Qmai World [download]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Chciałem zrobić wraz z premierą gry, ale szkoda było z tego powodu jeszcze bardziej przesuwać datę wydania :)

Upgrade napewno będzie.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Qmai World [download]

Post autor: Kalashnikov »

No tak, jak zwykle.
"Rob gre!", a jak juz zrobi to temat do zamkniecia.

I jak tu nie dojsc do wniosku, ze lansowanie jest lepsze od prawidzwego robienia?
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Bo ludzi zatkało, gdy okazało się, że naprawdę można skończyć produkcję dużej gry :D Jak ich odetka, będą pisać... chyba xD

.
mario
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2006, 19:39

Re: Qmai World [download]

Post autor: mario »

No tak, jak zwykle.
"Rob gre!", a jak juz zrobi to temat do zamkniecia.

I jak tu nie dojsc do wniosku, ze lansowanie jest lepsze od prawidzwego robienia?
Niestety, cała polska rzeczywistość- gdy projekt zostaje ukończony wszystkie głosy już cichną. Szkoda.
Mi niestety klimaty jakie prezentuje QW nie przypadły do gustu. Cóż... ale prawdziwy szacunek za ukończenie kolejnej produkcji się należy :) Gratulacje.
@down: Tak, tylko że ja się wypowiedziałem konkretnie- gra nie przypadła mi do gustu. Czy mi się zdaje czy szukasz konfliktu na siłę?
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2008, 19:06 przez mario, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Qmai World [download]

Post autor: Jazzwhisky »

mario pisze:
No tak, jak zwykle.
"Rob gre!", a jak juz zrobi to temat do zamkniecia.

I jak tu nie dojsc do wniosku, ze lansowanie jest lepsze od prawidzwego robienia?
Niestety, cała polska rzeczywistość- gdy projekt zostaje ukończony wszystkie głosy już cichną. Szkoda.
Macie coś do powiedzenia na temat gry, czy offtopujecie w ten pusty sposób, żeby pokazać jak bardzo czujecie się z tą "polską rzeczywistością" związani?

Wiem, że kilka osób próbowało już najnowszej części - ja pograłem jeszcze niewiele, ale tak jak QW1 mnie nie przyciągnął wcale, w 2 odpadłem gdzieś po drodze, to 3 rzeczywiście wciąga. Trochę razi mnie miejscami język i drobne błędy w grafice, ale ma się to podobne uczucie gdy odpala się SNESowe klasyki.
Zresztą co nieco napisałem już w newsie. Gdybym tylko miał czas, by w spokoju to wszystko ukończyć. =/

btw, Gaido, może zadbałbyś, żeby gry z całej serii dało się odpalać bez posiadania RM? =}
mario pisze: @down: Tak, tylko że ja się wypowiedziałem konkretnie- gra nie przypadła mi do gustu. Czy mi się zdaje czy szukasz konfliktu na siłę?
A to zmienia w jakikolwiek sposób ton poprzedniej wypowiedzi? No na litość...! XD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Jazzwhisky pisze:btw, Gaido, może zadbałbyś, żeby gry z całej serii dało się odpalać bez posiadania RM? =}
Będzie trzeba. Jesteś już kolejną osobą która zwraca na to uwagę xD
Mam prośbę, gdy ktoś ukończy już Qmaia, niech napisze ile czasu mu zabrała gra. Jako twórca, grę kończę w nieco ponad dwie godziny(z najgorszym zakończeniem), ale już parę osób wspominało, że grało już te pare godzin i grają i grają...
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Qmai World [download]

Post autor: LasTTurN »

Pierwszy przeszedłem Q3 ? Nie wiedziałem, że jestem taki dobry XD

Grało się bardzo przyjemnie, ciągle coś się dzieje nie ma czasu na nudę i błądzenie. Przyszło mi wziąć udział w bardzo intrygującej historii. Mimo, iż nie przeszedłem Q1 & Q2 całość wydaje mi się bardzo jasna. Genialnie wręcz nawiązywałeś do wcześniejszych wydarzeń. Zagadka z imionami dla mnie była nielogiczna, ale po czasie metodą prób i błędów doszedłem do wyniku. zastanawiam się, czy łatwiej będzie osobom, które przeszły poprzednie części XD. Pewnie tak.

Niewątpliwie jest to seria o bardzo specyficznym klimacie. Istny mix gatunków sci-fi & fantasy. Mój ulubiony fragment gry ... scenariusz Bolta! W ogóle polubiłem tego cyborga, a w części pierwszej nie mogłem znieść jego widoku. btw. Retrospekcje zawsze wywołują emocje... pierwsze spotkanie itp ;)

Natężenie walk z początku ogromne (myślałem przez chwilę, że zrezygnuję XD) ale z czasem wyważyło się i gra zrobiła się bardzo przyjemna i ciekawa. Polecam.

Niestety poprzednie części skutecznie mnie zniechęciły i raczej ich już nie ukończę. Tym bardziej, że pobieżnie znam ich przebieg.

Jeszcze raz gratuluję!!

