[VX]Tajemnica Wulkanu

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Diablo »

Wszytkie bugi juz spisalem. Teraz zaczne je powoli poprawiac, na zmiane z rozwijaniem fabuly. Postaram sie zaradzic wrednemu RGSS2 i poziomowi trudnosci. Urozmaice nieco zadania zeby nie byly zbyt schematyczne. Nad dialogami piecze caly czas ma Kleo. Wprowadze system skoku ktory poprawi blad z goblinami w twierdzy i zdynamizuje nieco walke. Uda nam sie tez zwiedzic wiekszy obszar mapy. Wszystko jest wydaje mi sie na dobrej drodze. Dema wiecej wydawac nie bd, musicie poczekac na Pelniaka ;-) dziekuje wszystkim ktorzy zagrali ;-)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Noruj »

Jeszcze ja.
Właśnie przeszedłem demo i mam mieszane odczucia.
Na pewno fajna grafika, bardzo miłe dla oka grafiki. Z drugiej strony, nie rozumiem po co, aż tak utrudniać życie sobie i graczom tworząc taką dużą przestrzeń na jednej mapie, ale u mnie trochę lagowało. (tzn rozumiem. W Gothicu przecież się nie teleportowało na inne mapy)
Co mi najbardziej przeszkadzało to strasznie kopiowanie wyżej wspomniane gry. Nie mam nic do niej , a nawet sam ją lubię i nie mam problemu z tym, że niektórzy przerzucają ten schemat rozgrywki do rma( kierując się zasadą, co kto lubi), ale u ciebie to jest strasznie inwazyjne.
Walka jest totalnie nudna, grafika broni do poprawy(broń wyłania się z piersi bohatera), przeciwnicy nie różnią się niczym. Każdy z nich (sądząc po dźwiękach i animacji) atakuje pięściami(nawet wilki). Niektórzy mają jakiś czar, który tak w ogóle nie różni się niczym od zwykłego ataku.
Szkoda, że demo urywa się jak coś się zaczyna dziać.
Fajna muzyka( był błąd - wchodząc do fortu była zmiana muzyki z tej leśnej, a cofając się do lasu już nie było zmiany) i ładnie napisane dialogi.
Co do bohatera, to kiszka. Gość bez żadnej osobowości. Nadaj mu trochę charakteru.
Mógłbyś też poinformować graczy o totalnych podstawach. Kilka minut walczył z tym jak się atakuje, nie wiedziałem nic o przypisywaniu etc. Jakiś samouczek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Rahim »

Noruj pisze:Jeszcze ja.
Właśnie przeszedłem demo i mam mieszane odczucia.
Na pewno fajna grafika, bardzo miłe dla oka grafiki. Z drugiej strony, nie rozumiem po co, aż tak utrudniać życie sobie i graczom tworząc taką dużą przestrzeń na jednej mapie, ale u mnie trochę lagowało. (tzn rozumiem. W Gothicu przecież się nie teleportowało na inne mapy)
Co mi najbardziej przeszkadzało to strasznie kopiowanie wyżej wspomniane gry. Nie mam nic do niej , a nawet sam ją lubię i nie mam problemu z tym, że niektórzy przerzucają ten schemat rozgrywki do rma( kierując się zasadą, co kto lubi), ale u ciebie to jest strasznie inwazyjne.
No way...
Cały świat to oddzielne światy połączone w jeden Stary obóz to oddzielny świat, Sekta, Nowy Obóz, Świątynia śniącego to inne światy połączone w jeden, modowałem tą grę więc wiem :>
Ja sam nic nie mam też do tej gry, ale boli mnie że co niektórzy próbują ją przeżucić na rm i to nieudolnie, co prawda ravenone udało się to i klimat cool, ale raczej odradzam się zabierać innym za takie projekty bez większego doświadczenia, bo wychodzi ni to Gothic ni to nie wiadomo co przypominające marną imitację, Geralt przy poprzedniej grze przymknąłem na to oko, nawet zagrałem i oceniłem pomijając ten fakt, obiecałeś że tutaj będzie inaczej, chcesz się od tego oderwać, a jak narazie znów do tego wracasz :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Noruj »

