Asgun [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Asgun [VX]

Post autor: Asuda »

Noruj pisze: - Zostanie ujawnione, że Asgun jest tylko jedną z trzech planet. Na jednej z nich będzie odbywała się akcja innej gry, innego autora, która jednak będzie wiązała się z Asgun/Opowieściami.

To tak na początek. : )
Możesz coś o tym powiedzieć więcej?
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

To w sumie żadna tajemnica.
Gra jest tworzona przez Gedharma(Powkę), tego samego, który nakręcił lets play z Opowieści z Asgun. Będzie nosiła (prawdopodobnie) tytuł Banheld.
Obrazek
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Asgun [VX]

Post autor: Soul »

Banheld? To ta gra Gimperra? To Gedharm to on?
http://www.youtube.com/watch?v=P0aoOnKy5E8
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asgun [VX]

Post autor: Powczan »

Gimper to Gimper, a ja dla niego wymyśliłem fabułę do gry. Porzucił projekt, więc tworze ją sam.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Gedharm jest autorem scenariusza do tej gry Gimpera. Przy okazji, on porzucił ten projekt.
Anyway, z tego co wiem fabuła i tak będzie w pewnych miejscach zmieniona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Asgun [VX]

Post autor: Asuda »

Jestem ciekaw tych subtelnych nawiązań..
Planujesz w Asgun opisać np. jakie mają do siebie stosunki "rasy"(ludzie) żyjący na tych planetach?
Czy wiedzą o sobie wzajemnie, czy też jest to bardziej wiedza sekretna, utrzymywana przez jakąś sektę czy cuś ?

Btw, jak prace, może wrzucił byś jakiegoś creena z nowszych lokacji ? :3
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Prace idą ok. Mam koło połowy gry, co nieźle mnie motywuje. Całokształt coraz bardziej zaczyna przypominać moją wizję : )

Screeny:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
Asuda
Posty: 316
Rejestracja: 30 maja 2011, 01:37

Re: Asgun [VX]

Post autor: Asuda »

W tym dialodżku chodzi o ziemię - jako planetę? Bo jeśli nie, to wydaje mi się ,że poprawniej było by "ziemie" :D

Bardzo fajny screen ten pierwszy, taki przejrzysty jest, podoba mi się ;)
-Why, i must do it?
-Because you are jrpg...
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Asgun [VX]

Post autor: Rahim »

Ładne screeny, śliczne graficzki, charsety trochę odstają od tiltesów :)
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asgun [VX]

Post autor: Viuu »

Gedharm, czytam, że fabułę Banhelda zmieniłeś... to mnie cieszy.
Dlaczego? Pierwotna fabuła Banhelda to był niestety syf. Mocno się namęczyłem by ją Gimperowi poprawić, nielogiczności i dziur fabularnych było mnóstwo. W sumie łatwiej byłoby wymyślić nową niż tą poprawić, ale Gimper się upierał że ta zostaje xD
Rozumiem, że byłeś tego świadom i te "zmiany" wyjdą na dobre? ^ ^

A co do Asguna, ile godzin gameplayu już jest? (O ile coś się zmieniło od czasu ostatniego posta który o tym informował) *.*
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Asgun [VX]

Post autor: Pantera »

Asuda pisze:W tym dialodżku chodzi o ziemię - jako planetę? Bo jeśli nie, to wydaje mi się ,że poprawniej było by "ziemie" :D
"tę ziemię" w senise "ten kraj", "tę krainę" obleci, jezeli chcesz "ziemie" to jeszcze musi byc "te ziemie" - liczba mnoga.
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Viuu pisze: A co do Asguna, ile godzin gameplayu już jest? (O ile coś się zmieniło od czasu ostatniego posta który o tym informował) *.*
Zmieniło się niewiele. Obecnie poprawiam to co już mam zrobione, robie grunt pod beta-testy, ale czas gry NA OKO to jakieś 2h.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Asgun wciąż żyje i powoli idzie do przodu. Dzisiaj jeden screen z gotowego systemu rozwoju postaci.
Morgan awansując na kolejne poziomy dostaje punkty rozwoju postaci, które wykorzystuje według uznania. Każdy skill ma 3 poziomy rozwinięcia.
Za graficzną stronę dziękuje Gedharmowi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Asgun [VX]

Post autor: ravenone »

Miałem właśnie pisać, że sam byś tak ładnie nie zrobił, to nie twój styl:P
Wygląda ładnie, no i fajnie, że masz system rozwoju postaci.
Keep working.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Dzisaj coś na luzie, Rahim zarzucił fajny generator postaci -
oto trójka głównych bohaterów gry Asgun w wersji Chibi

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