[2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Rahim »

"Ta sala jest dziwnie magiczna"
Trochę to głupio brzmi jak dla mnie.
Można to zastąpić czym takim np. w tej sali wyczuwam pokłady nieznanej energii.
Czy coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Soul »

Potwierdzam wypowiedź Igora:
"Łatwizna."
Walka jest za prosta. Wszystko opiera się na jednej zasadzie.
Przydali by się dystansowi przeciwnicy, tacy przed którymi strzałami można było robić uniki.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Zombik »

Igor raczej nie jest bystrzakiem jeżeli chodzi o magię. Po tych jego słowach to Doglik mówi, właśnie coś w tym stylu co powiedziałeś Rahim xD.
Co do przeciwników to walka nie stanowi tutaj głównego wątku i w zamiarze nie miała być trudna. Widać to głównie w demie, jednak później robi się już trochę ciekawiej. Na przykład w grobowcu Meliacha, gdzie pewien Strażnik skarbu ma szybkość 2x większą od szybkości bohatera i trzeba go podejść logicznie, albo kiedy pewien z naszych wrogów zacznie przywoływać do walki anioły, lub też gdy... (nie zdradzę wszystkiego)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Rahim »

Ah to chyba że :D
Gierka zapowiada się świetnie, zresztą ja kocham wszystko co wychodzi z 2k i 2k3 :D
No ale teraz na serio, bardzo podoba mi się wątek fabularny, właściwie to jest z ostatnio przejrzanych przeze mnie tu projektów pod względem fabuły najciekawszy :)
Co do mappingu to daruje sobie bo sam jestem w tym zielony.
No to buźka i życzę udanego projektu ;*
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Klonoa »

Naprawdę zabawnie jest widzieć jak jakiś stary porzucony projekt zostaje odnowiony żeby był zrobiony do końca.. tylko szkoda, że już zainteresowania nie ma tak dużego jak kiedyś :P
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Rahim »

Może kilka nowych obrazków z postępu i nowe demko za jakiś czas i temat się odświeży ;)
grałem w demko, krótkie strasznie, Igor robiony jest generatorem ;)
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Klonoa »

Autora projketuu niestety znam i wiem, że nie posiada on żadnych zdolności w kierunku grafiki gier 2D dlatego korzysta z gotowców i programów mogących dać mu możliwość zrobienia swojego projektu chociaż w pewnej mierze oryginalnym.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Rahim »

Dlaczego "niestety"?
Jego gry mi się podobają, szczególnie Hocia bacio (Przepraszam jeśli przekręciłem)
Nie każdy musi mieć do wszystkiego zdolności, natomiast jego gry ciekawią, potrafi je przedstawić a fabuła ma sens, i wciąga. Bynajmniej ja mam takie zdanie ;)
Autor potrafi tworzyć gry na tematy które interesują i intrygują większość userów przez co jego projekty nabieraja na znaczeniu, szkoda tylko że tak często nie dodaje newsów na temat gier, przez co zostają odkładane na bo i nie każdy ma szansę się z nimi zapoznać bo dalej niż jedna strona gier nie chce im się popatrzeć ;)
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Klonoa »

Dlaczego niestety to zachowam dla siebie bo internet nie musi znać całego mojego życia prywatnego i tego co w nim się dzieje i pewnie nie zdziwi się autor jak będę mu życzył nie dokonczenia tego projektu.

I niestety tutaj masz rację że tworzy on unikatowe gry w RMie tylko szkoda, że są to małe rzeczy..
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Zombik »

Jestem blisko końca, ale ostatnio znów lekko zastopowałem, jednak... Dzięki Klono znów nawalam projekt pełną parą, a chociażby temu, by zrobić mu na złość i ukończyć go! XD
(I nawet nie próbuj mi podsyłać Rootkitów i backdoorów, by usunąć ten projekt z dysku XD)
I dzięki za Twoje słowa Rahim O_O. Poczułem się "miło" xD
Niestety... moją słabością jest głównie to, że mimo całej masy pomysłów (a jest ich multum) często brakuje mi weny do czegokolwiek. Pomysł siedzi w głowie, jak i cała fabuła i opracowane dialogi, ale nie ma sił do realizacji XD.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Rahim »

Pożycz muzgu na godzinęzgram pomysły i wykonam wolnym czasem :D
Ah te waszeforumowe miłości :D
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Dragon Kamillo »

Fajnie, że to powstaje. Pamiętam demo i było całkiem dobre (oprócz tego niedopracowanego bs...). Ciekawe kiedy wydasz pełna wersję - bo wiem, że ją wydasz. Potrafisz przysiedzieć przy projekcie i dociągnąć go do końca, co zresztą już nie raz nam pokazałeś.
Dobra, teraz zacznę się czepiać:
http://img706.imageshack.us/img706/651/igor1.pngNie zgadza się w tej mapce wysokość ściany po prawej i lewej stronie.
Nie podoba mi się kolor czcionki (biały), widzę to w każdym twoim projekcie i po prostu nie podoba mi się to. Wolę gdy mamy różnokolorową czcionkę (chodzi o różne odcienie w jednej literze tak jak jest to w podstawowym windowskinie) - większości nie będzie to przeszkadzało, ale mi się nie podoba. A i jeszcze nie wszędzie jest to czytelne -> http://img811.imageshack.us/img811/2561/igor3.png
I w sumie nadal jestem ciekawy czy udało ci się coś zrobić z walką.

offtop
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Kleo »

I w sumie nadal jestem ciekawy czy udało ci się coś zrobić z walką.
Ja też. Bo choć teoria jej prowadzenia wydaje się prosta, to jakoś nie idzie mi za dobrze przełożenie jej na praktykę:( A szkoda, bo też lubię gry Lorda Drachanela.

Offtop cd.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Zombik »

System walki jest jaki jest XD, ale za to stworzyłem sporą ilość dość (przynajmniej ja uważam) ciekawych sekwencji walki, które pojawiają się wraz z Bossami (w demie tego jeszcze nie ma). Jest to system, który ma (w wersji makerowej) przypominać walki z bossami, z różnych gier na konsole, gdzie dynamicznie, z jednym bossem walczy się na kilka sposobów, często w różnych następujących po sobie lokacjach.
Myślę, że jako tako mi to wyszło, co zresztą z pewnością sami ocenicie wkrótce.

Jeżeli chodzi o czcionkę to fakt... czasem mało widać, jednak umieszczenie tekstu w ramce również mi przeszkadza, z tego względu, że często owa ramka zasłania pewne zdarzenia. Widziałem jednak w wielu grach ramkę, która była w połowie przezroczysta, dzięki czemu tekst był całkowicie czytelny, a zdarzenia również odsłonięte. To jakaś specjalna grafika, czy zabieg RM? O_o Przydało by się.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [2k3] Rycerz Śmierci: Zew Krwi

Post autor: Dragon Kamillo »

Baza danych -> wygląd walki -> opcja b i zaznacz przeźroczyste okno.
Lub 2 równoległe zdarzenia w jednym pokaż obrazek (i dajesz tu tło ramki na przeźroczyste i samą obwódkę normalnie), a w drugim usuń oba obrazki i wywołujesz te zdarzenia kolejno przed i po wiadomościach.

I nie daj się nabrać na takie porady, że trzeba coś umiejętnie importować - nie jest to prawdą.
ODPOWIEDZ