[rm2k3] Tajemnica Written Town

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

[rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Zombik »

Tytuł: Tajemnica Written Town
Wersja RM: 2003
Gatunek: Przygodówka

Fabuła:
Pewnego dnia, Jonathan Moore (główny bohater) dowiaduje się o śmierci Henry'ego Barrowa, pisarza i podróżnika, którego twórczość miała wielki wpływ na głównego bohatera (Dzięki Niemu sam został podróżnikiem). Jonathan, jako, że zebrał wszystkie książki Henry'ego oraz czytał każdą ciekawostkę o swoim idolu, postanawia napisać Biografię swojego mistrza. W tym celu wyjeżdża on do Written Town, rodzinnego miasteczka Barrowa, gdzie spędzał on każdą wolną chwilę poza podróżami i gdzie dostawał natchnienia do pisania swoich dzieł.
Z czasem, Jonathan zauważa, że miasteczko jest bardzo dziwnym miejscem. Zatrzymało się jakby w XVIII wieku... pozbawione prądu i kontaktu ze światem, ludzie dziwnie się zachowują, a on sam zauważa, że Henry Barrow, nie był tak do końca szczery z swoimi fanami.
Z czasem chęć napisania biografii, zastępuje chęć odkrycia tajemnicy dziwnego miasteczka, co nie podoba się jego mieszkańcom.

Od Autora:
Tajemnica Written Town, to klasyczna przygodówka, w której przyjdzie nam rozmawiać z ludźmi, zwiedzać i przeszukiwać lokacje, oraz nawiązywać za pomocą różnych znalezionych przedmiotów - kontakt z otoczeniem. Niemal każdy przedmiot, szafę, kwiaty, czy nawet wieszak możemy dokładnie zbadać. Im dokładniejsza analiza, tym większa szansa, że znajdziemy coś istotnego.
W grze występuje również mapa miasteczka, która stopniowo będzie się zapełniać nowymi miejscami, które będziemy mogli zwiedzać.

Screeny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PEŁNA WERSJA GRY DO POBRANIA:
http://www21.zippyshare.com/v/59585035/file.html
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 19:31 przez Zombik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: McLaren »

Postać z chrono trigger :) Fabuła ciekawa:) odkąd tu jestem robisz tyle zapowiedzi swoich gier których większości nie dokończyłeś... a może jakieś skończyłeś... nieważne, myślę ,że warto skupić się na jednym projekcie i zrobić coś porządnego. Ten projekt może być dobry, nie zaprzepaść tego.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Zombik »

Nie prawda! xD Wiele zapowiedzi ujrzało światło dzienne! XD
Według moich statystyk, to mam póki co więcej stworzonych niż nie-stworzonych, więc jest dobrze... a to, że czegoś nie tworzę - nie znaczy, że nie będę tworzyć. Musi mi wrócić na to wena O_O. A ciągle mam nowe pomysły...
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Noruj »

Szanuj swoje pomysły Zombik. Niech to nie będzie 30-40 minutowy przeciętniak, robione na szybkości, a coś większego : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Rave »

Charset Chrono? Seriously? Mógłbyś swojego coś wypikslować...
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Soul »

Wydaje mi się, że charsety z Chrono wydają się trochę zbyt kolorowe na tle suikodenowych chipsetów. Fabuła spoko, może wyjść z tego coś na prawdę dobrego.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Zombik »

Spokojnie Noruj. Mam zamiar stworzyć ciekawą przygodówkę i dbać o detale.
Wiem, że te charsety niezbyt pasują... chociaż moje oko do tego przywykło, niestety nie mam zdolności graficznych, więc sam nie stworzę żadnych pasujących ludzików Rave.
Jednak zamiana grafik to nie problem w tej grze. Jeżeli uda mi się znaleźć coś lepszego, to z pewnością zamienie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Rahim »

Faktycznie, nie bardzo graficznie to do siebie przylega, ale charset bardzo mi się podoba ;)
Mam nadzieję że projekt dojdzie do końca i oprócz Rycerza pojawi sie także ten na GF :)
A teraz pytanie, na czym wzorowałeś fabułę? XD
Słowo daje że coś podobnego już gdzieś słyszałem / widziałem / grałem, a to już drugi taki twój projekt gdzie odnoszę takie wrażenie.
mam nadzieję że nie zrobisz z tego horroru czy ala Gotyckiego świata bo charsety psuły by okropnie klimat, ale zapowiada sie ciekawie i czekam na więcej :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Rave »

Zombik pisze:Spokojnie Noruj. Mam zamiar stworzyć ciekawą przygodówkę i dbać o detale.
Wiem, że te charsety niezbyt pasują... chociaż moje oko do tego przywykło, niestety nie mam zdolności graficznych, więc sam nie stworzę żadnych pasujących ludzików Rave.
Jednak zamiana grafik to nie problem w tej grze. Jeżeli uda mi się znaleźć coś lepszego, to z pewnością zamienie.
To czemu nie skorzystać z generatora na charas-project? Imo całkiem dobry...
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Zombik »

Mam generator na kompie, ale nie śpieszy mi się z grafikami.
Rahimie, nie wiem gdzie już słyszałeś coś podobnego O_o.

Dodaję 2 nowe screeny.
Pierwszy to nowy wygląd mapy (bardziej klimatyczny), a drugi to strych domu Barrowa i nowa grafika bohatera, po lekkiej edycji Soula. (i tak muszę jeszcze trochę zeedytować, bo fajna postać, ale ma trochę dziwne chodzenie xD)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: GameBoy »

Słowo daje że coś podobnego już gdzieś słyszałem / widziałem / grałem, a to już drugi taki twój projekt gdzie odnoszę takie wrażenie.
Fabuła przypomina trochę fabułę książki "Kraina Chichów" autorstwa Jonathana Carrolla.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Noruj »

Mnie Barrow zaś kojarzy się z Barlowem(jedynie nazwisko), symptycznym wampirem z prozy Kinga :P

Charset fajniejszy i mapka dużo ładniejsza.
Oby tak dalej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Gorn5 »

Mi ta trochę mapka podpada!
Ale każdy ma swój gust.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Rahim »

GameBoy pisze:
Słowo daje że coś podobnego już gdzieś słyszałem / widziałem / grałem, a to już drugi taki twój projekt gdzie odnoszę takie wrażenie.
Fabuła przypomina trochę fabułę książki "Kraina Chichów" autorstwa Jonathana Carrolla.
Nie, pamiętam że w TV na kanale Puls leciało coś o podobnej fabule.
Gorn5 pisze:Mi ta trochę mapka podpada!
Ale każdy ma swój gust.
WTF? Jak juz krytykujesz to uzasadnij co ci się w niej nie podoba, chyba po to sie wypowiadasz, po za tym stworzyłeś coś że krytykujesz czyjąś pracę? Zombik ma lata doświadczenia a ty nawet na swoim forum nie potrafisz odróznić titlesu z makera VX od chipsetu w 2003.

=========================
Zombik może wyjdzie jednak demko?
I będziesz chciał wystartować w GF z demem?:)
Zawsze to będzie jakaś konkurencja :)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2013, 17:20 przez Rahim, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [rm2k3] Tajemnica Written Town

Post autor: Kleo »

Pomysł fabularny kojarzy mi się z filmem "Miasteczko Pleasantville": http://www.filmweb.pl/film/Miasteczko+P ... -545/descs
Może właśnie to oglądałeś na TV Puls, tam zwykle takie wykopaliska lecą, o ile pamiętam.
Nowa grafika bohatera o wiele lepiej pasuje. Stylowy facet.
ODPOWIEDZ