[2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Jazzwhisky »

AkiNebula_e pisze:
GameBoy pisze:Na czym polega opcja "zmiana perspektywy"?
"obraca" kamere o 180 stopni, by ,można było zbadać dokładnie dolną / południową ścianę.
3D w 2D!!!11
GameBoy pisze:O tak, teraz chyba możliwie najdokładniej opisałem co mi tu nie grało.
Yhm, teraz zabrzmiało to nieco inaczej - ale wciąż podobnie, ten "binarny" (czyli zasadniczo: losowy, z 50% szans na jedno i drugie) wybór to też forma rozwiązania sytuacji, przyjęcia pewnej formuły. Z tego co ja zrozumiałem, jest to (przyznaję - bezwzględny, ale za to dosyć niezależny) sposób na zróżnicowanie rozgrywki pod względem postaci którymi zagramy. W masie jRPGów postaci giną, a my nie mamy na to wpływu, tu ten element dodatkowo destabilizuje rozgrywkę, więc może być tylko dodatkowym wyzwaniem dla twórcy.
Jasne, że całość mogłby być rozwinięta, ale taka surowa metoda potrafi mieć też swoje pozytywy. Pisałem o tym przy okazji cRPG (nie mylić z próbami przeniesienia RPG na PC), że wolę nie mieć wpływu na dialogi, niz mieć wpływ czysto iluzoryczny (innego 99% współczesnych gier nie oferuje, podobnie jak binarny wybór w Hope).
GameBoy pisze:W obecnym momencie dążę do stworzenia czegoś w co sam bym zagrał, a czego zupełnie nie ma nawet pośród gier amatorskich, niezależnych, niszowych, czy jak to kto tam nazywa.
Bałbym się napisać coś takiego. Regularnie widuję umowy o "zachowanie poufności" z podobnych względów i nie przypominam sobie sytuacji, żeby nie było mi głupio, bo coś istniejącego od lat, powielanego wielokrotnie ktoś uznał za swój pionierski pomysł wymagający ochrony. ^^"
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

To moze ja jescze cos dodam, bo chyba sie nie rozumiemy. Tak i wybor nie wyskakuje nam ot tak, nagle i musiy cos wybrac. Jest poprzedzony gleboka i czest dramatyczna analiza sytuacji jaka dana postac prowadzi. Zastosowany jest element impresji, czas jakby sie zatrzymuje dla postaci, a my czytamy jej mysli w danym momencie. Wybory sa oczywiste,m wystarczy wczuc sie w dana postac, w to co ona czuje, uwaznie czytac a znajdzemy odpowiednie rozwiazanie. Musimy wydedukowac z kontekstu sytuacji i przemyslen postaci odpowiednie rozwiazanie.

ALe dam sobie reke obciac, ze i tak wiekszosc z was bedzie zapisywac i probowac specjalnie wybierac te "zle" wybory aby zovaczyc co sie stanie./ Smierc w tym wypadku, to nie informacja "umarles", ale dosc spory fragment, w ktorym szcegolowo opisuje ostatnie mysli i przezycia ofiary, jej desperacka i czesto bezsilna walke o przezycie. Gra nie stroni od "gore" w formie pixelart oraz soczystych i nieceenzuralnych opisow makabrycznych "zjawisk".
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Kleo »

AkiNebula_e pisze:To moze ja jescze cos dodam, bo chyba sie nie rozumiemy. Tak i wybor nie wyskakuje nam ot tak, nagle i musiy cos wybrac. Jest poprzedzony gleboka i czest dramatyczna analiza sytuacji jaka dana postac prowadzi.Musimy wydedukowac z kontekstu sytuacji i przemyslen postaci odpowiednie rozwiazanie.
No i trzeba było tak od razu. Bo jeśli mamy jakieś przesłanki do podjęcia decyzji to ten wybór rzeczywiście jest wyborem. Inaczej przypominałby rzut monetą, w którym możliwość zrobienia sava zmienia tylko tyle, że możemy go powtarzać aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. I też mi się to nie podobało. Wcale się nie dziwię GameBoyowi, że tak to zrozumiał, bo ja też to tak zrozumiałam.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

W takim razie wybaczcie moją nieścisłość. Model ten został sprawdzony w obu Corpse Party oraz kwadrylogi robionej w Adventure Makerze, Chzo Mythos.

