[RMXP][Pełna Wersja] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

[RMXP][Pełna Wersja] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack

Post autor: Kuba pajączek »

Ed, Edd, Eddy: Robots Attack
Wersja makera: RMXP
Gatunek: RPG/Parodia
Opis: Pewnego dnia, w Peach Creek, gdzie mieszkają nasi bohaterowie, Chudy Edd, zwany także Double D, zrobił pracę na konkurs naukowy. Były nią roboty o inteligencji niemalże ludzkiej. Z tytułu łatwo się domyślić, że roboty nie zechciały zostać projektem naukowym, i wkurzyły się nieźle na Edków i cały świat i postanowiły przejąć władzę. Teraz Ed, Edd i Eddy muszą naprawić cały bajzel jaki zrobił Chudy Edd i uratować kolegów. Gra ma charakter kompletnie parodyjny. Inspiracją były dla mnie odcinek kreskówki Ed, Edd i Eddy pt. "Dawn of the Eds"("Odloty w krainę fantazji"), w którym Edki bawiły się w planetę robotów,gra Resident Evil w którą czasem gram z siostrą :wink: i gra którą robił, ale chyba nie dokończył Krisuroku - Harvest Noob. Ja do tej pory nie porzuciłem żadnego projektu, a od pewnego czasu mocniej się przykładam, więc mam nadzieję, że kiedy wyjdzie full wersja, będzie co najmniej przyzwoitą gierką :roll: .

Link do Dema: http://www.mediafire.com/?s30nl69u3praryi
Link do Dema ver. 1.1: http://www.mediafire.com/?ehdo55j5n8ducgb
Link do Full Version: http://www.mediafire.com/?zjzsbaf83dblq2x
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2011, 20:03 przez Kuba pajączek, łącznie zmieniany 5 razy.
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Amadik

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 3)
Posty: 185
Rejestracja: 05 wrz 2007, 23:21
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Amadik »

Najlepsze gry powstają szybko.
Ściągam.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: X-Tech »

Nie wiem czemu zapowiada się spoko i ten klimat. Pobieram.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Fehu »

Pierwszy skrin i już jestem na nie.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: X-Tech »

Na rmxp możesz pograć w screeny obszerny tam jest dział screenshotthread. Powinieneś być zadowolony.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Fehu »

Nie chcę ci psuć pocisku, ale 'grać w skriny' to słabe hasło. No i screenshotthread to nie dział, tylko temat.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Rave »

Nigdy nie lubiłem tej kreskówki, więc nie ściągnę.

P.S. Nie masz własnych pomysłów? Bo ciągle robisz gry na podstawie filmów itp. Coś ci powiem - takie gry nadają się do pokazania kolegom ze szkoły/podwórka, ale nie na fora. Ja rozumiem, że użyłeś skryptów, ew. chcesz użyć, ale naprawdę nie tędy droga. Wymyśl coś własnego, bo może dojść do tego, że firma mająca prawa do danego filmu/kreskówki cię pozwie. CN naprawdę tępi tego typu rzeczy - jak wyszukiwałem Laboratorium Dextera (nie śmiać się) na YT, to ciągle było Ten film został usunięty z powodu naruszenia praw autorski Cartoon Network.
Awatar użytkownika
Caesum
Posty: 126
Rejestracja: 22 lip 2008, 11:23

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Caesum »

Rave - Z tego co tu widzę tego typu gry są przeważnie najprostsze i najlepsze. No i pohamuj proszę swój paniczny lęk do wszystkiego co nie jest oryginalne i rozluźnij się przy tej gierce, zamiast bezpodstawnie prawić komuś kazania. :-)
A gdybyś chciał o tym dłużej podyskutować, to nie lękaj się wysłać prywatnej wiadomości lub napisać na gg. Ale nie kontynuuj tego tutaj, bo tylko naśmiecimy i offtopic się zrobi!

Sama gra zapowiada się całkiem ciekawie! O ile bolą mnie standardowe graficzki(byłbym zachwycony, gdyby grafika była bardziej podobna do tej w bajce, ale nie można mieć wszystkiego, prawda?), to widzę, że będzie to kolejna krótka i odmóżdżająca gierka na podstawie mojej ulubionej bajki z dzieciństwa. Z chęcią w nią zagram, gdy już zainstaluję rmxp, ale ofc pobiorę już teraz. :)
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Kuba pajączek »

A tak BTW to nie ma być jakieś wielkie łamanie praw, tylko coś w stylu FanArt.
A tak poza tym, postaram się użyć jak najwięcej grafik przypominających okolicę, a te na mapkach ślepego zaułka, alejki czy budowy, to do nich trudno mi było coś dopasować, a RTP tilesety po dodaniu odpowiednika ulicy nawet się nadawały :wink: . Postaram się też, aby w grze pojawiło się sporo elementów humorystycznych :wink: .
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Gokufan »

