Strona 1 z 7

Agnosco

: 19 cze 2010, 20:18
autor: Noruj
Od czasu Shtampa minął miesiąc, czas na kolejną grę.

AGNOSCO


Rodzaj gry:
Przygodówka stylizowana na horror
Czas gry: 1h

Fabuła:
Nieco chaotycznie, ale poniższy tekst opowiada o szarym czterdziestolatku i jego przyjacielu - Jackowi, który na skutek śmierci syna doprowadza się do szaleństwa i w skutek tych wydarzeń odbiera sobie życie.


Nasza postać nazywa się Mike. Ów bohater ma czterdzieści lat, jest poukładanym człowiek. Pracuje w warsztacie samochodowym, żyje sam, nie ma żadnej rodziny, ale jest człowiek spokojnym i bezkonfliktowym. Jedynym przyjacielem Mike'a był Jack. Mężczyźni pracowali razem w warsztacie samochodowym. Jack miał żonę i syna, który tragicznie zmarł w wypadku. Od tamtej chwili Jack nigdy nie był taki jak zawsze, a był to dopiero czubek góry lodowej. Jego stan się pogarszał, wpadł w depresję i alkoholizm. Jego żona - Mary, oczywiście starała mu się pomóc, ale mężczyzna każdą próbę pomocy odbierał jako atak. Ten stan trwał kilka lat, do momentu kiedy Mary odeszła od Jacka. Głęboko w sercu miała nadzieję, że to pomoże jej mężowi "otrzeźwieć". Mike'owi się wydawało, że nie mogła znieść życia z Jackiem. Była jedyną mu bliską osobą, a mimo to odeszła od niego. Przez rok Mike nie widział co słychać o Jacka. Tymczasem jego stan coraz bardziej się pogarszał. Jack nie chciał rozmawiać z nikim, nawet ze starym przyjacielem. Mike zdecydował się zaproponować przyjacielowi, żeby udał się do specjalisty. Jack wpadł w furię i rzucił się na przyjaciela okładając go pięściami. Widocznie nie mógł pogodzić się ze swoim stanem. Jack trafił do więzienia psychiatrycznego, gdzie spędził kilka lat. Niedługo później znaleziono jego ciało powieszone w piwnicy. Mike nie mógł się pogodzić z tym co stało się Jackowi. Fakt, że stracił jedynego syna, jedną osobę, na której naprawdę mu zależało doprowadziło go do śmierci.
Od tego czasu minęło kilka lat, ale Mike wciąż o tym myśli. Codziennie w swoich koszmarach widz ciało przyjaciela powieszone w piwnicy.

Grę zaczynamy, kiedy Mike odwiedza opuszczony już dom Jacka.

DOWNLOAD:
http://hotfile.com/dl/131141040/d5f3c25 ... o.exe.html

Łoto Agnosco, możliwe, że moja ostatnia gra. Grajta!

Grafika:
Na zdjęciach - system przygodówkowy. Czyli sterujemy myszką i klikamy na interesujące nas obiekty, rozwiązujemy zagadki i tak dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skrypty:
Mouse System
AMS


Muzyka:
Muzyki będzie mało, więcej udźwiękowania.
Jakieś utwory z Silenta. Poproszę jeszcze jakieś GameBoye, albo Kurise czy byliby na tyle mile i coś skomponowali.

Re: Agnosco

: 20 cze 2010, 04:58
autor: Jazzwhisky
Hardkorowa konwencja, kojarzy mi się z tajemniczymi japońskimi przygodówkami, których nikt nigdy nawet nie próbował tłumaczyć na jakiś przystępniejszy język. =]
A poza tym - ładnie to na razie wygląda, ale klimat jest dosyć ciężki - i na pewno niełatwo napisać wiarygodne rozwiązanie takiej historii. W każdym razie - fajnie, że znów szykuje się coś zupełnie nowego, powodzenia!

Re: Agnosco

: 20 cze 2010, 07:42
autor: YoH
Zapowiada się coś w stylu "escape the room" w konwencji horroru, a więc... świetnie :-D. Mam tylko nadzieję, że graficznie całość będzie wyglądała tak, jak na screenach, i że nie pogubisz się w fabule. Powodzenia w robieniu ziom :-D.

Re: Agnosco

: 21 cze 2010, 21:29
autor: Noruj
Obrazek
mała zmiana stylu.
Od teraz coś takiego.

Re: Agnosco

: 21 cze 2010, 21:33
autor: Inq
GENIALNE!Tylko po co angielskie imiona?

Re: Agnosco

: 21 cze 2010, 23:00
autor: YoH
Wciąż wygląda świetnie :-D. Rób, rób!

Re: Agnosco

: 21 cze 2010, 23:10
autor: Fear
Dzięki grze dowiemy się jak wygląda Twój pokój :D.
---
Tak całkiem serio, to bardzo fajna konwencja. Chyba pierwszy raz spotkana przeze mnie na całej scenie. Projekt zaciekawi napewno wiele osób...

Cały czas dbaj o klimat gry ;) Powodzenia.

Re: Agnosco

: 22 cze 2010, 10:13
autor: Klonoa
Ładnie się zapowiada, nie wiele powstaje gier tego typu, mamy nadzieje że chociaż dojdziemy do demka... chociaż ty nie jesteś mną więc raczej to skończysz xD

Good Luck

Re: Agnosco

: 22 cze 2010, 11:03
autor: Santa5
Będę z niecierpliwością czekał na wyjście tej gry!

Re: Agnosco

: 22 cze 2010, 12:42
autor: Gedharm
Ja tak samo, horrory rox!

Re: Agnosco

: 22 cze 2010, 22:34
autor: Noruj
Kurde, nigdy wcześniej nie robiło mi się tak przyjemnie gry.
Horrory to jest to. Nieczęsto podoba mi się coś swojego, ale kurde teraz - testuje grę i czuję, że to jest to. Prostota rox, jak mało trzeba do takiej przygodówki, żadnych skryptów, systemów walki i innych pierdół.

Re: Agnosco

: 29 cze 2010, 15:25
autor: Noruj
To tak, zrobiłem już tak jakby 1 rozdział. Gra oficjalnie nie jest podzielona, ale ja sobie tak zrobiłem dla ułatwienia pracy.
Screenów nie daję, bo za dużo ich nawrzucałem. Teraz zaczyna się mroczniejszy część gry. No i macie muzykę z parteru
http://www.youtube.com/watch?v=80m-NOMGSn0

edit:
aha, mam już 1 unikalny utwór zrobiony specjalnie dla gry :)
zrobił go Inq

Re: Agnosco

: 02 lip 2010, 19:36
autor: Inq
Mogę zrobić więcej jak będę wiedział co.

A teledysk z linka żałosny.

Re: Agnosco

: 07 lip 2010, 19:41
autor: Noruj
Obrazek
I jak i jak i jak?

Inq, jak ty dobrze wiesz co oceniać :P

Re: Agnosco

: 08 lip 2010, 00:08
autor: Stanior
Ale co i jak? Zdjęcie schodów? Co my tu mamy oceniać? Napisz jak progres gry, jak idzie fabuła, ile zostało zrobione a ile jeszcze trzeba zrobić a nie zasypuj nas zdjęciem klatki schodowej ;P