Strona 1 z 10

Opowieści z Asgun [VX]

: 27 gru 2010, 16:11
autor: Noruj
OPOWIEŚCI Z ASGUN

Gatunek: JRPG
Czas przejścia: Do 5h

Fabuła:
Aston dawno stracił już nadzieję na to, że jeszcze chociaż raz spotka matkę. Gdy był małym chłopcem, ta wysłała go do jego dziadka zamieszkującego odległy tereny Asgun. W jego pamięci to wspomnienie wbiło się najmocniej. Moment, kiedy się z nim żegnała, a on wraz z wynajętym Poszukiwaczem ruszył w długą podroż. Aston nie znał powodu tej decyzji, więc tym bardziej czuł się zagubiony. Zdziwił się, kiedy jego matka kilkanaście lat później wysyła do niego list z prośbą o spotkanie w pobliskim mieście Senos. Bohater natychmiast rusza w podróż z wielką nadzieją na odzyskanie weny pisarskiej i spotkania matki. Przez chwilę towarzyszy mu Slater, tajemniczy podróżnik i doręczyciel listu. Jaki związek mają z tym tajemnicze zakony Estasa i Burguna. Co kryje tak naprawdę świat Asgun?

Ogólnie o grze
Grę starałem się zrobić na klasycznego jrpga z nieco świeższym podejściem. Wyszło mi krócej niż zamierzałem, ale uznałem, że wolę wydać grę w takiej formie niż ją sztucznie przedłużać.
W grze jest nieco inny system zdolności - za walkę z potworami ładuje się nam specjalny pasek. Gdy dojdzie on do końca drużynie zostanie dodana jakaś ilość many, którą mogą wykorzystać na specjalne zdolności.
Gra była beta-testowana 2 razy, ale być może są jakieś błędy. Proszę mnie o nich powiadomić.
DOWNLOAD
Wersja 1.4
miłego grania.


https://www.box.com/s/xnjgj3zluiszehbyq81pScreeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 27 gru 2010, 16:58
autor: Gedharm
Zapowiada się dosyć ciekawie. Grałem w beta-prezentację i było całkiem dobre ( choć z paroma błędami ).

Pozdro dla fanów LoH'a d;;;

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 27 gru 2010, 19:43
autor: Fehu
Uwielbiam gry stylizowane na klasykę gatunku. Liczę na bardzo świeże podejście do mega oklepanego tematu i przy odrobinie pomyślunku i kreatywności - będzie z tego perła.

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 27 gru 2010, 22:56
autor: Foxik
Zapowiada się bardzo ciekawie :3 Bardzo lubię klasykę jrpg, ale jestem również dośc wymagający w tym temacie. Podoba mi się twój sposób mappingu wnętrz, ale nie przepadam za tego typu schematycznością zewnętrznych lokacji. Wstęp do fabuły daje dużo opcji jej rozwoju, co już mi się podoba. Ogólnie mówiąc: mam nadzieję, że dojdzie przynajmniej do dema :)

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 11:42
autor: Noruj
Foxik pisze:Zapowiada się bardzo ciekawie :3 Bardzo lubię klasykę jrpg, ale jestem również dośc wymagający w tym temacie. Podoba mi się twój sposób mappingu wnętrz, ale nie przepadam za tego typu schematycznością zewnętrznych lokacji. Wstęp do fabuły daje dużo opcji jej rozwoju, co już mi się podoba. Ogólnie mówiąc: mam nadzieję, że dojdzie przynajmniej do dema :)


Co do mappingu, nigdy nie byłem w tym specjalistą i raczej nigdy nie będę. Mnie samego satysfakcjonuje myśl, że wygląda znośnie.

Co do pogrubionego - PFF. Będziesz ciupał w pełniaka = ]

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 11:53
autor: Jazzwhisky
Właśnie, zapomniałem wczoraj napisać - dlaczego nikt nie podzielił się ze mną tą beta-prezentacją? =V

A poza tym - nie napisałeś nic o postępach prac, wstęp do fabuły za ambitny jak na klasyczne jrpg, efekty świetlne nie wypalają oczu, HUD (ała) jakiś taki biedny - no ja nie wiem... Wygląda na to, że szykuje nam się kawałek dobrej gry. ;D

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 11:56
autor: Gedharm
dlaczego nikt nie podzielił się ze mną tą beta-prezentacją? =V


Bo to tylko ja mam takie zaszczyty, hahaha ;D

@Dół

Masz odcinki GWM? ^__^

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 12:22
autor: Czeliosss
Nie tylko ty. Ja też miałem i pomagam norujowi w oswojeniu się z Vx. Znajduję też zasoby itp.
Wiesz, że podoba mi się ten projekt i mam nadzieję, że będziesz podrzucał mini demka.

