[VX]Tajemnica Wulkanu

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Re: [VX]Tajemnica Wulkanu

Postautor: Diablo » 17 wrz 2013, 19:49

Kurczę :? a miało być tak pięknie :/ u mnie i Kleo bugów nie było, ale zrobię wszystko, żeby pozbyć się tego w następnej łatce.

@McLaren: niestety wiele osób narzekało na "kolejnego gothica w rpg makerze" więc musiałem ograniczyć nawiązania. Poza tym Kleo doradziła mi co do Soundtracku i mimo że kocham ten Gothicowy, to jednak nowe dźwięki lepiej będą pasować ;-)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 17 wrz 2013, 20:02

Geralt podniosłeś poziom trudności... :(
Nie ma muzyki z Gothica :(
I klimatycznego dialogu z Gothica :(
Dłużej grając w grę jakoś przymykam oko na to co u góry.

Jej, jak chcesz pograć w łatwą grę, posłuchać muzyki z Gothica i poczytać dialogi z Gothica to może włącz Gothica??
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Soul

Postautor: Soul » 17 wrz 2013, 20:40

Kolejny bug report:
Pierwsza wizyta w wiosce na pustyni i wlazłem do piramidy xD Przeskoczyłem sobie blokadę i sobie łaziłem po niej :)
Następnie na pustyni była pewna wysepka. Akurat tam nie wiem czemu postać wykonuje skok przez aż 2 POLA! Więc można ominać blokadę, przeskoczyć wodę, a w środku jaskini mnie atakuje jakiś idiota NIE WIEM ZA CO?! :)
Edit:
Czasami menu wywołuje błąd i lepiej żebyś je zmienił na standardowe, bo człowiek po 10 minutach chce zapisać, a tu błąd.
Edit2:
Skrzynie też czasami wywalają błęd przy otwarciu.
Skrypt "skok" też czasami wywala błąd...
Edit3:
Skrzynia za widmem często wywala błąd. Za trzecim razem ją otworzyłem bez błędu. To naprawde wkurzające. Skasuj ten skrypt na te bajeranckie itemki.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Postautor: Kleo » 18 wrz 2013, 10:54

Soul, jak nie będziesz łaził tam, gdzie nie trzeba, to nie będziesz miał tylu błędów. ;)
McLaren pisze:Geralt podniosłeś poziom trudności... :(
E tam, przeszłam grę z 10 razy (bugów było co nieco, a i kilka jeszcze ocałało, jak widać - zgadzam się z Soulem, że tych skryptów chyba przydużo) i jeśli padałam, to tylko z powodu nędznego refleksu. A jak ja mówię, że poziom trudności jest do przyjęcia, to znaczy, że każdy powinien sobie poradzić. ;)

Edit:
Raszku, przypominam ci, że to nie ja wymyśliłam, że jestem ciamajdą. A serek topiony jest obrzydliwy, nie jedz tego paskudztwa. :)
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 11:56 przez Kleo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 18 wrz 2013, 11:39

Kleopatro już nie rób z siebie takiej ciamajdy, poprostu do tej pory grałaś w gry np. Skacia gdzie poziom trudności jest podniesiony, dlatego ci nie szło :)
Walki raczej są w tej grze na poziomie normalnym :)
Co do robienia gier na stylizacje Gothic nie specjalnie teraz przyciąga ludzi, mi sie właśnie podoba że Ger odszedł od Gothiczkowego stylu, w sumie do Gothic nic nie mam, ale z nim jest jak z kanapką i serkiem topionym, możesz jeść je z nim przez jakiś okres, ale wkońcu ci zbrzydnie i chciało by się spróbować czegoś innego :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 18 wrz 2013, 12:39

Soul, jak nie będziesz łaził tam, gdzie nie trzeba, to nie będziesz miał tylu błędów. ;)

Haha, błąd to błąd. Nie można karać gracza za to, że nie podąża ścieżką, którą ma w głowie autor, jeśli sam daje możliwości "łażenia tam gdzie nie trzeba".

