Rise of the World [RPG VX ACE]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Diablo »

Obrazek
Fabuła
Spoiler:
Bohaterowie

1. Irael - pierwszy demon. Za sprawą wszech boga stał się człowiekiem. Posiada uśpioną moc wszystkich demonicznych przywódców. Jako człowiek jest często ironiczny. Lęka się miejsc zaciemnionych.

2. Valdali - arcymag z miasta Vukovar. Najpotężniejszy mag na kontynencie. Wspiera Iraela w jego życiowym celu - zniszczeniu demonów. Dialogi z nim nie trwają długo. Jest konkretny i tajemniczy. Skrywa mroczny sekret...

Muzyka

1. The Elder Scroll III: Morrowind
2. The Elder Scroll IV: Oblivion
3. Warcraft III
4. Gothic (cała Saga od 1 do 3)
5. Arcania: Gothic 4

Screeny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowe

Creditsy:
-Valdali
-Darknesss
-Finwe
-Hanzo Kimura

Z czego korzystam:
-Tileset by Celiana
-RTP RPG MAKER XP
-Charsety i Battlersy z Rpg Maker Xp

Testerzy:
Finwe
Valdali
Darkness
PaC
i poszukuje nowych

Strona projektu

http://riseoftheworld.bnx.pl/news.php

Demo

Wszystkie dema można ściągnąć z tego linku http://riseoftheworld.bnx.pl/downloads.php?cat_id=1

Zakończenie prac
Dopiero zaczynam, a gra ma osiągnąć około 10-15 h czasu gry.

WYMAGA RTP Z RPG MAKER VX ACE!!!

To mój pierwszy poważny projekt!
Awatar użytkownika
Finwe
Posty: 36
Rejestracja: 04 kwie 2012, 20:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Finwe »

O, kolejny ultimowicz przybywa by reklamować projekt.
Ja też jestem jednym z nich :-Pn
Ale rób rób. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Diablo »

Jak nie jak tak :lol:

Liczę, że gra przyciągnie paru graczy gdyż na 99% nikt nie grał w grę gdzie główny bohater zniszczy całkowicie miasto w napadzie furii. :twisted:

Gra mimo iż fabuła może wydawać się przewidywalna będzie miała tyle zwrotów akcji, że nie będzie można ogarnąć już kto jest dobry a kto zły :lol:
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Shadow EX »

Projekt bardzo ciekawy. Rób, rób tyle, ile będziesz w stanie. Co prawda w twej grze może dotarłem do końca dema, ale nie pozostawia mi spokoju jedna drażniąca rzecz... O tym jednak na PW. Mnie się ten twój projekt bardzo podoba i chciałbym abyś ukończył go jako pełną wersję (też PW).

Pozdrowienia.

Shadow EX.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: INRE »

Po zapowiedzi projekt nie specjalnie do mnie przemawia.

Fabuła... no niby jakaś jest, nie będę się na siłę czepiał.
Mapki niezbyt.
Bohaterów po opisach nie lubię oceniać, zobaczę jak zagram.
Muzyka: o ile elder scrollsy lubię, a muzyka w nich (szczególnie w Morrowindzie) była świetna, o tyle gothica nie lubię, a muzyka w nim jest wg. mnie średnia. W warcrafcie też kilka dobrych utworów było. Jednak liczy się to czy dobrze soundtracki z tych gier dopasujesz do scenek projektu, a nie to z jakich gier pochodzą, bo sam nieraz z gothica dawałem. :-D
gra ma osiągnąć około 10-15 h czasu gry.
Nie przesadzaj też za bardzo, bo lepiej aby gra była krótsza i ciekawsza, niż dłuuuuga i nudna.
Sam też w swoich projektach takie czasy planowałem, ale i tak lepiej określić go podczas dalszego tworzenia wg. i tego ile dobrych pomysłów do wykorzystania jeszcze masz.
WYMAGA RTP Z RPG MAKER VX ACE!!!
I tu czuję ból...
Po pierwsze dlatego na razie sobie nie pogram w twoją gierkę, a po drugie przez to wielkie rtp nie tworzę w ACE. :-(
To mój pierwszy poważny projekt!
Nie, no co ty...
Czyli Nekromatron i te inne projekty nie były na poważnie. :-P

Zagram to ocenię obiektywniej, bo teraz to tak trochę w ciemno oceniam.
Tymczasem powodzenia w dalszym tworzeniu.