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 12:41
autor: Noruj
A poza tym - nie napisałeś nic o postępach prac, wstęp do fabuły za ambitny jak na klasyczne jrpg, efekty świetlne nie wypalają oczu, HUD (ała) jakiś taki biedny - no ja nie wiem... Wygląda na to, że szykuje nam się kawałek dobrej gry. ;D

HUD biedny, acz praktyczny.

Co do fabuły - umówmy się, nie powielam wszystkich cech jrpgów, staram się zrobić coś na kształt tego. Jak to napisał Fehu. Świeże podejście.
Ah, bez obaw. To nie będzie Gothicowy Jrpg, jeśli ktoś ma takie obawy = ]


@omnomon
Postępy:
Czas gry na ten czas: około 40 minut, a planuję zrobić grę na gdzieś 8 godzinek.
Dla ciekawskich: 26 map.
Gra jest podzielona na rozdziały opowieści, którą pisze główny bohater( i właśnie jestem w połowie 2)

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 13:21
autor: X-Tech
Jeśli to ma nie być Gothicowe RPG, ale coś na kształt posuwania się co raz dalej, a nie bieganina po jednej lokacji będą zagadki minigry skrzynki bajery to wchodzę w to chce w to grać.

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 13:41
autor: Jazzwhisky
AI-RPG pisze:zagadki minigry bajery

Jakie wymagania od jrpga..... Dostaniesz dużo losowych walk, liniową fabułę jak w Columbo, skille (!!!), facesety, mapy w stylu Dragon Questa i automatyczny rozwój bohatera, może być?

Noruj pisze:HUD biedny, acz praktyczny.

Zrób chociaż taki w stylu tych pasków z walk, no.

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 15:17
autor: X-Tech
Nie wystarczy mi. Ja szukam ciągle czegoś nowego.

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 16:40
autor: Michu
AI-RPG pisze:Nie wystarczy mi. Ja szukam ciągle czegoś nowego.


Tak sie zastanawiam. Jeszcze nie zauwazyles, ze ludzie maja to gdzies czego ty szukasz, czemu kazda kolejna gra bez "szmerow bajerow minigier" jest do kitu i tym podobne? Powtorzyles to juz tyle razy, ze Don Miguel, ktory na nasze forum nie wchodzi pewnie juz o tym wie.

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 16:45
autor: X-Tech
Był tu długi post, ale skróciłem żebyś to lepiej zrozumiał:

"Tak sie zastanawiam. Jeszcze nie zauwazyles, ze ludzie maja to gdzies czego ty szukasz, czemu kazda kolejna gra bez "szmerow bajerow minigier" jest do kitu i tym podobne? "

A ty jeszcze nie zauważyłeś, że osoby, które grają w gry rpgmaker mają wymagania ?
To jest naprawdę coś normalnego, naprawdę ! Ja wiem, że jesteś zajęty pisaniem swoich folkowych blogów, ale przejrzyj na oczy tylko osoby, które naprawdę grają w te gry wymagają czegoś od nich (!)

Nie każde gówno nad którym się ktoś napracował zasługuje na pochwałę, bo nie liczy się włożona praca, ale czy w końcu efekt jest taki, że chce się grę przechodzić od a-z bez żadnego przymusu.
Lepiej za wczas wymagać, żeby potem nie było sytuacji, że skończyło się na pochwałach zapowiedzi, a nie ma kto komentować gry :P

Re: Opowieści z Asgun [VX]

: 28 gru 2010, 17:18
autor: Michu
Zle mnie zrozumiales (zreszta jak wszystkich). To, ze wymagasz od gier - w porzadku. To, ze chcesz narzucic tworcom sposob tworzenia jedyny sluszny, zaaprobowany przez ciebie - tak srednio. Ale najbardziej mnie irytuja te pseudofilozofie, ktorymi nas co jakis czas raczysz, gdy wpadnie ci do glowy nowa glupota. To nuzace i niesmaczne.

Jesli zas chodzi o temat, to nie wypowiem sie, za malo informacji jak dla mnie zeby cokolwie ocenic :X