Asgun [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Asgun [VX]

Post autor: Rahim »

Pobrałem ostatnio po pracy grę, miałem pograć dłużej, ale zmęcznie wygrało. Z tego jednak co zauważyłem od gry, zupełnie jak w poprzedniej części bije klimat. Narracja głosowa bohatera - oniemiałem z wrażenia! :) Grafiki mocno mi kojarzą się z Wrotami ravenone, nadają grze miodny charakter, aż ciężko oczka odlepić. Więcej napiszę jak uda mi się dłużej pograć w grę, w sumie dziś mam w końcu upragnione wolne, ale dom się sam nie posprząta ._.
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: ADI »

Miałem to napisać wczoraj, ale nie byłem w stanie...

Noruj!
Przez Twoją grę spóźniłem się na egzamin zawodowy XD
Wiedziałem że muszę iść spać, bo rano test, ale chęć ukończenia gry była silniejsza =D
Są rzeczy ważne i ważniejsze - więc przesiedziałem do rana przy grze.

No i ukończyłem. Przejście zajęło mi 7h bez 3 min. A zdobyłem całe 75%!
Nie mam pojęcia, gdzie żeś poukrywał te swoje znajdźki.

Ogólnie wyszła z tego całkiem dobra gra.
= Aż wstyd się przyznać, ale wcześniej nie ruszałem OzA, ale teraz poważnie nabrałem na to ochotę =

Ja tam się z wieloma błędami nie spotkałem, a na pewno nie z takimi które niepozwalałyby iść dalej oraz zostawały w amięci na dłużej.
Literówek było trochu (typu "wszystkim" zamiast "wszystkich" czy odwrotnie xd)
Ale tak jak pisałem, jakoś nie przeszkadzały one w ukończeniu gry.

(Uwaga! Spoilery!)
Spoiler:
Rób drugą część, bo grałbym... :P
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2015, 14:07 przez ADI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Kleo »

Dobra, zebrałam się do kupy i napisałam, co o tym wszystkim myślę.

Na początek, żeby nie było wątpliwości, bo zaraz nastąpi litania mniejszych i większych zastrzeżeń - gra naprawdę mi się podobała i jest bardzo prawdopodobne, że po wszystkich poprawkach przejdę ją sobie jeszcze raz. No to lecimy (kto nie grał, niech nie zagląda).
Spoiler:
No i chyba tyle, liczę na to, że za jakieś 3 lata znów będzie okazja pograć w coś od Noruja. :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Asgun [VX]

Post autor: Prometherion »

Dzisiaj mam dzień wolnym, więc postanowiłem przejść Asgun. Kierując się wcześniejszymi opiniami, mam nadzieję, że te 6-7 godzin nie pójdzie na marne :) Odpalam.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Amelanduil »

Ozzaku pisze:Narracja głosowa bohatera - oniemiałem z wrażenia! :)
Ja wiem? Angażowanie youtuberów do tego typu rzeczy to straszliwa tandeta jak na moje >_>

Albo to ja po prostu nie znoszę gościa, nie wiem :I
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Ja wiem? Angażowanie youtuberów do tego typu rzeczy to straszliwa tandeta jak na moje >_>
Przed angażowaniem Demona zbierałem różne głosy na forach i dostałem z 10-15 próbek, ale żadna mi nie odpowiadała. Poza tym - to żadna różnica czy ktoś prowadzi kanał na YT, czy nie. Założę się, że większość osób, które tu grały w Asgun, nie miały nawet o tym pojęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Asgun [VX]

Post autor: Yoroiookami »

Noruj pisze:
Ja wiem? Angażowanie youtuberów do tego typu rzeczy to straszliwa tandeta jak na moje >_>
Przed angażowaniem Demona zbierałem różne głosy na forach i dostałem z 10-15 próbek, ale żadna mi nie odpowiadała. Poza tym - to żadna różnica czy ktoś prowadzi kanał na YT, czy nie. Założę się, że większość osób, które tu grały w Asgun, nie miały nawet o tym pojęcia.
Nie miałem o tym pojęcia. :roll: Mi się głos podobał. Tylko, że trochę mi to zawyżyło wymagania na resztę gry. Miałem nadzieję na całą grę z głosami. (Co jest trochę trudne, szczególnie w pojedynkę)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Asgun [VX]

