Asgun [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Asgun [VX]

Post autor: BeVoo »

Noruj, czy planujesz jeszcze jakieś poprawki/zmiany w grze, czy już definitywnie przeniosłeś się na Jasną stronę?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Będzie jeszcze wersja 1.3, w której naprawiam jakieś ostatnie bugaczki. Myślę też nad wzmocnieniem bossów i skillów.
Obrazek
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Asgun [VX]

Post autor: BeVoo »

Super gra. Świetnie się przy niej bawiłem poznając historię Morgana. Faktycznie niektórych może drażnić, że gra jest zbyt liniowa, że brakuje jej zadań pobocznych, ale ja uważam, że przez to jest bardziej klimatyczna i ma swój charakter. Jak już Norujowi pisałem - nie do końca odpowiadały mi tylko wyglądy map, ale sobie z tym poradziliśmy ;)
Nie jestem jedynie przekonany co do tego kolekcjonowania "znajdziek". niby na początku rozgrywki są przydatne, bo kasa i doświadczenie zawsze się przydają, tak nie widzę sensu i celu ich zbierania przez całą grę, skoro poza procentową informacją na końcu nic to nie daje. Za drugim podejściem wydawałem pierwsze punkty rozwoju na zamki i czar świecenia, aby mieć pewność, że żadna skrzynka nie zostanie przeze mnie pominięta, ale mimo to nadal po pierwszej wizycie w Mesmer nie udaje mi się zebrać wszystkich Starych Monet :/ I wbrew pozorom to nie w skrzyniach jest poukrywana ich większość. Do tego później dochodzi Szósty Zmysł, który skutecznie przedłuża znajdowanie czegokolwiek. Mi przez przypadek udało się znaleźć ukryte skrzynki przy grobach, ale z takim moim podejściem i krótkim czasem trwania działania czaru gra może się mocno wydłużyć i wątpię, by ktoś przeszedł grę na 100%. Zwłaszcza, że pieniądze są poukrywane w niewidoczny sposób nawet za drzewami (domyślam się, że na wynik procentowy składają się ilość Starych Monet oraz porozrzucane pieniążki i punkty dośwadczenia) Swoją drogą - czy komuś udało się znaleźć wszystkie legendarne części? Mi brakuje jedynie zbroi. Tak się domyślam, skoro znalazłem legendarny hełm i tarczę.

Mimo wszystko grało mi się super. Historia świetnie opowiedziana, świetny voiceacting. Nie jest to rasowy jRPG, więc usilne nabijanie poziomu nie jest wymagane, zwłaszcza, że poza kukłą treningową na początku znalazłem tylko jedno miejsce do farmienia z darmową regeneracją. Ale podbiłem tylko z 2 czy 3 poziomy, aby odblokować niektóre umiejętności. Czary są logiczne, zagadki również, nic tylko się cieszyć i grać. A gra ma tą siłę przyciągania, więc na pewno przejdę ją po raz trzeci. Aha - i kim do cholery jest ten facet w garniaku, który nam pomaga? :wink:

No i jeszcze moje statystyki:
Spoiler:
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Nie jestem jedynie przekonany co do tego kolekcjonowania "znajdziek". niby na początku rozgrywki są przydatne, bo kasa i doświadczenie zawsze się przydają, tak nie widzę sensu i celu ich zbierania przez całą grę, skoro poza procentową informacją na końcu nic to nie daje.
100% = odblokowanie ukrytego zakończenia. ;)
wątpię, by ktoś przeszedł grę na 100%.
Obecnie wiem przynajmniej o jednej osobie, która dokonała tego wyczynu :D
(domyślam się, że na wynik procentowy składają się ilość Starych Monet oraz porozrzucane pieniążki i punkty dośwadczenia)
Nie, z tych co wymieniłeś tylko monety. Nie są poukrywane w niewidocznych miejscach, za drzewami etc, bez przesady :D
Obrazek
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Asgun [VX]

Post autor: BeVoo »

Ahaaa, teraz to nabiera sensu... W takim razie ile jest tych monet do zebrania? Na pewno 20 jak sugeruje gra? Jak zebrałem przy pierwszym podejściu 10 monet to zdobyłem ponad 70%? Czy poza monetami też się coś zlicza? Przedmioty ze skrzynek? Czy do pierwszego opuszczenia Mesmer (po zawodach) na pewno jest 6 monet do zebrania, czy trzeba ich szukać po powrocie (w trakcie wojny)? Zresztą przewertuję ten temat od początku, może coś ciekawego znajdę ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Monet jest 20, zgadza się. Po powrocie do Mesmer są nowe monety, w miejscach wcześniej niedostępnych :)

Z bloga:
a) zdobyć 20 starych monet.
b) pokonać 2 ukrytych bossów.
c) zdobyć 4 legendarne uzbrojenia
d) zostać legendarnym wojownikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Asgun [VX]

Post autor: Noruj »

Jako, że za chwilę minie równo 2 lata od wydania gry (i minęło 5 od początku prac nad projektem :D), stwierdziłem, że to dobry moment, żeby pokazać wszystkim bonusowe zakończenie z Asguna, a czemu nie? Gra przez te 2 lata dobiła do ~600 pobrań, nie wiem ile osób z tego dokonało tego absurdalnego osiągnięcia (wiem o przynajmniej 2 szaleńcach), ale minęło na tyle czasu, że mogę luźno pokazać wam bonus. Uwaga! Spoilery! :P
https://www.youtube.com/watch?v=BgEGyz4qv8I
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Asgun [VX]

Post autor: GameBoy »

Cooo, 2 lata prawie? Mi się wydaje jakby to było parę miesięcy temu maksymalnie.
ODPOWIEDZ