Gotik [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Gotik [XP]

Post autor: ravenone »

Obrazek

Sławny inkwizytor - Tech-Z - wyrusza na niebezpieczną wyprawę w głąb przeklętych lochów.
Czego pragnie?
Sławy? Bogactwa?

Nie!

Chce tylko przeżyć przygodę swojego życia, liczy na spotkanie na swojej drodze wyrazistych postaci, częstych zwrotów akcji i zaskakującego zakończenia. Niespodziewanie jednak trafi na ślady kultu tajemniczej organizacji, która czci tytułowego Gotika...

Do eksploracji lochów posłużą mu odblokowane z czasem postacie. Każda z nich będzie różniła się wyglądem, jak i umiejętnościami, co wpłynie na sposób przechodzenia kolejnych poziomów, jak i da możliwość nowej eksploracji tych już przebadanych.
Gra to połączenie staroszkolnej komnatówki, gry logicznej oraz planszowej przyprawione elementami rpg.
Gotik będzie zawierał około 8-10 poziomów do przejścia.
Data wydania - 2014/2015
Stan prac - skończony jeden poziom, opracowany system walki oraz wszystkie grywalne postacie.

DOWNLOAD
http://www.mediafire.com/download/rdeib ... tik_v2.rar

Screeny:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2016, 20:50 przez ravenone, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Podoba mi się takie kreatywne podejście do tematyki scenowej. Byłoby naprawdę fajnie, gdyby na dodatek było grywalne, lubię dungeon crawlery, ale trochę się boję, że to jednak głównie parodia/pastisz. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gotik [XP]

Post autor: Kleo »

ravenone pisze:Niespodziewanie jednak trafi na ślady kultu tajemniczej organizacji, która czci tytułowego Gotika...
A główny kapłan tej paskudnej sekty nosi miano KłikSejw i razi swych adwersarzy straszliwym zaklęciem rozmiękczania mózgu?

Fabuła zapowiada się ciekawie, cała reszta zresztą też. A do kompletu mam graniczące z pewnością przekonanie, że ten akurat projekt nie spędzi swego żywota w wiecznym oczekiwaniu na przeniesienie z działu zapowiedzi do działu gry. Fajnie. :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gotik [XP]

Post autor: X-Tech »

!!!


Napiszę tylko tyle. Poczekacie sobie jeszcze trochę. Zobaczycie co ja zrobię z tym całym waszym Gothikiem w rmie.

Jeśli ta gra Gotik będzie lepsza od tej parodiowanej, a tak czuję to będzie dobra gra.


Mnie ciekawi jak ma działać ta organizacja maniaków Gothica. Jeśli oni stworzą obozy jak oryginale to poziom masakry może być jednak hardkorowy.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Gotik [XP]

Post autor: Kryzz333 »

O kurde. WOW.
Odjazd.
Spoiler:
:lol: Ale może nie spekulujmy na temat fabuły, tylko dajmy autorowi nas zaskoczyć.

Mam nadzieję, że przygody inkwizytora Tech-Z będą naprawdę dobrą grą.
Czas zaorać średniaków, gotikowe ścierwa i zrzynowe @#$&^ !

Kill!
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Klonoa »

Tak jak zaczely powstawac legendy o nieslawnym szkle do widzenia na sile elementow z gry Gothic w prawie kazdej polskiej rm'owce bedacej RPG tak tez powstaje rownie legendarna produkcja ^^

hahah, czekam!
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Noruj »

Jeśli ta gra Gotik będzie lepsza od tej parodiowanej, a tak czuję to będzie dobra gra.
Coś tak czuję, że to akurat nie Gothic będzie tu parodiowany x d

Całość wygląda ok, może nie do końca mój gust, ale sama fabuła chyba mi to wynagrodzi.
A może się przekonam do tego typu gier? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Gotik [XP]

Post autor: McLaren »

