Eksperyment Sen (pełna wersja)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: Zombik »

Jestem pod wrażeniem Przprz, że udało Ci się dostać aż tak daleko O_O.
Mag Magius mówi o "starym szpitalu". Znajduje się on za koszmarnym lasem. Wejście do koszmarnego lasu znajduje się za pierwszymi kamieniami prowadzącymi do bezbarwnego lasu. (Czyli w tym pierwszym rozwalającym się świecie). Wejścia strzeże drzewo i trzeba je jakoś "usunąć".
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: Kleo »

Znów za detaliczna wskazówka, przez nią udało mi się dokończyć grę w 3 minuty. Wystarczyłoby powiedzieć, że mam iść za pierwsze kamienie w lesie.
No to mogę uzupełnić wrażenia o finał. Nie jest powalający, ale dość logicznie wynika z tego, co się działo wcześniej. Zaskoczeniem nie jest na pewno.
Wcześniejsze zastrzeżenia podtrzymuję, może poza muzyką, która z czasem zaczęła mi się bardziej podobać (choć nie wszystkie kawałki). Na niektóre drzwi można wejść - to do poprawki na pewno. Parę naprawdę drobnych błędów w dialogach też (choć chwała Ci za opanowanie zasad ortografii w stopniu rzadko spotykanym w makerówkach :wink: ). Drobna uwaga co do fabuły - mogłeś jakoś wykorzystać obecność dziewczyny od ciuchów nie kupionych i sprzedawcy, chyba, że służą do czegoś, czego nie udało mi się odkryć (jak ktoś ma w tym momencie skojarzenia, to ja za nie nie odpowiadam :idea: ). Grafika mi się w sumie podobała, w jednych lokacjach mniej, w innych bardziej, ale ogólnie raczej na plus. Co do spraw technicznych to się nie wypowiadam, bo nie mam o nich najbledszego pojęcia.
Jak jeszcze masz chęć na zabawę z tą grą, to można zrobić z niej naprawdę coś fajnego, choć zdecydowanie dla specyficznego odbiorcy - na masowy zachwyt publiczności nie ma chyba co liczyć (blee, nie ma walk...). Mnie się podobało.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: Michu »

Przygotowując się do napisania newsa o grze pograłem godzinkę i jestem mile zaskoczony - świetny klimat, choć na co dzień nie lubię ani psychodelii, ani horrorów. Aż chce się grać dalej =]
Obrazek
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: BeVoo »

Z pewną dozą ostrożności podchodziłem do Twoich dwóch ostatnich gier, które ściągnąłem: Eksperymentu Sen oraz Ciemności. I muszę przyznać, że naprawdę zrobiły na mnie wrażenie. Co prawda od strony technicznej są do siebie podobne, ale grało mi się rewelacyjnie! Jasne, nie są doskonałe, mają kilka podstawowych błędów (wyświetlanie obrazków, brak blokad w tilesecie itp.), ale wcale a wcale mi one nie przeszkadzały. Kurczę, na ten tydzień ściągam pozostałe twoje produkcje!

OK, ale trochę o Eksperymencie - świetnie mi się grało! Sam pomysł na fabułę trochę wyświechtany, ale chociaż finał ciekawy. Osobiście nie miałem problemu z przejściem gry, chociaż bywało ciężko - quest z mlaskającym kolesiem, a co za tym idzie efekt w postaci przedmiotu którym uruchamiamy przełącznik <facepalm>. Jasne - fajne i ciekawe, ale w większej produkcji nie wiem czy bym na to wpadł. Ale jest dobrze - quest ciekawy i zupełnie nielogiczny, czyli taki jak ma być ;) Jeśli chodzi o labirynty - mi na szczęście nie sprawiały problemu, szkoda że jedynie na początku wydawały się za długie (nie skomplikowane, tylko przydługie). Ale też dawały radę.
:edit:
Jeszcze tylko taka mała uwaga a propos dialogów: skoro w spośród trzech opcji wyboru pytanie brzmi np. "Jak się nazywasz?" to nie musisz od razu po tym tworzyć kolejnego okienka tekstowego z tym samym, powtórzonym pytaniem. Trzeba wtedy czytać dwa razy praktycznie to samo, co nie wygląda zbyt estetycznie. Co innego jeśli pytanie zostaje skrócone do meritum (ze względu na techniczną stronę - zmieści się tylko jedna linijka tekstu) a następne okienko dialogowe rozwija sens pytania. Ale generalnie nie przejmuj się. Dialogi trzymają poziom i nie ma problemu ze zrozumieniem (chociaż w Ciemności zdarzały się niepotrzebne dłużyzny).
:/edit:

