Strona 1 z 2

[RMXP][Pełna Wersja] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack

: 27 lis 2010, 10:25
autor: Kuba pajączek
Ed, Edd, Eddy: Robots Attack
Wersja makera: RMXP
Gatunek: RPG/Parodia
Opis: Pewnego dnia, w Peach Creek, gdzie mieszkają nasi bohaterowie, Chudy Edd, zwany także Double D, zrobił pracę na konkurs naukowy. Były nią roboty o inteligencji niemalże ludzkiej. Z tytułu łatwo się domyślić, że roboty nie zechciały zostać projektem naukowym, i wkurzyły się nieźle na Edków i cały świat i postanowiły przejąć władzę. Teraz Ed, Edd i Eddy muszą naprawić cały bajzel jaki zrobił Chudy Edd i uratować kolegów. Gra ma charakter kompletnie parodyjny. Inspiracją były dla mnie odcinek kreskówki Ed, Edd i Eddy pt. "Dawn of the Eds"("Odloty w krainę fantazji"), w którym Edki bawiły się w planetę robotów,gra Resident Evil w którą czasem gram z siostrą :wink: i gra którą robił, ale chyba nie dokończył Krisuroku - Harvest Noob. Ja do tej pory nie porzuciłem żadnego projektu, a od pewnego czasu mocniej się przykładam, więc mam nadzieję, że kiedy wyjdzie full wersja, będzie co najmniej przyzwoitą gierką :roll: .

Link do Dema: http://www.mediafire.com/?s30nl69u3praryi
Link do Dema ver. 1.1: http://www.mediafire.com/?ehdo55j5n8ducgb
Link do Full Version: http://www.mediafire.com/?zjzsbaf83dblq2x

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 27 lis 2010, 14:34
autor: Amadik
Najlepsze gry powstają szybko.
Ściągam.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 27 lis 2010, 16:47
autor: X-Tech
Nie wiem czemu zapowiada się spoko i ten klimat. Pobieram.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 27 lis 2010, 16:54
autor: Fehu
Pierwszy skrin i już jestem na nie.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 27 lis 2010, 17:02
autor: X-Tech
Na rmxp możesz pograć w screeny obszerny tam jest dział screenshotthread. Powinieneś być zadowolony.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 27 lis 2010, 17:08
autor: Fehu
Nie chcę ci psuć pocisku, ale 'grać w skriny' to słabe hasło. No i screenshotthread to nie dział, tylko temat.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 27 lis 2010, 18:55
autor: Rave
Nigdy nie lubiłem tej kreskówki, więc nie ściągnę.

P.S. Nie masz własnych pomysłów? Bo ciągle robisz gry na podstawie filmów itp. Coś ci powiem - takie gry nadają się do pokazania kolegom ze szkoły/podwórka, ale nie na fora. Ja rozumiem, że użyłeś skryptów, ew. chcesz użyć, ale naprawdę nie tędy droga. Wymyśl coś własnego, bo może dojść do tego, że firma mająca prawa do danego filmu/kreskówki cię pozwie. CN naprawdę tępi tego typu rzeczy - jak wyszukiwałem Laboratorium Dextera (nie śmiać się) na YT, to ciągle było Ten film został usunięty z powodu naruszenia praw autorski Cartoon Network.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 28 lis 2010, 11:28
autor: Caesum
Rave - Z tego co tu widzę tego typu gry są przeważnie najprostsze i najlepsze. No i pohamuj proszę swój paniczny lęk do wszystkiego co nie jest oryginalne i rozluźnij się przy tej gierce, zamiast bezpodstawnie prawić komuś kazania. :-)
A gdybyś chciał o tym dłużej podyskutować, to nie lękaj się wysłać prywatnej wiadomości lub napisać na gg. Ale nie kontynuuj tego tutaj, bo tylko naśmiecimy i offtopic się zrobi!

Sama gra zapowiada się całkiem ciekawie! O ile bolą mnie standardowe graficzki(byłbym zachwycony, gdyby grafika była bardziej podobna do tej w bajce, ale nie można mieć wszystkiego, prawda?), to widzę, że będzie to kolejna krótka i odmóżdżająca gierka na podstawie mojej ulubionej bajki z dzieciństwa. Z chęcią w nią zagram, gdy już zainstaluję rmxp, ale ofc pobiorę już teraz. :)

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 28 lis 2010, 14:13
autor: Kuba pajączek
A tak BTW to nie ma być jakieś wielkie łamanie praw, tylko coś w stylu FanArt.
A tak poza tym, postaram się użyć jak najwięcej grafik przypominających okolicę, a te na mapkach ślepego zaułka, alejki czy budowy, to do nich trudno mi było coś dopasować, a RTP tilesety po dodaniu odpowiednika ulicy nawet się nadawały :wink: . Postaram się też, aby w grze pojawiło się sporo elementów humorystycznych :wink: .

