The bright side of life

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

The bright side of life

Post autor: Noruj »

(RMXP)
Czas przejścia (wątek główny): około 2h.
Gatunek: Gra ekonomiczna, RPG.
http://www.tsukuru.pl/index.php?link=gr ... sideoflife

Wątek główny
Drina mieszka z dala od miasta. Ceni sobie spokój i cisze. Pewnego razu beztroski żywot Drina zostaje przerwany przez jego przyjaciela Mavarina, który prosi bohatera o pomoc. Nasza postać wie, iż ów osobnik często wpada w tarapaty i to właśnie Drin jest osobą, która zwykle mu pomaga. Mavarin jak twierdzi, został oszukany przez urzędnika z miasta na sporą sumę pieniędzy. Sam musi zniknąć na jakiś czas, a nasz protagonista miałby przez ten czas zająć się domem bohatera i pomóc mu udowodnić, iż Aylon(bo tak się nazywa ów urzędnik) jest oszustem.



Ogólnie o grze:
Gra jest inspirowana mechaniką i po części klimatem Harvest Moona i atmosfery Gothica (głównie miałem na myśli muzyczną atmosferę, ciemne kolory i taki "surowy" klimat) Polega ona na tym, iż nasz bohater jako nowy przybywa do miasta z farmy( odwrócenie schematu z harvest moona)z pewnym zadaniem do wykonania. W grze rozwijamy się w zawodach, bierzemy udział w festiwalach, które odbywają się w różne dni, ulepszamy nasz dom, zdobywamy reputację w mieście i wiele innych. W grze mamy system dnia i nocy i dosyć żywe miasta(tak żywe jak mi się udało). To znaczy, że NPC nie stoją zawsze w jednym miejscu, tylko przemieszczają się po całym mieście, w zależności od tego co robią. Np. kowal po pracy idzie do karczmy u Mary, a alchemik Ivoj spotyka się z przyjacielem w mieście itd. Dodałem także system osiągnięć, który możemy oglądać w szafie w domu. Jest także wątek główny, o którym poniżej, to w sumie tyle. Co do Gothica, to zainspirował mnie do zrobienia żywego miasta. Dodałem także muzykę z tej gry. Gra ma raczej pozytywny klimat. Poza wątek głównym dialogi mogą być nieco infantylne i dziwnie radosne, ale to też jedna z cech Harvest Moona. Gra raczej nie ma zbyt wiele akcji, tylko na festynach to się zmienia, trzeba lubić taki spokojny, wręcz symulatorowy typ zabawy.

1)Praca
Aby mieć pieniądze na jedzenie, jak i inne przyjemności musimy pracować. W mieście rozwijają się trzy dziedziny zawodu: Kowalstwo, Alchemia i Łowiectwo.
To istotne, do którego z nich się przyłączymy. To, ile będziemy zarabiać zależne jest od tego, jak mocno jesteśmy zaawansowani w danej dziedzinie i jak mocno mamy rozwinięty atrybut odpowiadający danej pracy. Nawet, jeśli nasza postać będzie wiedzieć mnóstwo rzeczy o łowiectwie, ale jej zręczność będzie bardzo mała, to nie będzie mogła wykorzystać swojej wiedzy w praktyce i w rezultacie zarobi bardzo mało. Pracując możemy awansować na kolejne stanowiska zyskując tym samym reputację w mieście. Pieniądze można zdobywać też na inne sposoby.


2)Energia

Nasza postać ma określoną ilość energii, którą wykorzystuje przy pewnych czynnościach. Jeśli energia spada do zera, a my nadal chcemy coś zrobić, możemy ją odnowić na różne sposoby. Możemy udać się do karczmy i napić się zimnego piwa, które nieco polepszy naszą kondycję etc. Zawsze musisz mieć jedzenie w spiżarce, jeśli o tym zapomnisz twoja postać będzie zmęczona i głodna. Racji obiadowych nie można spożywać jak normalnych posiłków. Służą do tego " owoce ".


3) Reputacja, mieszkańcy i wydarzenia
Podczas gry będziesz zdobywać bądź tracić reputacje, co możesz zauważyć rozmawiając z mieszkańcami. Często będą oni gnać gdzieś przed siebie, dlatego zaczepianie ich na ulicy nie przyniesie skutków. Należy poznać mieszkańców, dowiedzieć się, co robią po pracy, gdzie lubią chodzić. W mieście regularnie odbywają się specjalne wydarzenia takie jak konkurs piwa czy inne. Opłaca się brać w nich udział, gdyż dostarczają rozrywki, ale także złota i reputacji. Swój poziom społeczny możesz sprawdzić np. w ratuszu.