O lol, zapowiada się ciekawie :mrgreen: .
Następnym razem staraj się napisać jakieś konkrety, zamiast "o lol".
Awatar użytkownika
Caesum
Posty: 126
Rejestracja: 22 lip 2008, 11:23

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Caesum »

Przeszedłem i się wypowiem.
Sam pomysł bardzo mi się podoba, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze już od samego początku widać źle użyte grafiki RTP oraz niebezpiecznie proste i mało rozbudowane mapki. Rozumiem, że jest teraz moda na prostotę i minimalizm, ale można było znacznie lepiej zagospodarować teren bez obawy, że trafi do screenshot thread(ohnoes!). Szczególnie szkoła jest do poprawy, gdyż jest zwyczajnie pusta(i nawet tam widać źle wykorzystane RTP). Radziłbym przystopować z wielkością pomieszczeń oraz bardziej urozmaicić konstrukcję budynków. I znajdź jakąś porządną furtkę albo kompletnie wywal tą atrapę z pierwszej mapki. :-D Odnośnie fabuły - w demie praktycznie jej nie ma. Zrób jakieś info, bo praktycznie nic nie wiadomo o tych robotach, wprowadzenie i takie tam. No i może daj jakąś mapkę albo przynajmniej w wiadomościach pisz gdzie co się znajduje, bo zanim skumałem, że ten oddzielony płoteczek to furtka, to kilka razy mnie zabito. O muzyce się nie wypowiem, bo praktycznie jej nie było, tak samo z CBS'em(podstawowym), może tylko tyle, że przydałyby się grafiki w lepszej jakości oraz większe zróżnicowanie potworów(ratowanie Nazz było okropne, wszyscy takie same pozy, nazwy i pewnie staty).
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Kuba pajączek »

Dzięki za poradę, jest to w zasadzie nadal Beta, więc ciągle grę ulepszam, jestem w końcu początkujący i próbuję :mrgreen: . Szkołę najprawdopodobniej zupełnie zmienię wystrój(tak BTW, wnętrze szkoły to jak na razie ta mapa w której właśnie nie użyłem RTP, tylko znalezionych zasobów). Dodam niedługo zaktualizowane demo z dodaną cut-scenką, w której pojawia się wyjaśnienie sytuacji, będą zmienione oddziały robotów, dodam ataki specjalne, i ulepszę mapy, tak aby można się było połapać co gdzie jest :wink: .
EDIT 1:
Te roboty mają jednakowe pozy, bo battlersy Cyraxa i Smoke'a z MK których użyłem były w tych samych pozycjach bojowych, ale postaram się jeszcze czegoś poszukać ;)
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Stanior »

Rave napisał:
Wymyśl coś własnego, bo może dojść do tego, że firma mająca prawa do danego filmu/kreskówki cię pozwie.
A ty masz rpgmakera z licencją?:D
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Rave »

Nie, bo 2003 już nie sprzedają. A przynajmniej nie w ingliszu. Zresztą między używaniem pirackiego softu, a robieniem gry na podst. bądź co bądź komercyjnej kreskówki jest mała różnica. W pierwszym wypadku w Polsce mogą cię w d... pocałowa ć o ile nie sprzedajesz gry, w drugim mogą cię pozwać tytułem braku tantiem z użycia zarejestrowanej nazwy. I wtedy może być kiepsko. Zresztą poczytajcie sobie o Chrono Resurrection, które miało być Chrono Triggerem w 3D i o tym jak autor tego skądinąd świetnego pomysłu skończył.

Oczywiście można robić gry na podstawie kreskówek/filmów/książek/innych gier, tylko trzeba uważać jakie tytuły się wybiera - jeśli autor komercyjnego tworu nie pozywa torrentowiczów, czy nie usuwa odcinków z serwisów typu Youtube, to można założyć, że zrobienie gry w rm na jego podstawie jest, że tak powiem, bezpieczne.


Temat wielokrotnie wyjaśniany także na forum,
bez kontynuacji tego wątku, please.
Awatar użytkownika
Kuba pajączek
Posty: 170
Rejestracja: 26 cze 2010, 22:30

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

Post autor: Kuba pajączek »

Kurczę, to już nie wiem, robić, nie robić :? . Niby na youtube jest EEnE i nie kasują, ale nie wiem :? A mam już przygotowane Demo poprawione z dodaną cut scenką wyjaśniającą...
"Idź do kąta i sprawdź czy cię tam nie ma!"
Obrazek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