Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: X-Tech »

Poprawiona gra z VX. Przygodówka ! Teraz mogę coś napisać. XD

Chętnie zagram. Pobieram.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: Kleo »

Omnom pisze:- ukryto ukryte zakończenie, które teraz powinno być trochę bardziej ukryte:)
Średnio wyszło, znalazłam chyba wszystkie
Spoiler:
bo znów mam to samo zakończenie. Mam taki pomysł, żeby może wykorzystać do ukrycia ukrytego zakończenia
Spoiler:
A, poprzednio zapomniałam. Plamy krwi na podłodze "lewitują", jak się po nich przechodzi (stołówka i ambulatorium).
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: Omnom »

@Kleo
Masz rację z tymi lewitującymi plamami krwi - dałem złe ustawienia.
Z ukryciem zakończenia chyba też masz rację.
Spoiler:

Najprawdopodobniej wykorzystam któryś z Twoich pomysłów lub sam coś wymyśle i dodam wersję z lepiej ukrytym ukrytym zakończeniem, które nie jest dostatecznie ukryte i trzeba je jeszcze bardziej ukryć.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: Jazzwhisky »

Z tym dźwiękiem to też musi być jakiś problem po twojej stronie, rozumiem, że ten element został poprawiony, ale ja nadal mam wybór nie słyszeć BGM albo odgłosami przerażać otoczenie. Póki co mam save po paru minutach gry, może później zedytuję pliki na potrzeby odtwarzania dźwięku.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: X-Tech »

Dostałem od razu dostęp do całej stacji. Zwykle w grach mam dostęp do różnych rzeczy stopniowo za rozw. łamigłówek itp.

Muza z Solaris. Grafa cukr jrpgowa. Dziwne połączenie w każdym razie w jakiś sposób działa...

Sama gra to chodzenie/eksplorowanie po pustych pomieszczeniach (póki co brak osób do pogadania) i próby znalezienia wg. wskazówek "końca węża" (dostępu do drzwi itd.), aby wg. jego końca dojść do początku układu pozamykanych i niedostępnych tych kilku lokacji. Tak to się póki co prezentuje. Gubię się w tym trochę i zaryzykuję stwierdzenie, że może to trochę pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony pomysł usprawiedliwia rozgrywkę.

Trochę już łażę po tych pomieszczeniach i ciężko znaleźć element, który pozwoli mi coś otworzyć/dostać się gdzieś, ale się nie poddaję choć liczyłem na bardziej wypełnioną fabułą i akcją rozgrywkę...nie będę ukrywał, że trochę to łażenie po tych pustych pokojach mnie znużyło choć zdają się tworzyć logiczną całość.

Niewiele się tu dzieje jak na razie. Ciężko pisać o czymś więcej niż szukaniu punktu zaczepienia po pomieszczeniach, aby móc cokolwiek co niedostępne otworzyć. Podoba mi się przemyślenie lokacji - w sensie, że każdy pokój ma funkcję jako fragment statku. Jednak gdzie jest jakaś akcja i stopniowe wprowadzenie do wydarzeń. Nie wiadomo nic, a ja muszę szukać ucząc się układu pomieszczeń w statku jak tabliczki mnożenia xd Gram dalej i zobaczę co z tego będzie, ale póki co chodzę po pustych pomieszczeniach i mam możliwość poczytania paru tabliczek notek, ale jeszcze mi to nic nie dało. Irytacja lekka.

Edit:

Chyba jednak nie dam rady ruszyć (znużyłem się + mózg mi nie wyrabia 5-10minut bez akcji/ wyraźnego zaczepienia potrafi mnie wykończyć w grach) , ale + za to, że sci-fi
Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: Kahisa »

Czy istnieje możliwość, by ktoś umieścił jeszcze raz tą grę? Bo link z pierwszego postu nie działa.
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: Kleo »

http://www28.zippyshare.com/v/ejFM7YSq/file.html
Miałam na dysku dwie wersje, nie jestem całkiem pewna, ale to chyba ta nowsza.
Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Re: Stacja kosmiczna Czapla [VX]

Post autor: Kahisa »

Dziękuję Kleo!
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
ODPOWIEDZ