Rahim, mistrz metafor.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Diablo » 18 wrz 2013, 19:13

Miło, że piszecie :-D Cieszę się, że kogokolwiek interesują moje twory :-D

Mam nadzieję, że za parę miesięcy, gdy kolejny projekt ujrzy światło dzienne, będzie więcej chętnych do grania :-D

A co do bugów to w czasie wolnym od nauki wezmę się za łatkę :-D
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 19 wrz 2013, 10:59

Geralt na bagnach można chodzić po wodzie...
Obrazek

przynosząc list do (arabów) wszedłem do świątyni był tam gościu i opowiedział mi historię pewnego artefaktu Arkany.Wyszedłem ze świątyni bo wiedziałem ,że to co zrobiłem powinno być w dalszej części gry nie myliłem się wracając na pustynię po dostarczeniu listu i po rozmowie o świątyni z przywódcą nie mogę wejść na jej obszar.Wyskakuje mi komunikat:

Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Postautor: Kleo » 19 wrz 2013, 11:21

McLaren, ten komunikat z drugiego screena powinien ci wyskoczyć też wtedy, kiedy pakowałeś się wcześniej do świątyni (i to na pewno jest błąd, choć ja go nie miałam ani razu).
Ale w tym momencie, w którym jesteś, jest jak najbardziej na miejscu, bo przywódca "arabów" da ci jeszcze kilka zadanek, zanim będziesz tam mógł - zgodnie z fabułą - wejść. Więc pogadaj z nim i zrób, co ci powie. I przyporządkuj sobie przedmioty z plecaka, będzie łatwiej grać. :)

To chyba cud, że nikt do tej pory nie skarżył się na problemy z Aakenem. Ten koleś to mi tak dał w kość w czasie testów, że przy nim cała reszta błędów to drobiazgi nie warte wzmianki. ;)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 19 wrz 2013, 12:12

Może problem z Aakenem został po prostu... naprawiony?

@Geralt, może pozbierasz wszystkie błędy zgłoszone przez graczy i wydasz jakiegoś fixa czy co? Wiem że w Gothicu (nie pamiętam czy w jednej części czy we wszystkich) był bug na bugu i bugiem podszyty, ale tego akurat chyba nie musisz kopiować, co?
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 19 wrz 2013, 12:46

XDDD
A słyszałem że to ja mam jakiś niesmak związany z Gothic... :lol:
Gra jest jak najbardziej ciekawa, pograłem w demko, pojawiły się napisy, błąd był z mojej strony, problem polegał na tym iż miałem czcionke o tej nazwie, wywaliłem i dałem tą, mniejsza.
Pograł bym w pełniaka, ale odrzucały mnie błędy z demka i te graficzne niedoróbki, chciałem nawet jutro to pobrać ale widzę że nadal skarżą się na bugi.
Poczekam na tego żelfixa całego :)
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 19 wrz 2013, 23:04

Już po raz trzeci nie będę przechodził tej gry od początku, zbyt szybko pośpieszyłeś się z wydaniem swojego dzieła Geralt. Jakoś przymknę oko na błędy i przejdę Twoją grę ;) na razie nie mam ochoty ;) zajmuję się swoim dziełem.
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Kryzz333 » 20 wrz 2013, 16:10

Przeszedłem grę.

Zgadzam się z przedmówcą, że gra została zbyt szybko wydana. Mogła zostać bardziej urozmaicona.

Szczególnie pod koniec rozrywka staje się gorsza, gdy walka staje się banalna, a questy uproszczone.

W grze mogłoby być także trochę więcej rzeczy do zdobycia - wydaje mi się, że są dostępne tylko 5 rodzajów broni i 5 elementów ekwipunku ochronnego. Pod koniec gry pieniądze wydawałem tylko na zaporowe ilości ziół leczniczych.

Gra nie jest zła - i najważniejsze - nie nudzi. Jednak drugą połowę gry robiłem raczej z rozpędu...

P.S:

Uwaga! Spojler!
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Diablo

Postautor: Diablo » 20 wrz 2013, 18:59

Wybory w questach pobocznych, mało ich ale są :-D
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)

Postautor: lorak » 21 wrz 2013, 23:35

Właśnie przeszedłem i zdaje się, że będę musiał cię skarcić. Po co w ogóle tutaj dajesz grę, w której jest tyle błędów?

Tu jest lista tych wad i błędów, które znalazłem:
Spoiler:

Część z tych błędów niestety uniemożliwia normalną grę, a część po prostu ogranicza radość płynącą z rozgrywki. Czułem się głupi i i zagubiony i pomimo otwartego świata ograniczyłem się do wątku głównego i starałem się go nie opuszczać, żeby czegoś przypadkiem nie popsuć i nie musieć po raz kolejny czekać kilkunastu sekund na włączenie gry...

Wróć do „Gry”