Ravenone pewnie czekasz na moją opinię na temat swojego małego projektu;)
No więc fabuła prosta co nie znaczy ,że zła. Poszukiwanie przygód odnalezienie ich.
Grafika: Dzięki bogu nie podstawowe graficzki z rpg... grafika oryginalna wyróżniająca się od innych gier zrobionych w naszym programie.
Hud: Czy to mogę tak nazwać... oryginalny innowacyjny pomysł:)
Ale w przypadku wykorzystania barw grafiki nie pasuje do siebie stylistycznie już tłumaczę:

Obrazek

Okienko dialogu zupełnie nie pasuje stylistycznie do huda oprawy graficznej gry (kolor czerwony) Powinien być tak jak zaznaczyłem. Rozumiem ,że robiąc białe tło literki nie będą widoczne ,czarny kolor czcionki powinien rozwiązać problem.
Obramowania okienka powinny być takie same jak w przypadku huda (kolor zielony)
Co du 'okienka hud' (siwy kolor) biała linia ,kreski zupełnie nie potrzebne. jeżeli je wytniesz okienko będzie wyglądało o wiele ładniej ;)

Zobacz jak ładnie karty wyglądają przy tm okienku hud mógłbyś nawet zrobić z tych kart okienko dialogowe;)

Ogólnie bardzo mi się podoba projekt jest oryginalny i innowacyjny :)
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Gotik [XP]

Post autor: ravenone »

Kleo pisze: A do kompletu mam graniczące z pewnością przekonanie, że ten akurat projekt nie spędzi swego żywota w wiecznym oczekiwaniu na przeniesienie z działu zapowiedzi do działu gry. Fajnie. :)
No i zonk:P

Od listopada nie ruszyłem gry, mimo że niemal w połowie jest już ukończona. Nie mam pomysłu na urozmaicenie i walki z bossami. Zwykłe potyczki odbywają się z automatu, przeliczając czy mamy miecz i jakie parametry/skille. Póki co zająłem się większym projektem, który pochłonie mnie na długie miesiące. Ale do gry jeszcze wrócę i ją wydam:)
Rozbudowanej fabuły i frakcji tu nie uświadczycie, to raczej, jak napisał Jazz, prosty dungeon crawler.
Na pocieszenie dwie karty postaci, zgadniecie kto to?;)
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gotik [XP]

Post autor: X-Tech »

Ja wiem kto to. To Rave i Mateusz SSJ8.

Bossów twórz inspirując się ich wyglądem pomysły same powinny wpaść do głowy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Noruj »

X-Tech pisze:Ja wiem kto to. To Rave i Mateusz SSJ8.
Toż to raczej Zombik (lord Zombi).

Twórz, ja na to czekam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Gotik [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Ja wiem kto to. To Rave i Mateusz SSJ8.
Toż to raczej Zombik (lord Zombi).
Oke.
Oczywiście chętnie zagram, ale rogaliczki to nie jest moje ulubione danie...
Bardziej łasy jestem raczej na klasyczne cRPG.

Kiedy wyjdzie?
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Gotik [XP]

Post autor: Rahim »

Tech Z Mało mi przypomina X-Techa, bardziej już jak w parodii Skacia Y-Mech =p
A ta kara mówi sama za siebie kto jest bohaterem xD
Obrazek
Boję się tylko iż nie każdy może wiedzieć o co chodzi, przecież doszło dużo nowych userów, ale jakoś sobie poradzą =p
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Gotik [XP]

Post autor: X-Tech »

Noruj pisze:
X-Tech pisze:Ja wiem kto to. To Rave i Mateusz SSJ8.
Toż to raczej Zombik (lord Zombi).

Twórz, ja na to czekam.
Rave i Zombik - zbyt oczywiste i banalne w odniesieniu do sytuacji dlatego napisałem celowo:
Opis zachowań SSJ8 brak poddawania się i wydawanie kolejnych Miasteczek mówi sam za siebie.
Nieumarli to by byli gracze, którzy mieli siłę odpalać Miasteczko XD
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Gotik [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Wygląda ciekawie, naprawdę. :lol: Nie mogę się doczekać.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