeśli coś przegapiłem) - całość gry będzie do obsługi myszą?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

Wiem co masz na myśli, tylko czasem mam tak, że coś mi zgrzyta i zgrzyta i muszę to naprawić/zmienić, mimo że nic się nie stanie jak zrobię to na końcu.

Co do pytania:
Nie, klawiatura używa się na początku do wybierania opcji: nowa gra, wczytaj, wyjdź i do rozwiązywania zagadki na zasadzie wpisania kodu.


Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:
prawy przycisk myszy- przedmioty
S- zapis gry
L - wczytanie gry.
ESC- zapytanie o wyjście do title
Obrazek
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agnosco

Post autor: kalafior »

Noruj pisze:Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:
prawy przycisk myszy- przedmioty
S- zapis gry
L - wczytanie gry.
ESC- zapytanie o wyjście do title
skoro prawy przycisk myszy wchodzi w grę- moim zdaniem lepiej by było, gdyby uruchamiał on okno przedmiotów (dobrze by było gdyby zostawała w tle sama rozgrywka, żaden specjalny obraz- sprawia to wrażenie dynamiki) i wyświetlał gdzieś z boku trzy ikonki- zamiast tego 's', 'l' i 'esc'. Sterowanie im prostsze, tym wygodniejsze i lepsze- a samo zdjęcie z niego klawki to wielkie uproszczenie. Lepiej nie zmuszać gracza przyzwyczajonego do gry samą myszką do korzystania z drugiej ręki (lub zdejmowania pierwszej)
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Agnosco

Post autor: Inq »

Grałeś w Broken Sword 1, 2? Tam był genialny HUD - dół ekranu - przedmiotu, góra - opcje. Odpowiednia część wysuwała się po najechaniu myszką po najechaniu blisko krawędzi.
Jak dla mnie rozwiązanie, które jeszcze nie znalazło sobie godnego naśladowcy.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agnosco

Post autor: Noruj »

jeden z użytkowników rmxp poprosił na forum o CMS, który idealnie podpasował mi do agnosco.
Obrazek
Wszystko obsługiwane myszką, czyli prawym włączamy menu, lewym opcję, wyłączamy prawym.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Agnosco

Post autor: X-Tech »

Jest OK.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Agnosco

Post autor: Inq »

Fajne.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agnosco

Post autor: Powczan »

Słitaśny HUD, a teraz powiedz jak Ci idzie sama gra :-D
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
ODPOWIEDZ