PS nie spoczywaj teraz na laurach (no troszkę ci się należy) i rób kolejną grę, bo widać, że z każdą kolejną robisz skok naprzód.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Jako pierwsza osoba która ukończyła Qmaia dostaniesz medal z ziemniaka xD

Zagadka jest w miarę logiczna. Trzeba sobie tylko wyobrazić co zaszło, kto kogo kochał, kto miał chęć zemsty i za co, i kto bez kogo nie mógł żyć :) Z resztą łatwe to to być nie mogło z prostego powodu - sposób w jaki odpowiedzieliśmy na ostatnie pytanie ma wpływ na zakończenie gry :)
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Qmai World [download]

Post autor: BeVoo »

:?: Czyli tylko jedno zdarzenie z opcja wyboru odpowiedzi ma wplyw na zakonczenie gry?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Na zakończenie gry ma wpływ:

-> Czy gramy w NextGame+
-> Czy gramy z zapisu gry z drugiego epizodu.
-> Ilość członków naszej drużyny po ostatniej walce.

Ponieważ nasze poczynania w scenariuszu Elii ma wpływ na skład naszej drużyny, przekłąda się również na samo zakończenie.
Awatar użytkownika
Lloyd
Posty: 119
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:59

Re: Qmai World [download]

Post autor: Lloyd »

Niedawno przeszedłem część pierwszą, w drugą jeszcze gram :D Trójka póki co czeka, ściągnięta i gotowa do zabawy >XDD

Walki są jak dotąd całkiem przyjemne, jednak te składające się z kilku mniejszych pomiędzy którymi nie można nic robić to chamstwo XD! Dialogi i klimat też są fpożo i cieszę się że zagrałem :wink: Oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Dla osób które chciały by pograć w Qmai World III bez użycia RMa. Pobierając teraz grę ze strony, ściągniecie jej wersje która już Makera nie wymaga. Grę polecam również ściagnąć osobom, które w trójeczkę już grają, albo ściagnęły i czekają aż ukończą poprzednie epizody.

Why?

W nowej odsłonie trzeciego Qmaia:

-> Druga Time Arena
-> Dodatkowy mega Boss
-> Nowe zakończenie.
-> Kilka drobnych błędów zostało poprawionych.

Więc warto. Zapisy gry z starej wersji oczywiście będą działać bez problemu.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Qmai World [download]

Post autor: Kalashnikov »

Ledwo pare dni od premiery, a tu juz tyle poprawek i nowosci. Chyba skusze sie i przejde jeszcze raz :]
Dobra robota.
Awatar użytkownika
Dharoo777
Posty: 29
Rejestracja: 04 lis 2007, 22:04

Re: Qmai World [download]

Post autor: Dharoo777 »

Witka, dawno mnie tu nie bylo. Ciesze sie bardzo że Qmai "Trzeci" zostal ukonczony. Instalke sciagnałem już kilka chwil po premierze, niestety ze wzgledu na brak czasu grac zaczalem dopiero kilka dni temu i to niecodziennie w krótkich sesjach, wiec jestem jeszcze na poczatku gry [przeszedłem scenariusze Bolta i Elii teraz robie Fumie].
To co moge powiedziec o tej grze juz teraz po tym czasie który jej poświeciłem to to, że gra dalej trzyma klimat poprzednich części. Narazie przeszedlem scenariusze Bolta i Elii i oba mi sie bardzo podobaly. W Bolta scenariuszu pomysl z side-view bardzo ladnie wyszedl a u Elii zagadki - dały troche do myslenia i czasu zeżarły. Co do Elii to jedna rzecz mnie zdenerwowała bo w którejs zagadce jest pytanie: "KOGO zabiłem" i w odpowiedzi wpisywalem imie w dopełniaczu [np Gustawa] by pasowalo do odpowiedzi. NIestety trzeba bylo odpowiedziec w mianowniku i dlugo sie meczylem wpisujac wszystkie imiona i nie tylko [ wpisalem nawet "Świnię, Zwierzę - bo w ksiedze bylo napisane ze Albert pomylil xxx ze świnia :? ] zanim wpadłem jak nalezy odpowiadac prawidłowo [imho nie prawidłowo].
To narazie tyle, jak przejde to podziele sie wszystkimi odczuciami. Jak na pierwsze wrażenie to gra wypada rewelacyjnie... Nie moge sie doczekac kiedy spotkam kolejnego bossa-kafara ala Alberic :P
_______________________
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Qmai World [download]

Post autor: Sobriquet Gaido »

"Kumaj Łorld Czy" zbiera swe żniwo. Bardzo pozytywne opinie i nadal wiele nieodkrytych przez graczy sekretów w tym najważniejsze - decydujące zakończenie. Czy ktoś z graczy przyłączył do drużyny Elię, Votarda bądź wyleczył Bolta? Odnalazł "rhomikowy" Quest, zdołał odpowiedzieć na wszystkie 15 pytań za łaczną sumę 99999zł (Bo więcej się nie da xD) i tym samym zakupił bilet do nieba?

Odpowiedź na te i inne pytania poznamy wkrótce. A na jeszcze inne, wraz z premierą stronki o QW3 :)
ODPOWIEDZ