Asgun [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Obrazek
GATUNEK: JRPG
http://www.mediafire.com/download/awn1i ... un1_1b.exe
Asgun od początku swojego istnienia było areną starć dla dwóch, przeciwnych sobie zakonów. Walczyły one w imię swoich bogów, o władze w tej baśniowej krainie.

Dwadzieścia lat przed wydarzeniami, o których mówi nasza opowieść, oba magiczne zakony prawie doszczętnie się zniszczyły. Politycy i mieszkańcy Asgun odsuneli się od nich, mając na uwadze, że ich działania prowadzą tylko do cierpienia i wojny. Mimo, że obecnie trwa pokój, trudno jest zakonom odzyskać dawną reputację i szacunek.

Morgan to zdolny, ale nieco zarozumiały najemnik, który otrzymał zlecenie od jednego z zakonów - Zakonu Burguna. Ma on, wraz z początkującą magiczką wziąć udział w corocznym turnieju wojowników, odbywającym się w stolicy Asgun. Ich celem nie jest jednak zwycięstwo, ale szpiegowanie i ochranianie jednego z uczestników.
Według doniesień, jest nim członek przeciwnego zakonu Estasa, który uciekł z daleko położonej siedziby przeciwników.

Morgan ma za zadanie przyprowadzić, go do siedziby zakonu Burguna, aby dowiedzieć się czy starzy przeciwnicy nie knują czegoś podłego.
Nie wie, że z pozoru proste zadanie, zmieni się w największy konflikt, jaki do tej pory dotknął te ziemie.
Obrazek
Cechy gry:
- Rozwój postaci w 12 aspektach takich jak: Siła bohatera, Wytrzymałość, Regeneracja zdrowia czy Specjalne techniki i inne
- Możliwość wyboru 3 klas. Każda z klas jest wyspecjalizowana w innych technikach walki.
- Dla zdobywców możliwość podejrzenia w ilu % ukończona jest gra. Samo przejście wątku fabularnego daje koło 60% gry. Reszta to opcjonalne rzeczy.
- Mnóstwo różnych przeciwników, którzy dzielą się na wiele typów jak np. zwierzyna, potwory magiczne, wojownicy, magowie.
- Masa technik i umiejętności walecznych, które zdobywamy, uczymy się, albo wykupujemy poprzez rozwój postaci.
- Składanie własnego magicznego miecza. Różne kombinacje cześci miecza (rękojeść, ostrze, kryształ) dają inne rezultaty i specjalne przywołania, każdy miecz ma inny rodzaj przywołania. Np. Magiczny miecz siły wzywa Arellosa, który atakuje wszystkich wrogów.
- Drużyna - w grze dołączają do nas bohaterowie niezależni.
- Turowa walka side-view nastawiona na strategiczne dobranie technik do przeciwników.
- Bossowie - na większość z nich przyda się odpowiednia taktyka i przemyślenie strategii. W grze występują też ukryci
opcjonalni bossowie, za których pokonanie zdobywamy unikalne przedmioty.
- Krótkie zagadki logiczne.
- Mini gra: Gra karciana TAIK
- Krótkie gry zręcznościowe
- Znajdźki - w grze poukrywanych jest mnóstwo skrzynek pełnych skarbów. Niektóre odnaleźć może każdy, a do niektórych
potrzeba będzie specjalnych umiejętności jak - Światło, albo 6 zmysł, który pokazuje niewidzialne dla zwykłego oka przedmioty.
- Rozbudowana fabuła mówiąca o konflikcie Magicznych Zakonów i przemianie głównego bohatera. Scenariusz obfituje w zwroty
akcji pełnych dramatu i miłości.
- Mnóstwo autorskich utworów muzycznych, niektóre zrobione specjalnie z myślą o grze.
- 5-7 h grania, każda minuta grania wypełniona gameplayem i fabułą. Gra szybko idzie do przodu, przez co nie przebywamy długo w tych samych lokacjach.
- Zamiast dziennika zadań, system rozmowy z towarzyszami.


Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.mediafire.com/download/i6727 ... /Asgun.exe
Dodatkowo:
2 oryginalne utwory stworzone z myślą o grze: http://theasgun.blogspot.com/p/ost.html
Ostatnio zmieniony 17 cze 2012, 18:09 przez Noruj, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Wojna "Bogów" [VX]

Post autor: Klonoa »

Szkoda że jakichś dialogów nie pokazałeś w fotkach i moja mała uwaga: pobaw się i dorób grafiki walki pod kolor otoczenia bo na pierwszym skrinie tak ładniu, a tu już nie jest tak dobrze jak dla mnie :/

Ogólnie nie mam za bardzo do czego się doczepić albowiem mapperstwo nie jest złe chociaż obrzydzają mnie te proste góry ;) ale może był taki zamierzony efekt :D

Zakładam że fabuła będzie się kręcić bardziej wokół tego turnieju walk gdzie bohater będzie chciał wziąć udział i wygrać, a pewnie też w jakiejś chwili zostanie on przerwany przez jakąś intrygę |3
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Finwe
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wojna "Bogów" [VX]

Post autor: Finwe »

Dobrym pomysłem byłoby dodanie jakichś wyborów dla gracza i innych.
Chociaż się zastanawiam czy 20 lat to nie za mało by wyplenić starą wiarę...
Skoro w Polsce kilkadziesiąt lat po tym jak Mieszko ochrzcił Polskę, wybuchł
bunt pogański :P Więc można by zwiększyć czas, ale żeby nie zabić postaci ;-)
Ale widzę że się rozpisałem na zły temat. Po prostu - rób, rób.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wojna "Bogów" [VX]

Post autor: Noruj »

Wiara w bogów została zachwiana przez konkretne wydarzenia, stawiające ich kult jako coś złego. To świat gdzie bogowie chodzą, żyją i giną wśród ludzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Asgun [VX]

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie zdążyłem na czacie masz tu. I zobacz że sufity są niedokończone. (inny kolor dlatego że ty pewnie bawiłeś się z odcieniami w rm)
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Witam. Czas na mały update : )

- w grze będą walki losowe, odwrotnie jak w Opowieści z Asgun. Potyczki będą jednak odbywały się tylko na specjalnych terenach, nie na całej mapie.
- W grze używam systemu walki RPG Tankentai Sideview Battle System.
- Rozdzielczość gry została zmieniona z 544x416 do 640x480 co eliminuje brzydki margines przy pełnym ekranie, który był widoczny w OzA.
- W grze nie będzie dziennika zadań, ale będzie system, który pozwoli na rozmowę z towarzyszami w trakcie podróżowania. ( z czego będzie można się dowiedzieć o aktualnym zadaniu. )
- W grze będzie "gąsienica" czyli nasi towarzysze będą się za nami wlekli.
- W grze co jakiś czas przy przechodzeniu z mapy na mapę będzie pojawiać się takie cuś:
Spoiler:
Stworzyłem to dlatego, że nie chcę zawalać gracza informacjami na samym początku o wszystkim co musi wiedzieć, więc co jakiś czas gdy będzie to konieczne będzie pojawiał się taki obrazek. Wiem jak niektórzy na to reagują, więc powiem tylko, że będzie to naprawdę sporadycznie.
Bonus:
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
Neko
Posty: 170
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:33
Lokalizacja: Loughborough
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Neko »

Zapowiada się ciekawie. Podoba mi się, że wprowadzisz walkę w stylu sideview. Dobrze by było, gdybyś napisał coś więcej na temat fabuły, tak by oczywiście nie spoilerować. Grafika ładna, ale w tym zakresie nie wymagam wysokich lotów. Najważniejsze, by gra była wciągająca, z ciekawą i dobrze przedstawioną fabułą. Z tego co pamiętam, co następny projekt, który tworzyłeś, wychodził tobie coraz lepiej. Jeżeli tak dalej będzie, mogę się spodziewać czegoś dobrego. Mam tylko nadzieję, że tym razem dobrze przedstawisz zdarzenia, tak by gra nie była tak chaotyczna jak w poprzednich projektach.
Czekam na to JRPG, gdyż bardzo lubię takie klimaty.
Wydaje mi się, że będzie nieco dojrzalsza fabularne i klimatycznie
Oby tak było.
Powodzenia
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Maluteńki update.
Jako dodatek w grze będzie mini-karcianka, w którą będzie można zagrać w gospodach z lokalnymi graczami.
Spoiler:

Takie sobie wyszły mi te karty, ale zaawansowanym grafikiem to ja nie jestem, a na taki krótki przerywnik między głównym wątkiem fabularnym powinno wystarczyć.
Prace ostatnio przyśpieszyły : )
Obrazek
Narzew
Posty: 68
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:27
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Narzew »

Gra nawet nawet. Szkoda że walka turowa, iż takiej nie nawidzę.

