Under [2k3]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Spokojnie, uploaduję właśnie na serwer ;) Coś przeoczyłem i musiałem zrobić szybką poprawkę.

Poprawione.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Under [2k3]

Post autor: McLaren »

Więc tak pomysł na grę bardzo ciekawy, grafika taka sobie we filmikach pokazujesz gołą kobietę a w grze rozpixelowaną postać powiedziałbym ,że to cenzura, jeżeli tak to czemu na obrazkach jej nie zrobiłeś? kobiety w grze Polymorphous Perversity wyglądają lepiej.
I początek napisy(twórców gry) z intrem nie powinno tak być napisy na końcu intro na początku i w dodatku wciskając przycisk ESC powinien wyłączać się filmik.(czemu? nie zapisałem gry i musiałem oglądać od nowa napisy i intro)

Ogólnie w grze zmieniłbym oprawę graficzną i nie chodzi tu o same cycki;) bo fabuła uważam ,że jest świetna i mnie zaciekawiła na samym początku:)

Nie bierz to do siebie jeżeli chodzi o grafikę to każdemu o niej piszę;) Ale nie każdemu piszę o tym ,że pomimo grafiki gra ma w sobie coś wyjątkowego tym jest ciekawa fabuła.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Under [2k3]

Post autor: Rahim »

McLaren pisze:Więc tak pomysł na grę bardzo ciekawy, grafika taka sobie we filmikach pokazujesz gołą kobietę a w grze rozpixelowaną postać powiedziałbym ,że to cenzura, jeżeli tak to czemu na obrazkach jej nie zrobiłeś?
Obrazek
Przecież to maker 2k3, czego ty oczekujesz McLaren?
Grafik jest retro z pixelami, tego nie zmienisz...

EDIT:
Chyba najlepsza gra jaka wyszła na polskiej scenie rm jaką kiedykolwiek widziałem.
Jestem wniebowzięty. Jeszcze nigdy żadna gra tak mi się nie podobała, przebija nawet komerchy w które grałem.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Under [2k3]

Post autor: Kleo »

Rahim tak mi truł, że zabrałam się za grę, chociaż grzecznie czekała w kolejce (ostatnio trochę grami wysypało, fajnie:). No i faktycznie, klimat jest, ale długo się nim nie nacieszyłam, bo wyskoczyło mi takie coś:

Obrazek

Dwa razy sprawdzałam dla pewności, tak się dzieje po obejrzeniu zapisu z celi Xendry. No i polskie znaki w nazwach plików to nie był najlepszy pomysł - wszystkie mi się przy instalacji pozmieniały w jakieś cosie i musiałam cały projekt przeszukiwać i poprawiać. Nieładnie. Dawać mi tu zaraz łatkę, bo chcę grać dalej.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Under [2k3]

Post autor: Rahim »

Dziwne... Mi działa wszystko :o
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Zgadzam się z Rahimem.
Roki, plus parę innych osób dzisiaj przetestowali demo wnikliwie i przeszedli je bez jakichkolwiek problemów i wykrzaczeń.

Wszystkie pliki są na miejscu, inaczej reszta nie ukończyłaby dema.
Z polskich znaków w plikach i tak już zrezygnowałem a drobne poprawki plus cały rodział pierwszy pojawią się w ewentualnej becie 1.2
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Under [2k3]

Post autor: Kleo »

Hm, to ja nie wiem. Ale chyba raczej mi się to nie przyśniło, a przypomnę, że sprawdzałam dwa razy. No nic, jutro spróbuję odpakować grę od nowa, może jakiś błąd mi się wkradł razem z tymi znakami polskimi, czy coś? Jakby dalej się coś działo, to będę marudzić.
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Dałaś nam dowód więc to nie sen.
To mój sprytny sposób na zmylenie gracza i wprowadzenie gameplayu na nowe wyżyny.
Gra dosłownie wtargnęła do Twojego życia i zagnieździła się w systemie O.O

A tak poważnie to cięzko mi stwierdzić co się dzieje po twojej stronie.
Do tej pory każdy przechodził grę bez zgrzytów i nic się nie działo.
Roki nawet znaków nie musiał w plikach zmieniać. Jedyne o czym mnie poinformował to drobne literówki w tekstach i tyle.
Może to ma związek z twoją ingerencją w nazwy plików. Choć wątpię.
Jednak prosiłem kolejną osobę o test i również nic się nie wydarzyło.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Noruj »

Poczekam na pełną wersję, bo beta-dema z reguły mogą się wysypywać, a ja lubię mieć już wszystko gotowe na tacy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Jazzwhisky »