Post autor: Rahim »

Amelanduil pisze:
Ozzaku pisze:Narracja głosowa bohatera - oniemiałem z wrażenia! :)
Ja wiem? Angażowanie youtuberów do tego typu rzeczy to straszliwa tandeta jak na moje >_>

Albo to ja po prostu nie znoszę gościa, nie wiem :I
Czepiasz się. Chłopak miał fajny pomysł, zrobił jak uważał, i wybrał najlepszy głos, nie ważne czyj...
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Michu »

Ja myślałem, że to Noruj w ogóle gada XD Dwie i pół godziny, jest coraz lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Asgun [VX]

Post autor: Diablo »

Wybacz noruj, że tak brutalnie, ale Chryste Panie, co to jest?

Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Wybacz, że tak brutalnie, ale dla wielu nieco starszych użytkowników rma zawalanie map kwiatkami, kamyczkami, światełkami i drzewkami nie służy ani rozrywce, ani specjalnie nie upiększa map : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Asgun [VX]

Post autor: Diablo »

Idac ta mysla mozemy zrobic 10 map 30x30 na ktorych bedzie dom i drzewo. I powiedziec ze to inspiracja Cartoonowym Chojrakiem. Rozumiem, ze gra to glownie fabula. Ale z takim mappingiem to bardziej diament zapakowany w pudelko po butach.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Po pierwsze, ta mapa to jeden z dwóch jak pamiętam przypadków z taką golizną(na jakieś 130 map), więc zaczynasz snuć fantazje. Zasadniczo Ci się nie dziwię - nie wiem czy to gry komercyjne, czy jakiś trend na scenie sprawił, że jak na każdej kratce nie ma kwiatka i nie ma questów na noszenie skrzynek z rybami/rwaniem ziół, to jest bieda.
Taki jest mój styl - niektóre (jak np. ta mapa na placu treningowym, na którym można by pomyśleć powinna być sama wydeptana ziemia( ale co by to wtedy było)) mapy są pustawe.
Nikt poza tobą nie wspomniał o tym fakcie, nie wiem - ale wszyscy starali się być grzeczni, albo to wcale nie jest takie ważne :roll:

mozemy zrobic 10 map 30x30 na ktorych bedzie dom i drzewo
rób swoje gry jak uważasz, każdy zweryfikuje efekty
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Asgun [VX]

Post autor: Yoroiookami »

Szczerze? W tym projekcie nawet nie zwróciłem na to uwagi. Ale to znaczy, że gra wciąga. Mapki mogłyby być pełniejsze, ale mi to nie przeszkadza. Niektórym na pewno. :wink:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Jazzwhisky »

Noruj pisze:nie wiem czy to gry komercyjne
O nie, chciałbym zobaczyć jeden komercyjny, pudełkowy tytuł z gatunku cRPG 2D, który ma tak zapaćkane mapy, o jakie wołają niektórzy. Tyle lat i jeszcze się nie doczekałem, niestety wszystko wygląda mniej więcej tak - http://vgmaps.com/Atlas/SuperNES/FinalF ... hamasa.png (pociski wysyłać do Square Enix, please). :[

Serio, ja odniosłem przeciwne wrażenie, że powoli, powoli uczymy się doceniać inne wartości niż kwiatki na mapach (LM4!), niestety wciąż zdarza się, że pojawi się ktoś i podbije ten najbardziej odgrzewany, leniwy temat ze świata polskiego RM. Z mapami w Asgun wszystko jest ok i nie chodzi o grzeczność, po prostu spełniają swoją rolę i tyle, najwidoczniej ludzie - tak jak ja czy Yoroiookami - skupili się na historii i rozgrywce.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