Cały świat to oddzielne światy połączone w jeden STary obóz to oddzielny świat, Sekta, Nowy Obóz, Świątynia śniącego to inne światy połączone w jeden, modowałem tą grę więc wiem :>
Wiem, że modowałeś. Zdarzyło ci się już wspomnieć.
Anyway, całkiem nie zrozumiałeś co miałem na myśli.
W samej grze, gracz nie widzi żadnych teleportów, po prostu wydaje mu się jakby cały czas chodził po jednej mapie. Odstępstwo stanowią jedynie np. kopalnia, etc.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: McLaren »

Pograłem troszkę dłużej w tą grę, fajny klimat Gothica ,muzyka ,znane teksty.
Może kiedyś poproszę Cię Geraldzie o współpracę w projektach.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Soul »

Powiem, że klimat Gothika jest już nudny.
Obrazek
Błąd, to chyba nie powinno tak wyglądać, prawda? (chodzi mi o piasek)
Game.exe wywala czasami błąd po wejściu do menu-zrób coś z tym.
Do tego przesadziłeś z szybkością respawnu. Zanim ubiłem dwa wilki, jeden już się zrespił.

Edit:
Czemu większość przedmiotów questowych nie pojawia się w menu? To jest błąd, czy po prostu gracz ma nie widzieć przedmiotów questowych :p ?

Edit 2:
Przeszedłem grę. Szkoda, że nie dowiadujemy się niczego o wulkanie. I ABS jest strasznie nuuudny.
Od znalezienia tarczy gra staje się super-easy. Musisz to jakoś zmienić, aby trudniej było się bronić.

Edit 3:
A zapomniał bym. Przemiot "Amulet" nie posiada opisu.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 14:21 przez Soul, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Rahim »

Powinien wpierw przeczytać to, w każdym makerze polega to na tom samym, zresztą nie ma co sie rozpisywać.
http://tsukuru.pl/index.php?link=porady/grafika/shift

EDIT: Obiecałem że zagram i poprostu czuje zniesmacznie, mimo szczerych chęci.
Obrazek
Kolorem czerwonym zaznaczyłem co mnie odrzuca, trzeba to poprawić koniecznie...
Kolorem niebieskim - co z napisami?! zainstalowałem czcionkę która jest w demku i nic ._.

Popraw to pierwsze to drugie myślę że jakaś wina mojego systemu, chociaz przy żadnym innym
projekcie tego nie miałem ._.
Szkoda bo chciałem machnąć reckę na Twierdzę, a muszę czekać na pełniaka, jednak mam nadzieje że takie szczegóły graficzne jak ten sie nie powtórzą i poprawisz je.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 23:44 przez Rahim, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: McLaren »

Geralt przeszedłem całe demo:) Super gierka, przez muzykę z gier takich jak Gothic czy sacred czułem jakbym w nie grał:) Owszem otoczenie ,dialogi też dają wiele do odczucia :) Popełniłeś największy błąd tym błędem jest nie dokończenie tej gry i wydanie je w wersji demo.

Będę śledził poczynania Twojego projektu z nadzieją ,że kiedyś wydasz pełną wersję.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Zombik »

Zobaczyłem. Zagrałem. Ukończyłem.
Gra mi się nawet podoba jako całość, chociaż kilka rzeczy razi mnie w oczy. Np: ten tekst strażnika z Gothica X_X.
Swoją drogą świat jest dość mały... farma, twierdza, tuż obok wulkan i przejście na teren orków. (które jest odgrodzone jakimś płotkiem XD). Orkowie muszą mieć na prawdę dużo miejsca.
Bagna nawet, a za górą od razu pustynia? O_O Aż tak zmienny klimat ma ta wyspa? Ci tubylcy też za dużo miejsca tam nie mają.
Więc ogólnie razi mnie właśnie ten malutki świat. Poszerzyłbym go trochę... albo i nie trochę xD.
Z tą tarczą to fakt... łatwo się potem gra. Sądzę, że lepiej by było gdyby tarcza przyjmowała na siebie część ciosów, ale nie całość. (Wszystko zależy od tego jaka to tarcza. Im lepsza, tym większy damage zablokuje).

