The bright side of life

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Jazzwhisky »

Przed chwilą sprawdziłem archiwum z TA, 10 plików dźwiękowych, gra się odpala, wygląda na jakiś problem po twojej stronie. Może podaj więcej szczegółów (np. jak wygląda struktura katalogów w folderze Audio, jaki plik Ci został) - dojdziemy co się dzieje.

edit - a może po prostu chodzi o brak RTP?
edit-dół - OK.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
GOKOP
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:30
Lokalizacja: Tartar (lol)
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: GOKOP »

Jazzwhisky pisze:Przed chwilą sprawdziłem archiwum z TA, 10 plików dźwiękowych, gra się odpala, wygląda na jakiś problem po twojej stronie. Może podaj więcej szczegółów (np. jak wygląda struktura katalogów w folderze Audio, jaki plik Ci został) - dojdziemy co się dzieje.

edit - a może po prostu chodzi o brak RTP?
Nie jestem pewien, ale kiedyśtam instalowałem RTP do wersji XP... Chyba jakiś grafik czy czegoś szukałem... już nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

Najlepiej by było jakbyś podał komunikat błędu, który ci wyskakuje przy odpalaniu gry.
Inaczej, można sobie dumać bez końca.
Obrazek
GOKOP
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:30
Lokalizacja: Tartar (lol)
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: GOKOP »

Nie przy odpalaniu, tylko w menu, kiedy próbuję zaznaczyć inną opcje, a dotyczy on tego, że nie można znaleźć jakieś pliku dźwiękowego, którego faktycznie nie ma, bo w folderze z dźwiękami i we właściwym podfolderze (SE chyba) jest tylko jeden plik.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Noruj »

https://app.box.com/s/dcvh7zgsx0kcx7nfwwfh
Z jakiegoś dziwnego powodu gra nie ściąga ci się w całości. Wrzuć ten folder audio i podmnień go pod tamten stary.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: Jazzwhisky »

Wow, doczekaliśmy się wreszcie konkretów. To nie brak pliku, w oryginale rzeczywiście powinien być tylko jeden efekt SE, reszta jest pobierana z RTP, którego Ci brakuje. Nawet jeśli dograsz brakujący plik to pewnie kolejne błędy pojawią się później, więc dla spokoju (także przy innych grach) po prostu pobierz sobie całą paczkę -> http://www.rpgmakerweb.com/download/add ... you-rtp-xp.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
GOKOP
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:30
Lokalizacja: Tartar (lol)
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: GOKOP »

Zainstalowałem RTP i dalej to samo. :/
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: The bright side of life

Post autor: Dragon Kamillo »

Może jakieś ustawienia blokują ci RTP, albo źle zapisał ci się jego adres w rejestrze. Weź jeszcze spróbuj przekopiować pliki z rtp do projektu, może zadziała.
GOKOP
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:30
Lokalizacja: Tartar (lol)
Kontakt:

Re: The bright side of life

Post autor: GOKOP »

Dobra, już działa. :) (przekopiowałem pliki)
ODPOWIEDZ