Ogólnie rzecz biorąc Twoja produkcja bardzo przypadła mi do gustu, a przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się tego! Gratuluję!
OK, a teraz lecę pisać w temacie Ciemności ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
MarekMróz1997
Posty: 111
Rejestracja: 27 wrz 2010, 18:25
Kontakt:

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: MarekMróz1997 »

Jest to chyba najlepsza gra twojego autorstwa :D. Gra bardzo mi się podoba. Może las mi trochę za pusto wygląda, ale cała gierka jest debeściarska.
Pozdrawiam autora Zombika :D
Tak właśnie się nazywam jaki jest mój nick i nie wstydzę się tego!

Projekt w tworzeniu: Opowieści z zapomnianych krain
Zapowiedź: Już na forum!
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: Rahim »

Muszę się zgodzić, z Markiem M. też mi najbardziej przypadła do gustu, aczkolwiek nie uważam jej za najlepszą. Jednak powiem ci Szompik że jest fajny klimat, kiedyś oglądałem takiego horrorka
że babka miała operacje i obudziła się w odwróconej rzeczywistości po ukończeniu w sensie że widziała duchy i wszelkie okultystyczne zjawiska, gra przypomniała mi o tym filmie, jednak nazwy nie pamiętam, wiem że to z roku 2006 i angielski , sądze że jak byś go obejrzał zabrał byś się za część drugą Eksperymentu :>

Marek Mróz polecam ci jeszcze Zombika grę o "Oddychaniu" :mrgreen:
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: McLaren »

Zombik gra nie przypadła mi do gustu duże mapki chodzenia tam i z powrotem. Ale gratuluje ukończenia gry ;)
Alima
Posty: 17
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:12

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: Alima »

Po opisie gry myślałam, że będzie bardzo podobna do Yume Nikki (którego fanką nie jestem), na szczęście szybko przestała mi się z YN kojarzyć. Mapy nie przysparzały takiego kłopotu, miałam problem jedynie ze znalezieniem szpitala. W niektórych miejscach zabrakło blokady chipsetu, ale nie przeszkadzało mi to w grze. Muzyka (w większości dobrze dobrana) tworzyła ciekawy, lekko niepokojący klimat.
Spoiler:
Dodatkowym plusem był dla mnie brak walk. Jakoś nie przepadam za nimi w grach z RPG Makera, wolę eksplorować świat i ginąć od jednego ciosu xD
Eksperyment Sen naprawdę mi się spodobał, szczególnie ze względu na finał. Fabuła przez większość gry nie wybijała się zbytnio na pierwszy plan, ale miała naprawdę ciekawe zakończenie. A jakoś nie umiem spojrzeć obiektywnie na całość i zwykle właśnie po finale oceniam grę xD. Ale nawet pomijając zakończenie Eksperyment Sen pozytywnie mnie zaskoczył i wciągnął na te 2 godziny (szkoda, że dało się ją przejść tak szybko). Gratuluję tak dobrej gry i czekam na kolejne :)
Drampir
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2016, 23:33

Re: Eksperyment Sen (pełna wersja)

Post autor: Drampir »

Kleo
Spoiler:
Więc wskazówka za wskazówkę , ok ?

Uwaga, podbicie tematu po 3-letniej przerwie. :)
ODPOWIEDZ