Jest też bug z łukiem. Po jego założeniu wywala error.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: McLaren »

Świat jest akurat gdyby był większy by się strasznie lagował i tak już laguje... Wiem Zombik ,że Twoje gry nie należą do łatwych próbowałem przejść Rycerza Śmierci... doszedłem do wioski chłopi mnie rozwalają mnie nieumarłego? XD Nie chciało mi się dalej grać. Co do TW na początku jesteś słaby uciekasz zbierasz kupujesz oręż i levelujesz:D
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Soul »

McLaren pisze:Świat jest akurat gdyby był większy by się strasznie lagował i tak już laguje... Wiem Zombik ,że Twoje gry nie należą do łatwych próbowałem przejść Rycerza Śmierci... doszedłem do wioski chłopi mnie rozwalają mnie nieumarłego? XD Nie chciało mi się dalej grać. Co do TW na początku jesteś słaby uciekasz zbierasz kupujesz oręż i levelujesz:D
Mylisz się McLaren. Autor mógł zrobić DUŻO większy świat, a nawet zrobić niezauważalne teleporty, co by niwelowało lagi. System walki w tej grze na prawdę jest niedopracowany. Jest po prostu za łatwy. Najlepiej, żeby Geralt zrobił tak jak Zombik mówił, czyli lekko edytował skrypt ABS'u.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Diablo »

Hahaha xD Zauważyłem, że kiedy znikam ze sceny zainteresowanie grami wzrasta xD Może to ja jestem problemem :lol:

Ale już jestem po wakacjach w górach. Przed wyjazdem przeprowadzałem analizę z pomocą Kleo. Stało się to co mówiło mi wielu, czyli - "gra będzie krótka, bo mapka mała". I tak z planowanych 2-3 godzin grania wyszło około 1h 50 minut (w sumie koło 2h). Z tego powodu dzisiaj zaczynam poprawianie błędów, a potem rozpoczną się ostatnie testy przed wersją pełną.

Co do błędów w mappingu to wielkie dzięki, bo nie wiedziałem, że da się "shiftować" mapy. Wezmę się za to.

Postanowiłem całkowicie odciąć się od tych "gothicowych tekstów", jak i ograniczyłem easter egg'i, ze względu na kłótnię klimatów. Dodałem parę kosmetycznych poprawek oraz system skoku, który naprawi niektóre błędy wynikłe przez jednak nie do końca użytecznego anty-laga. Nie będzie już więcej rewolucji w skryptach, gdyż już za chwilę premiera.

Teraz już stwierdzam, jedna mapa na całą grę do za mało :-D Uczymy się na błędach nie? :-D Czekajcie, bo jeśli Kleo nie wyśledzi nowych bugów to w tym tygodniu będzie pełniak :-D

A teraz już poza tematem gry:
@McLaren: jestem otwarty na propozycje :-D

@Soul: już się poznałem na tym ABS'sie i to było jego ostatnie użycie w mojej grze :-/

@Rahim: obiecuję, że klimat następnej gry postaram się trochę "spiracić" xD
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Diablo »

Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: Soul »

BUG REPORT:
Obrazek
A miało być tak pięknie...

BUG REPORT II:
Obrazek
A jednak da się przeskoczyć ten płot, ale to nie zmienia faktu, że to jest błąd na mapce :)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 20:28 przez Soul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Post autor: McLaren »

Geralt podniosłeś poziom trudności... :(
Nie ma muzyki z Gothica :(
I klimatycznego dialogu z Gothica :(
Dłużej grając w grę jakoś przymykam oko na to co u góry.

Po za tym gratuluje ukończenia pełnej wersji gry.
ODPOWIEDZ