Karty Arkany (demo)

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Karty Arkany (demo)

Postautor: ravenone » 30 sty 2011, 15:19

Obrazek

WERSJA MAKERA: XP
(nie powinno wymagać rtp;))
STAN: skończona pierwsza plansza

GENEZA
W przerwie prac nad WA3 postanowiłem zrobić coś innego. Jako wielki fan planszówek i karcianek zawsze chciałem spróbować przenieść jedną z nich na rpg makera. Demo Sztuki Bycia Potworem zainspirowało mnie do spróbowania owego przedsięwzięcia.

Karty Arkany w swobodny sposób nawiązują do świata Arkany. W grze napotkamy lokacje, bestie i postacie znane z serii gier o Elroarze. Jednak cała ta otoczka jest tylko pretekstem do stworzenia gry planszowej.

MECHANIKA
Gra opiera się o mechanikę z planszówki Talizman (Magia i Miecz). Wędrujemy po kolejnych krainach i wyciągamy karty zawierające: przeróżne zdarzenia, przedmioty oraz przeciwników do pokonania.
Walka odbywa się poprzez rzut kością. Ilość oczek dodajemy do siły/mocy bohatera (w zależności od rodzaju walki); potem następuje rzut przeciwnika i w ten sposób otrzymujemy wynik walki.

Cała gra charakteryzuje się dużą losowością:
- częste rzuty kością
- losowe karty (1z10 kart do wyciągnięcia na danym polu)
Więc, jeśli chcecie mieć duży wpływ na rozgrywkę i dokonywać wielkich wyborów to nie jest gra dla was ;)
Zatem zdaję sobie sprawę, że Karty Arkany nie będą produkcją dla wszystkich, ale mam nadzieję, że nie tylko fanom gier bez prądu ta pozycja się spodoba.

DOWNLOAD
http://www.sendspace.com/file/tmmw2o (38MB)
Pamiętajcie, żeby zainstalować najpierw czcionkę :)

SCREENY
Przykładowa walka i pasek statystyk wyświetlający się podczas rozgrywki (dzięki Sabikku :) )
Obrazek

Karty ekwipunku
Obrazek

Karta zdarzeń
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, 22:49 przez ravenone, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Re: Karty Arkany

Postautor: ravenone » 16 gru 2011, 22:49

Odświeżam.
Z racji GFów, poprawiłem demko i wydaję wersję 1.02.
Poprawiono kilka drobniejszych błędów. Miłej zabawy.

http://www.sendspace.com/file/tmmw2o

Liczę na więcej komentarzy niż ostatnio:P
Awatar użytkownika
gwrona1

Re: Karty Arkany (demo)

Postautor: gwrona1 » 17 gru 2011, 07:47

Z tego co widzę,to gra na skryptach i z minimalną ilością zdarzeń,jak sadzę.
Niedługo zassam.
Bo do mnie anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem...
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

Kontakt:

Re: Karty Arkany (demo)

Postautor: ravenone » 18 gru 2011, 16:22

gwrona1 pisze:Z tego co widzę,to gra na skryptach i z minimalną ilością zdarzeń,jak sadzę.
Niedługo zassam.

Jest dokładnie odwrotnie:P
Skrypt użyty tylko do wyswietlania statystyk u góry.
Sama plansza to czyste eventy i zmienne.

Wróć do „Gry”