[RM 2k3] Pokemon Marcos-Revolution Version

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Fear »

W sumie to prawie wszystko zostało wyjaśnione wcześniej...

Najbardziej denerwujące było według mnie: a) brak prądu w domach b) nazwy pokemonów napisane niepoprawnie "Grołlajt" :D

Rób, bo to ma potencjał, tylko jest straszliwie niedopracowane, widać, że wszystko robione bardzo, bardzo na szybko...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 124
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:36
Lokalizacja: Lubin

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Marcos »

@Up
Prąd w domkach? Naprawię to w wersji 0.5 :]

@Topic
Witam ludziska! Dziś jest jeden z wielkich dni ^^ Tak, tak! Dziś do downloadu trafia nowa BETA version 0.4!!! To nie żart! Już dziś możecie ściągnąć grę i zagrać! Jeśli grałeś wcześniej w Pokemon Marcos i masz save, lepiej zacznij odnowa. Dlatego, że mogą wystąpić błędy, a przy okazji stracicie bardzo wiele!!!

Beta v 0.4 z dnia 03.10.10r:Download

Jeśli znajdziecie jakieś błędy, prosiłbym abyście zawiadomili mnie o tym pisząc posta w temacie.

Hmmm... To chyba byłoby na tyle ;P Macie pytania? Piszcie :]
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Jeśli już mam ci wystawić krytykę, Marcos, to postaram się po tobie nie jeździć, jak to robią ćwoki z całej Polskiej Sceny RPG Makera. A więc na razie.
1. Sugeruję zmienić RPG Makera na XP lub nowszego, gdyż 2K3 nie jest dobrym wyborem do gry o pokemonach (Gdy Ash złapał tego pokemona, który mu w Kinglera ewoluował, to pokeball, w którym znalazł się ten pokemon, zniknął. W tym odcinku było powiedziane, że trener pokemonów może ich mieć przy sobie tylko 6).
2. Jeśli chcesz, zapodam ci SSJ8_ABS. Co prawda jeszcze nie ukończony, ale myślę, że jak trochę podszlifujesz Ruby, to zrobisz go tak, jak chcesz, żeby wyglądał.

Chcesz, żebym zapodał skrypt?
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Fehu »

1. Sugeruję zmienić RPG Makera na XP lub nowszego, gdyż 2K3 nie jest dobrym wyborem do gry o pokemonach
Jakieś argumenty na to? Nie każdy lubi programować w Ruby, więc XP nie jest jedynym słusznym wyborem.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: kalafior »

Jakby to było w xp, to bym nawet nie zagrał. Na szczęście, nie sądzę, Mateuszu, byś zmusił go do zmiany programu. Poza tym, propozycja z twojej strony padła ze zdecydowanie za dużym wyprzedzeniem :>
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Co robisz, Marcos?
A: Zmieniasz RPG Makera na XP bądź VX i zaczynasz całość od początku (bo w pokemonach powinno być 6 przy graczu, czy ABS, fazówka, czy turówka) (musisz zacząć prace od początku)
B: Pozostajesz przy 2K3 i robisz do końca grę, która dla znawców pokemonów MOŻE będzie gniotem.
C: Bierzesz RPG Makera XP lub nowszego i w nim robisz bardziej wiarygodną wersję swojej gry o pokemonach, jednocześnie kontynuując prace na wersją 2K3. (twoje prace zwalniają o połowę swojej prędkości, musisz zacząć prace nad wersją XP+ od początku z powodu braku zalążka, ale nadal kontynuujesz prace nad tym, co JUŻ zacząłeś)
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Mikisi »

Mateusz, nie każ mu robić gry z XP... Zresztą gra o pokemonach powinna być w 2k3, 2k, bo on najbardziej pasuje do gry o takiej tematyce. I po co ma robić jednocześnie dwie gry o tym samym? Weź, nie pogrążaj się.

@Marcos Rób grę :D
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Klonoa »

Skoro robi w 2k3 to nie próbuj go zmusić by nagle zmienił makera :P tyle
A ja gierke... narazie miernie oceniam...


