[VX]Tajemnica Wulkanu

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: MrAdamskyy »

No cóż, jeśli to na prawdę był koniec to strasznie się zawiodłem. Najpierw każą nam rozkopywać groby, potem czytać jakieś zwoje, a następna misja prowadzi już do zakończenia gry? :-( Szkoda, że fabuła została potraktowana tak po macoszemu.
Gra ma sporo minusów także poza kwestią fabularną. Między innymi bugi, o których wspomniałem. Po wyjściu z katakumb, tam gdzie są 2 skrzynki i grób do rozkopania nie można wejść do menu, a czasem nawet otworzyć tych skrzynek, bo gra się zcrashuje :? Inne błędy to np. są 2 pola, którymi możemy wejść na bagna, natomiast tylko jedno zmienia muzykę i odcień ekranu. Przechodząc tym drugim możemy mieć zielony ekran i muzykę z bagien w miasteczku itp.
Innym minusem gry są bezużyteczne przedmioty. Antidotum nie ma użycia, a przynajmniej ja nie zauważyłem, bym kiedykolwiek został zatruty. Ponadto albo coś ominąłem, albo w grze nie ma w ogóle magii, pomimo istnienia pierścienia wzmacniającego moc i ziół many. Podnoszenie tych magicznych kulek, które dają nam niby moce żywiołów też chyba nic nie daje.

Żeby nie było - gra ma fajne elementy. Po pierwsze - grafika jest przyjemna dla oka, a muzyka bardzo dobrze dobrana. Kojarzę te utwory i jestem pozytywnie zaskoczony ich użyciem :-) Bardzo fajny jest także ABS - prosty, ale takie są najlepsze. Podobało mi się także podróżowanie po mapie, system skakania był ciekawy i umilał eksplorację. Na koniec - dialogi były całkiem całkiem, chociaż same postacie trochę nijakie.
Ogólnie gra była w porządku - chociaż z wykonaniem prawie wszystkich questów pobocznych i z eksplorowaniem, szukaniem znajdziek zajęła mi ona niecałe półtorej godziny.

Ps. Wybacz mi trochę pasywno agresysywną recenzję, ale czytając posty pod tym tematem spodziewałem się czegoś... ciekawszego. Teraz dopiero widzę, że gra jednak miała być taka krótka, natomiast nie ukrywam, że mogła być bardziej dopracowana - co złego to nie ja <3
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Yoroiookami »

MrAdamskyy pisze:Ponadto albo coś ominąłem, albo w grze nie ma w ogóle magii, pomimo istnienia pierścienia wzmacniającego moc i ziół many. Podnoszenie tych magicznych kulek, które dają nam niby moce żywiołów też chyba nic nie daje.
Aby użyć magii trzeba przypisać czary do przycisków. Robiło się to chyba F1 i tak dalej w menu umiejętności.
Czary się przydają, a każdy kolejny jest silniejszy od poprzedniego.
Np. zabijanie golemów czarami jest całkiem przyjemne. :>

Gra jest faktycznie dosyć krótka, szczególnie jeżeli nie wykonuje się zadań pobocznych. Mi się projekt bardzo podobał. Myślę, że tobie jednak też skoro chcesz więcej. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: MrAdamskyy »

Yoroiookami pisze:Mi się projekt bardzo podobał. Myślę, że tobie jednak też skoro chcesz więcej. :lol:
Coś w tym jest :-) Wśród wszystkich dziwactw, które ta gra oferuje, jest w niej coś interesującego. Na pewno nie jest to produkcja, którą można minąć obojętnie i nie żałuję zagrania w nią :-D
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Diablo »

Cóż, w tamtych czasach moje umiejętności nie były na najwyższym poziomie (nadal nie są :lol: ). Jeżeli koncepcja Tajemnicy Wulkanu się spodobała, to wydaje mi się, że to co teraz pichcę również się spodoba. Co do TW - gra ma już swoje 4 lata, ale w razie czego postaram się jeszcze coś tam podpatchować, chociaż nie planuję zbyt wiele wobec niej. Jak mówiłem - pracuję teraz nad czymś co przebije Dark Dawn (i spodoba się nie tylko hardcorowym masochistom :lol: ). Jestem na etapie tworzenia systemów, tech-dema itd. Może w niedługim czasie podeślę jakieś screeny, ale zapowiedź pojawi się dopiero, gdy będę miał przynajmniej z 30% gotowe.

Pozdrawiam,
i niech moc będzie z Wami! :-D
ODPOWIEDZ