PS: Skąd żarżnąłeś jesiennego tileseta? Przydałby mi sie taki;
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Shadow EX »

Również nie przepadam za takim system walki, lecz jeśli projekt wyjdzie ci dobrze, to będzie można ci wybaczyć tą zmian. Rób gierkę, rób. W oczekiwaniu chyba wrócę do OzA, gdyż trochę czasu już nie grałem w to, a i już zapomniałem co tam się działo.

Pozdrawiam.

Shadow EX.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Kleo »

[quote="Noruj"]
- W grze będzie "gąsienica" czyli nasi towarzysze będą się za nami wlekli.

OMG :!: Tylko nie to :!:
Czekam bardzo na OzA2 (jedynka to jedna z moich ulubionych RMówek), ale czegoś tak irytującego długo nie zdzierżę. Nie można tego uniknąć?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Asgun [VX]

Post autor: Soul »

Super windowskin :)
Gąsienica może być, ale byle bohaterowie się nie blokowali.
Mam nadzieje ,że gra wyjdzie jak najwcześniej i żeby nie miała tak hardowych mini gier jak "1".
W jedynce była minigra kiedy trzeba było walczyć na turnieju (nie jestem pewien) i wciskać odpowiednie sekwencje klawiszy. Wtedy odpadłem ,bo strzałki były strasznie nie wyraźne (nie chodzi o jakość ,ale nie było widać którą stronę wskazują) Mam nadzieje ,że teraz się to nie pojawi.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Co jest takiego złego w gąsienicy?
A ta mini-gra będzie, hyhy :twisted:
Ale pewnie przegapiłeś update Opowieści z Asgun, w którym narysowałem nowe strzałki : )
Spoiler:

Gdzie wyście byli jak wydawałem grę? :PP
Jak porwali dziadka i trzeba po niego płynąć łódką, to tej łódki NIE MA.
Naprawiałem ten błąd wszystkim indywidualnie, którzy poprosili, ale wiem, że da się go samemu naprawić. Niestety nie mam pojęcia jak, ale 2 osoby mi napisały, że po kilkukrotnym przejściu przez wybrzeże w końcu łódka się pojawiało.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2012, 17:53 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Asgun [VX]

Post autor: Kleo »

Gąsienica to ZŁO :twisted:
Poza tym, że kretyńsko wygląda, jak rządek bohaterów biega sobie po lokacji, jak nie przymierzając goście weselni w zabawie zwanej chyba lokomotywą czy innym pociągiem, to jest niemożliwie irytująca. Bodaj w kejbyl2 było tak, że dwóch takich sobie rządkiem na czas po labiryncie biegało, omijało przeciwników i jeszcze musiało wajhy jakieś naciskać. Zanim się człowiek zorientował, którym to delikwentem trzeba naciskać, to szlag wszystko trafiał, bo czas się kończył. No i tego wolę uniknąć na przyszłość, bo do czasówek i zręcznościówek to ja taka więcej lama jestem. Więc przy okazji propozycja: może więcej logicznych zagadek?
A co do strzałek z OzA to ja znam te lepsze nowe, ale w tej wersji (może innych też?) jest z kolei inny problem: jak porwali dziadka i trzeba po niego płynąć łódką, to tej łódki NIE MA. Wiem z któregoś forum (nie pomnę, z którego), że problem dotknął też innych graczy, ale jego rozwiązania nie udało mi się nigdzie znaleźć.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Asgun [VX]

Post autor: GameBoy »

Jeszcze bardziej kretyńsko wygląda jak podczas scenki członkowie drużyny "wychodzą" z bohatera, albo inne tego typu pomysły.
Nie wiemy dokładnie jak ta gąsienica będzie wyglądała w grze, więc nie ma co zawczasu narzekać. ;)
ODPOWIEDZ