Oczywiscie biore Wasze spostrzezenia pod uwage, ale nie zmienie czegos co bylo w podstawowym zarysie rozgrywki. Plan systemu jest juz stworzony, moge go delikatnie modyfikowac, ale nie bede wprowadzal drastycznych zmian.

edit1
Obrazek

edit2

Choroba mnie położyła, przez nastepny tydzien trudno bedzie mi sie skupic na pracy (co nie znaczy, ze nie bede nic robil) ale pisanie gry z goraczka moze doprowdzic do dziwnych fluktuacji fabularno-przestrzennych :P

edit3.
Zanim zrobię upload na serw. to jednak muszę się upewnić, że gra będzie grywalna. Szukam 3 ludzi, którzy zgodziliby się konkretnie podejść do gry by wyłapać w niej błędy (chcę uniknąć takiej sytuacji jak z SD, gdzie kilka pierwszych wersji było nie do przejścia).

Przykład tego co się z nami dzieje, gdy tracimy morale.

http://www.youtube.com/watch?v=pze5Tyav ... e=youtu.be

Obrazek

edit4

Właśnie skończyliśmy sesje VA. Mała niespodzianka dla zainteresowanych. Co o tym myślicie, jest sens robić to dalej?

http://www.youtube.com/watch?v=zmgGoBFr ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Kleo »

AkiNebula_e pisze:Co o tym myślicie, jest sens robić to dalej?
Ja myślę, że chociaż ewidentnie amatorskie, to całkiem fajne. Zastanawiam się jednak, czy przy takim zdecydowanie książkowym typie narracji nie byłoby lepiej, gdyby bohaterka też "myślała" głośno. Trochę to sztuczne, że mówi swoją kwestię, a potem trzeba sobie doczytać resztę. Wychodzi taka filmoksiążka, nie wiadomo czy do czytania, czy do słuchania, czy do oglądania.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Soul »

Fajne, może to nadać większego klimatu, a w dalszym zakresie gry krzyki. Co do filmiku to wyłapałem jedną literówkę u Willa i w jednej wypowiedzi kobiety brakuje głosu (na początku jest, a w połowie zdania znika).
Kobieta ma dość niecodzienny głos. Natomiast u mężczyzny wszystko gra. Najtrudniej jest zrobić VA do horrorów, ze względu iż trzeba się dobrze wczuć w postać. Oczywiście sądzę, że to się przyda w grze.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Kleo, rozumiem Cię i wierz mi najchętniej pod myśli również podłożyłbym VA, lecz... obecnie jest to rzucanie się z motyką na księżyc, bo myśli jest więcej niż dialogów. Priorytetem są kwestie mówione, w przyszłości jest możliwość uzupełnienia reszty.

VA będzie opcjonalny, można go włączyć i wyłączyć.

Soul, ucięta kwestia jest ok. Ona po prostu kończy swoja mowę i reszta jest dopiskiem w myślach. Finn ma mieć specyficzny głos, ma 21 lat lecz jak ją wielu (czego się później dowiemy) określa mogłaby być śmiało 17 latką. Stara się trzymać fason i do wszystkiego podchodzić logicznie. Bywa wybuchowa, ale w większości przypadków tłumi swoje wybuchy w myślach. Lubi sobie wmawiać coś a później w to ślepo wierzyć. Dlatego, tak długo, mimo rzeczywistych dowodów jest przekonana do swojej racji na początku gry.

Najgorzej będzie grać kwestie "płakane", krzyki to nie jest aż tak wielki problem, ale zmusić się do prawdziwego płaczu... to jest sztuka.

edit1

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

http://www.youtube.com/watch?v=uufTYKNi ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Dragon Kamillo »

Skąd ty bierzesz te zdjęcia?

Tryb fajny - że też ci się chciało tyle skrypcić na obrazkach.

W tej grze będzie dubbing - każdy postać będzie nagrywana przez kogoś innego - czy do niektórych będziesz zmieniał głos komputerowo? - lepsze było by to pierwsze o ile masz tyle chętnych i zdolnych osób.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Skąd ty bierzesz te zdjęcia?
Własne, bądź fotomontaż (nie przykładam się do niego zbytnio)
Tryb fajny - że też ci się chciało tyle skrypcić na obrazkach.
Zdziwiłbyś się jak proste jest rozwiązanie dla tego typu interakcji. Wystarczy znać właściwości kwadratu jako figury geometrycznej;)
W tej grze będzie dubbing - każdy postać będzie nagrywana przez kogoś innego - czy do niektórych będziesz zmieniał głos komputerowo? - lepsze było by to pierwsze o ile masz tyle chętnych i zdolnych osób.
Czy zdolnych to nie wiem, nie potrafię obiektywnie ocenić naszej pracy. Jestem przesadnie krytyczny wobec wszystkiego co wychodzi spod "mojej ręki" dlatego często dążę do perfekcji, a jeśli nie potrafię jej osiągnąć to z bólem serca przymykam oko. Obsadę dla wszystkich głównych person już mam. W intrze podkładałem głos Williamowi (delikatnie go zmodulowałem, aby sprawiał wrażenie starszego - Will ma 30 lat), natomiast nienazwana w grze jeszcze Finn to moja siostra (również delikatnie zmodulowany głos by brzmiał bardziej dziewczęco niż kobieco).