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podziękowania dla Snickersa za beta-testy, Kamikadze za QTE i Dantego za chęci : P.
Oraz dla Sabikka za CMS
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 17:01 przez Noruj, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: The bright side of life

Post autor: Powczan »

Hmm, widziałem to już w Twym opisie d;

Z opisu mi się podoba, po skrinach nie bd oceniał. Za chwilę ściągnę, zagram i obadam ^^

Edit

Po intrze kiedy ludzie stali na szczycie i wyświetlił się napis, gra przeniosła mnie na title screena. Tak ma być ?
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: The bright side of life

Post autor: radek02 »

RTP to ZUO. Z grafikami Inquistora (tak sie chyba pisze) gra by lepiej wyglądała ;)

edit:
- Kfiat to idealny prezent dla kobiety :D
- tablica przed ratuszem jest ustawiona na zdarzeniach? tak? trzeba zablokować obrót, bo jak podejdę z lewej strony i nacisnę enter, mamy 1 i pół tablicy ;)
- Pani Mary jak otwiera karczmę łazi po ścianie
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

Ja uważam, że RTP jest fajne.
Kfiat celowy, to takie małe nawiązanie do pewnej osoby, a za resztę błędów serdecznie dziękuję. Niedługo pojawi się poprawiona wersja, bo mam też inne doniesienia


Gedharm:
Nie, tak nie powinno być i tylko ty masz ten problem, zastanawia mnie co się dzieje.
Masz RTP?
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: The bright side of life

Post autor: Powczan »

Ofc mam, spróbuje jeszcze coś z tym zrobić.

Edit

No, już działa. Na razie mi się podoba, zająłem trzecie miejsce w zawodach i mam 2 poziom kowalstwa. Idę grać dalej ^_^
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

w grze jest kilka błędów, więc tych co grają proszę o poczekanie. Niedługo zapodam dobrą wersją.

http://www.speedyshare.com/files/25304915/drzewo.exe
Obrazek
FilipsO
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2010, 20:06

Re: The bright side of life

Post autor: FilipsO »

Przeszedłem 3 sezony i nic fabularnego się nie stało ;-) "Ewentów" specjalnych w grze
jest za mało i są takie same co sezon: mogę dać ci pomysły bądź wykonać te eventy i wysłać przez PW. Ty tylko dodasz "list" itp.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

Bo przez sezony nic fabularnego nie miało się stać.
Od tego są zadanie, które otrzymuje się od Mavarina.
Obrazek
FilipsO
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2010, 20:06

Re: The bright side of life

Post autor: FilipsO »

Ale special events jest za mało. Mam parę pomysłów np: wyścigi konne, jak chcesz to mogę zrobić.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

No to rób, wydawaj grę, przecież chciałem też zmobilizować innych, ale swojej narazie nie będę ulepszał. Czemu?
1- Bo musiałbym wszystko zmieniać. Takie konie to nowe budynki i osoby zajmujące się końmi, a to już dużo roboty, bo jak można zauważyć 1 mieszkaniec u mnie ma kilkanaście eventów itd. (nie wspominając o festiwalach)
2- To miała być krótka gra dla przyjemności. Mam swoje Agnosco i to tym naprawdę się zajmuje : )
Ale rób, zrób taką grę to chętnie pogram i pościgam się na tych koniach ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Jazzwhisky »

Pograłem wreszcie trochę - fajne, fajne, ale rzeczywiście aż prosi się o bardziej wypasioną wersję tej gry (i parę poprawek), bo założenia i dotychczas wprowadzone mechanizmy są w teorii przednie, aż szkoda ich trochę. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

GFS2 przypomniało mi o tym dziwacznym projekcie (dzięki za 4 głosy, yay : P) i uaktualniam download jakby ktoś był wielkim leniem, albo nie wiedział, że na TA jest skarbnica gier:
http://www.tsukuru.pl/index.php?link=gr ... sideoflife
Obrazek
GOKOP
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:30
Lokalizacja: Tartar (lol)
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: GOKOP »

Ekchm, dlaczego w audio jest tylko jeden plik? (przez co oczywiście gra nie działa)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: The bright side of life

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie sprawdzałem archiwum z TA, ani żadnego innego, ale może spróbuj zaciągnąć jeszcze raz z tego linku co dał Noruj, mogło się do końca archiwum nie dociągnąć.
GOKOP
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:30
Lokalizacja: Tartar (lol)
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: GOKOP »

Nie, to samo.
ODPOWIEDZ