Kleo ma trochę racji, bo coś jednak jest na rzeczy. Użyłeś instalatora RM2k3, problem z nim jest taki, że tworzy plik .lzh (popularny format archiwów w Japonii), który teoretycznie można wypakować i zacieszać grą pomijając instalkę (ja też bym tak zrobił), ale po drodze zostają zagubione m.in. polskie znaki.
Być może coś więcej dzieje się przy okazji plików dźwiękowych (tagi itp. rzeczy w mp3) i jeśli np. w nazwie wykonawcy pojawią się znaki pl lub kodowanie jest nietypowe (a widzę bitrate 320kb!) to zdecydowanie może pojawiać się błąd w stylu not implemented, który wywołała Kleo. Czasami podmiana znaków w nazwach plików to za mało. =}

Moje rady - spakuj do rar/zip/7z wszystko sam (standardowy instalator ma problemy conajmniej w Win7) lub użyj zewnętrznego softu do stworzenia instalki (np. legendarnego Inno Setup - http://www.jrsoftware.org/isinfo.php), skompresuj muzykę, po drodze wyrzuć (i najlepiej wyłącz!) też ukryte pliki thumbs.db (http://siedem.it/adam/czym-jest-thumbs- ... go-pozbyc/) z katalogów z resami i na wszelki pozbądź polskich znaków (problem z niepolskimi wersjami Win), całość może przy okazji ważyć spokojnie połowę tego co teraz. =)

Żeby nie bylo, zamierzam przejść demko, dorzucę info z wrażeń w ciągu kilku dni.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Oukej. W sumie nie kwestionowałem tego co mówiła Kleo. Jedynie sam zastanawiałem się co tu nie gra.
Dzięki za poradę. Zaktualizowaną i poprawioną całość wraz z wydłużonym pierwszym rozdziałem na dniach tutaj wrzucę.
Jeszcze raz dziękuję i na przyszłość postaram się unikać takich baboli.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Under [2k3]

Post autor: GameBoy »

Chyba najlepsza gra jaka wyszła na polskiej scenie rm jaką kiedykolwiek widziałem.
Jestem wniebowzięty. Jeszcze nigdy żadna gra tak mi się nie podobała, przebija nawet komerchy w które grałem.
Oj Rahim, teraz to narobiłeś mi nadziei, lepiej, żeby to było chociaż w połowie prawdą. :P
Jutro sprawdzę co i jak, szkoda, że dziś nie mam czasu na granie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Under [2k3]

Post autor: X-Tech »

Gra ma ciężki klimat tak jak się spodziewałem. Dobrze wykorzystujesz zdjęcia do wnikania w makera klimatem swojej postaci/fabuły. Gra jest przytłaczająca pod względem klimatu. Czuje się jakby ktoś po mnie deptał. Mnie to przekonuje i przytłacza.

Nie ma jak na razie nawet sztucznej kwestii dialogowej, która sprawiła, że poczułbym, że autor robi sobie ze mnie jaja grą. Nawet wstępniak z napisami jest ciężki jak w jakimś poważnym filmie s-f (mam dwa typy)

Czuje niepokój kiedy gram i dziwny dreszcz (Początek przypomina mi końcówkę pewnego filmu, ale nie napiszę jakiego, bo to może być głupi spoiler) Tego szukam w rmie. Chorych pomysłów robionych na serio przez tekst/muzykę i sytuacje. Muza też ciężka jak trzeba i nie nachalna. Ogólnie projekt działa na mnie tak: nieustanna ciekawość, niepokój, dreszcz, dziwność, tajemniczość i wiarygodność.

Nie dziwie się Rahimowi, że gra bardzo mu się podoba. Gra jest pełna niepokojących sugestii i działa na psychę już po paru chwilach.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Under [2k3]

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:może pojawiać się błąd w stylu not implemented, który wywołała Kleo.
Oj zaraz tam "wywołała". To się samo zrobiło. :P

No i niestety robi się nadal. Zainstalowałam projekt od nowa, nawet polskie znaki okazały się być na swoim miejscu, więc nic już nie dłubałam, tylko grzecznie zaczęłam grę od nowa. Doszłam w to samo miejsce i bęc - dokładnie taka sama sytuacja. Więc chyba nie pozostaje mi nic innego, jak poczekać na kolejną wersję... :(
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Under [2k3]

Post autor: Soul »

U mnie nie było żadnych błędów, przeszedłem demo bez problemu. Gra jest bardzo dobra, tam jakieś dźwięki, tu animacje, widać że dopracowane wszystko :P Jeśli utrzymacie poziom gry, który jest teraz i rozwiniecie fabułę w pełnej wersji to to będzie jedna z najlepszych polskich gier z RM'a.
ODPOWIEDZ