edit1
http://youtu.be/0eNabbo8yfo

edit2
Obrazek

Mimo, że staram się wszystko ładnie segregować i zaznaczać, ciężko się w tym nie pogubić

edit3
http://youtu.be/uAoMx6e6hus

Tak wygląda śmierć i "złe zakończenia" w Hope. Jak widać, tu nie chodzi o game over a o przezywanie ostatnich chwil bohaterow.

edit4
http://youtu.be/h_9d-yqOxk4

Scenariusz 1 w 70% ukończony.

Na filmiku widac jeszcze pare bugow, ale to wszystko do zrobienia. (na zywo gra wyglada nieco jasniej i nawet tam gdzie mrok na pelnym ekranie widac kontury przedmiotow i mapy)

edit5
http://youtu.be/W76A3NvLMZQ

Ekran tytułowy. Minimalistyczny styl ma potęgować poczucie osamotnienia i osaczenia.

edit6
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

http://www.youtube.com/watch?v=8IEXU29j ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: X-Tech »

Ogólnie klimaaaat na pierwszym i ostatnim filmiku !
Te następstwa złych wyborów są ciekawe.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

http://www.youtube.com/watch?v=YGHZ0TXr ... e=youtu.be

Nastepny bedzie juz link do pobrania.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Zombik »

Link do pobrania? O_O Nareszcie! XD Już nie mogłem się doczekać tej gry.
Czekam z niecierpliwością =3
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Rahim »

Zombik :lol:
Nom ale ja też szczerze mówiąc czekam, ale lepiej poczekać trochę niż ma być coś nie tak później :-)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Kleo »

Wiele to do tematu nie wniesie, ale też mam ochotę dać znać, że czekam.
Tak więc czekam. A tak mniej więcej, to ile jeszcze poczekamy?
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Tak, chce wszystko dopracować. Jeśli chodzi o przedstawienie historii i elementy wpływające na immersję to idę na głęboką wodę. Jeśli znajdziemy telefon, przy jego używaniu będziemy musieli wybierać w nim opcje czy odbierać wiadomości. Znaleziony medalion będzie drżał w pobliżu nadnaturalnego niebezpieczeństwa a znaleziona kamera będzie pokazana z bliska, gdzie sami wybieramy proste opcje by przejrzeć nagrania.

Takie z pozoru banalne rzeczy wpływają na wrażenia i odbiór całości, sprawiają że potrafimy się zatopić w tym ponurym świecie i wczuć w atmosferę. Tym bardziej, że Hope i SD były szykanowane za banalne dialogi/monologi/narrację to muszę to jakoś zrekompensować w postaci interaktywnych grafik ;)

W grze "dobre zakończenie" nie zawsze jest tym najlepszym, jest po prostu tym, które ja jako autor przewidziałem jako te, które opowie taką historię jaką chciałem (całą). Już w pierwszym scenariuszu stajemy przed ukrytym, nieświadomym wyborem między życiem jednego z dwóch bohaterów. Od tego będzie zależeć, co się stanie w późniejszych scenariuszach.

Kleo, niebawem. Po prostu jestem blisko, ale ile mi to zajmie zależy od zawartości jaką tam umieszczę.

ps. Nie chcę wzbudzać mega nadziei na mega grywalny hit, ani nakręcać "hype'u", podejdźcie proszę do tej gry z dystansem. Nie chcę nikogo rozczarować, dlatego od razu napisze, że 1 scenariusz będzie na ok 1-2h grania, w zależności od tego jak gramy, czy lubimy badać wszystko i sprawdzać różne rzeczy, czy gnamy przed siebie od eventu do eventu (w grze jest wiele rzeczy, które nie są częścią głównego wątku, ale pomagają go zrozumieć i opowiedzieć).

edit.
Obrazek

Obrazek

edit

18.07 br. Powiedzmy, ze to ostateczna data relaseu 1 scenariusza ''Hope''.


edit2

------------------ Oficjalny trailer/intro 1 scenariusza
http://www.youtube.com/watch?v=Y1QiKTg7 ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