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 28 lis 2010, 18:03
autor: Gokufan
O lol, zapowiada się ciekawie :mrgreen: .

Następnym razem staraj się napisać jakieś konkrety, zamiast "o lol".

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 28 lis 2010, 23:21
autor: Caesum
Przeszedłem i się wypowiem.
Sam pomysł bardzo mi się podoba, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze już od samego początku widać źle użyte grafiki RTP oraz niebezpiecznie proste i mało rozbudowane mapki. Rozumiem, że jest teraz moda na prostotę i minimalizm, ale można było znacznie lepiej zagospodarować teren bez obawy, że trafi do screenshot thread(ohnoes!). Szczególnie szkoła jest do poprawy, gdyż jest zwyczajnie pusta(i nawet tam widać źle wykorzystane RTP). Radziłbym przystopować z wielkością pomieszczeń oraz bardziej urozmaicić konstrukcję budynków. I znajdź jakąś porządną furtkę albo kompletnie wywal tą atrapę z pierwszej mapki. :-D Odnośnie fabuły - w demie praktycznie jej nie ma. Zrób jakieś info, bo praktycznie nic nie wiadomo o tych robotach, wprowadzenie i takie tam. No i może daj jakąś mapkę albo przynajmniej w wiadomościach pisz gdzie co się znajduje, bo zanim skumałem, że ten oddzielony płoteczek to furtka, to kilka razy mnie zabito. O muzyce się nie wypowiem, bo praktycznie jej nie było, tak samo z CBS'em(podstawowym), może tylko tyle, że przydałyby się grafiki w lepszej jakości oraz większe zróżnicowanie potworów(ratowanie Nazz było okropne, wszyscy takie same pozy, nazwy i pewnie staty).

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 29 lis 2010, 15:19
autor: Kuba pajączek
Dzięki za poradę, jest to w zasadzie nadal Beta, więc ciągle grę ulepszam, jestem w końcu początkujący i próbuję :mrgreen: . Szkołę najprawdopodobniej zupełnie zmienię wystrój(tak BTW, wnętrze szkoły to jak na razie ta mapa w której właśnie nie użyłem RTP, tylko znalezionych zasobów). Dodam niedługo zaktualizowane demo z dodaną cut-scenką, w której pojawia się wyjaśnienie sytuacji, będą zmienione oddziały robotów, dodam ataki specjalne, i ulepszę mapy, tak aby można się było połapać co gdzie jest :wink: .
EDIT 1:
Te roboty mają jednakowe pozy, bo battlersy Cyraxa i Smoke'a z MK których użyłem były w tych samych pozycjach bojowych, ale postaram się jeszcze czegoś poszukać ;)

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 30 lis 2010, 17:31
autor: Stanior
Rave napisał:
Wymyśl coś własnego, bo może dojść do tego, że firma mająca prawa do danego filmu/kreskówki cię pozwie.


A ty masz rpgmakera z licencją?:D

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 30 lis 2010, 18:48
autor: Rave
Nie, bo 2003 już nie sprzedają. A przynajmniej nie w ingliszu. Zresztą między używaniem pirackiego softu, a robieniem gry na podst. bądź co bądź komercyjnej kreskówki jest mała różnica. W pierwszym wypadku w Polsce mogą cię w d... pocałowa ć o ile nie sprzedajesz gry, w drugim mogą cię pozwać tytułem braku tantiem z użycia zarejestrowanej nazwy. I wtedy może być kiepsko. Zresztą poczytajcie sobie o Chrono Resurrection, które miało być Chrono Triggerem w 3D i o tym jak autor tego skądinąd świetnego pomysłu skończył.

Oczywiście można robić gry na podstawie kreskówek/filmów/książek/innych gier, tylko trzeba uważać jakie tytuły się wybiera - jeśli autor komercyjnego tworu nie pozywa torrentowiczów, czy nie usuwa odcinków z serwisów typu Youtube, to można założyć, że zrobienie gry w rm na jego podstawie jest, że tak powiem, bezpieczne.


Temat wielokrotnie wyjaśniany także na forum,
bez kontynuacji tego wątku, please.

Re: [RMXP] Ed, Edd, Eddy: Robots Attack DEMO

: 05 gru 2010, 14:41
autor: Kuba pajączek
Kurczę, to już nie wiem, robić, nie robić :? . Niby na youtube jest EEnE i nie kasują, ale nie wiem :? A mam już przygotowane Demo poprawione z dodaną cut scenką wyjaśniającą...