PS.
A co tam na Ultimie postów widzę, że nie możesz pisać :-D

Edit.
I jeszcze jedno...
Fabułę to dał w spoiler, a screeny to już nie :-P
pozdro
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Diablo »

Na poczatku chce podziekowac za ocene gry. Ale mam pytania ktore moga mi pomoc w projekcie. Otoz.
1. Dlaczego mapki sa takie sobie? Wg mnie sa przynajmiej srednie.
2. Rozumiem ze fabula ci nie pasi bo jest z rodzaju przypomina Gothica ciut.
3. Kazda muzyka bedzie uzyta zgodnie z sytuacja i nie pojawi sie np. Soundtrack z teletubisiow gdy bedziemy walczyc z bossem :P

A tak na boku:

1. Nekromatron byl ciut niepowazny po padl przez problemy z oprogramowaniem, a na poczatku robilem go tak dla nauki makerowania.

2. Nom. Blokli mnie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Jazzwhisky »

Mapki mapkami, scenariusz scenariuszem, ja do tego wszystkiego nie mam właściwie zastrzeżeń, ale napiszę dlaczego gry w jej ew. przyszłości na pewno odpalał nie będę:
Doom pisze:Muzyka

1. The Elder Scroll III: Morrowind
2. The Elder Scroll IV: Oblivion
3. Warcraft III
4. Gothic (cała Saga od 1 do 3)
5. Arcania: Gothic 4
Doom pisze:3. Kazda muzyka bedzie uzyta zgodnie z sytuacja i nie pojawi sie np. Soundtrack z teletubisiow gdy bedziemy walczyc z bossem :P
Dla mnie ten zestaw (grafika, klimat, tematyka... plus ta muzyka) jest nie do przełknięcia. Każda sekunda byłaby dla mnie właśnie jak spotkanie z teletubisiami, w moim odczuciu rozstrój jest tak ogromny, że rozgrywka miałaby jedynie wartość komiczną. =}
Do tego te chary na styl RTP RMXP potęgujące efekt, zastanowiłbym się nad spójnością i estetyką projektu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Diablo »

No cóż. Nie mogę winić cię za własne zdanie :lol:
W każdym razie jakieś grono graczy myślę, że gra przyciągnie.
Ale powiedz czy grałeś, bo wiedz, że nie ocenia się ksiązki po okładce :-)
kraken
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2012, 10:28

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: kraken »

wygląda nieźle, powodzenia :D
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Soul »

Recz ,która najbardziej razi mnie w oczy to domki małych wielkości z zewnątrz.
Prawdopodobnie są 3x większe w wewnątrz ,ale tego nie mogę potwierdzić ,ponieważ nie dałeś żadnego screena z tamtąd.
Awatar użytkownika
Szczypior
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2012, 04:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Szczypior »

Ciemnoo! D:
Gra wypadła super :)
Morsy są wśród nas...
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Diablo »

Mimo tego, że dawno nie pisałem to nie oznacza, że przerwałem prace nad grą. Gra jest. Na razie stoi na rzecz Sacred Plus + Sacred Podziemia :-D

Poza tym niedługo wrzucę zapowiedź kolejnej gry pt. "Klątwa Crothara".

Pozdro :mrgreen:
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Rise of the World [RPG VX ACE]

Post autor: Diablo »

Siema! Dawno dawno temu dałem zapowiedź tej gry i nagle mi się zachciało znowu ją robić. Poczytałem masę tutków i myślę, że gra wyjdzie lepiej niż pierwotnie zakładałem.
ODPOWIEDZ