Wątek wyczyszczono, koniec tematu RM, oceniamy zapowiedź/demo.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Co do gry, to też myślę, że jest wspaniała, ale byłaby jeszcze wspanialsza, gdyby pokemonów w drużynie było 6, a nie 4. Od Marcosa zależy, czy i jak zdecyduje się zrobić to, co mu radzę. Ty, klonoa, nie jesteś nim, więc nie masz prawa wypowiadać się, jakbyś była nim. W RPG Makerze XP i nowszym też można wybrać, czy robisz skryptem, czy algorytmem. Więc ja go wcale nie zmuszam. Wiem, że i tak zacznie pracować w RPG Makerze, jeśli tylko sam zechce.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Fehu »

Moim zdaniem zmienianie wersji Makera [czyli notabene robienie od nowa całej gry] tylko ze względu na złą ilość pokemonów w drużynie to czysty bezsens i strata ogromnych nakładów pracy.
Uważam, że gra traci na tym bardzo niewiele i Marcos powinien się skupić na innych rzeczach, a nie takich - za przeproszeniem - pierdołach.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Inq »

Bierzesz RPG Makera XP lub nowszego i w nim robisz bardziej wiarygodną wersję swojej gry o pokemonach,
Równie wiarygodną jak Miasteczko Nowoczesne?
Bez obrazy, ale akurat Ty jesteś wyjątkowym anty-autorytetem, jeśli chodzi o cokolwiek związanego z rm. Przynajmniej dla mnie.

Przemyśl zanim coś takiego napiszesz, bo jak na razie twoja flagowa produkcja to jeden z największych argumentów na rzecz starszych rmów.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: radek02 »

W grę jeszcze nie grałem , pokemony mnie nie ciągną zbytnio ;) . Ale po screenach widac że masz ręke do mapek


Wyczyszczone po raz drugi, kolejne posty
nie na temat = ograniczenie dostępu do działu.
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Rave »

Nom, mapki są dobre jak na pokemony. Jestem ciekaw czy zrobisz takie fajne intro jakie nintendo umieszczała przed ekranem "push start key".
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 124
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:36
Lokalizacja: Lubin

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: Marcos »

Hmmm.. Co do "waszej" kłótni... Nie zamierzam zmienić RPG Makera 2k3 na XP...
Jeśli jest ktoś chętny do pomocy przy projekcie, proszę aby ta osoba napisała do mnie PW ^^
Mapperzy, zdarzeniowcy itd. :P

A teraz troszkę o nowościach, które za niedługo zacznę wprowadzać do nowej bety:
-Muzyka na mapach MP3 (Jeśli będziecie chcieć)
-Efekty MP3 (dźwięk wracającego Pokemona do Poke Ball`a itp.)
-Nowe Systemy walk oraz stary BS +/- ulepszenia
-Pokazane zdobyte odznaki w futerale
-"Wyłącz Grę"
-Nowe miejsca i misje
-Nowy Pokemon do zdobycia (nie powiem jaki)
-CUT
-Spotkamy nowe Pokemony ^^ Z 5-tej Gen również ^^
-Prawdopodobnie Pokedex ^^ (nie jestem do końca pewien)
-Sale treningowe (Będą rosły staty Pokom)
-Intro
-Reszty nie zdradzę!!! :3
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
szymx
Posty: 104
Rejestracja: 20 lip 2009, 15:17
Lokalizacja: Ja pier#### niewiem !(Jaworzno)

Re: [RM 2k3] Pokemon Marcos

Post autor: szymx »

Marcos pisze:Hmmm.. Co do "waszej" kłótni... Nie zamierzam zmienić RPG Makera 2k3 na XP...
I dobrze 2k3 , mimo iż nie ma Ruby ma wielkie możliwości jeśli się wie jak je wykorzystać.A wydaje mi się że ty je masz.
Marcos pisze: -Muzyka na mapach MP3 (Jeśli będziecie chcieć)
Lepiej zostań przy midi
ODPOWIEDZ