Gotik [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Gotik [XP]

Post autor: ravenone »

Noruj pisze:Czy z twoim procesem rozumienia jest coś nie tak? Miał być Amelinium, powstał Nindzia, miały słabe postacie mieć więcej HP, to silniejsze mają mniej. xD
No błagam...
Zluzuj nieco.
Częściej się ginęło od braku miecza niż zdrowia, więc 8 HP ma małą rację bytu. Dałeś mi kilka propozycji postaci, Japończyk spodobał mi się najbardziej, więc go dałem.
Po co ta napinka?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Noruj »

To nie jest napinka, tylko zdziwienie jak można wysuwać dziwne wnioski. Tyle osób pisało o tym, że słabszymi postaciami nie da się grać, bo są za słabe, a twoją solucją jest osłabienie tych silniejszych, to jaka to jest solucja? Co to zmienia? Nic x d, słabe postacie nadal są niegrywalne, tylko te silniejsze są teraz też słabsze :roll:
Podobnie jest kilka propozycji postaci i jakbym zobaczył, że 3/4 osób wypowiadając się, cieszy się z Amelinium, to dodałbym właśnie tę postać - a nie tę, o której nikt nie wspomniał. :shock: Wiadomo, twoja gra, to twoja gra, ale dawno nie widziałem tak bezsensowych decyzji
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

To prawda, że też się odrobinę zdziwiłem (no bo po co pytać, jeśli później zrobimy coś całkiem na opak?), zwłaszcza, że w głowie pojawiło mi się kilka pomysłów na postaci/zdolności (dosyć proste do wprowadzenia od strony technicznej), ale odniosłem też podobne wrażenie co ravenone - ta reakcja na ten fakt była ostra. :D
Ogólnie - trochę boli, że gra została potraktowana po macoszemu, tak jakby autor chciał się od niej uwolnić jak najszybciej. Zwłaszcza, że imo pomysł jest równie gruby co np. Wrota Arkany, tylko aż prosi się o konkretne wykonanie. Rozumiem jednak, że po prostu nie dawało to tyle frajdy, projekt miał być odskocznią od klasycznego cRPG i wypełnił swoją rolę. Ja jestem zadowolony, że mogłem zagrać, tylko trochę kicha, że teraz ravenone staje się trochę ofiarą własnego pomysłu (i jego pozytywnego odbioru, ++ do oczekiwań i bulwersu userów gdy coś jest nie tak). Czekam na rozwój sytuacji. :)))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Gotik [XP]

Post autor: Yoroiookami »

A czy końcówka gry nie wskazuje na stworzenie drugiej części? Chyba, że źle to odebrałem i był to żart. :I
Postacie/propozycje/lepsze wykonanie wyląduje pewnie w Gotiku II, jeżeli powstanie. Ravenone widocznie chciał zrobić krótką, prostą w mechanice grę. (Chociaż bitwy z bossami były według mnie naprawdę fajne)
A rzesza 'fanów' trzymała go przy robieniu tego projektu. :lol:

Mam nadzieję, że jednak coś jeszcze w podobnym stylu stworzysz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Gotik [XP]

Post autor: Rahim »

Powiem tak, wyszło śmieszne, a antagonista za mało był sobą, gdzie te ściany tekstu rzucane w innych, gdzie te efekty specjalne? XD
A tak już całkiem serio... Wyszło miodnie. Zrochę ganiania było, i trochę nie mój klimat, nie lubię zamkniętych lokacji, pod ziemią.
Szczerze, to z ręką na sercu nie przeszedłem do końca, bo zmieniałem samo kompa, i zapomniałem save skopiować, no ale reszte
dooglądałem u Diablo. Czekam na Gotik Podwieczorek :v
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: PInroz »

Gra się świetnie. Ciekawe podejście do projektu dało ciekawy rezultat takie przejrzystej gry planszowej. Jestem ciekaw czy powstanie druga część tej gry. Pewnie nie skoro ravenone nie chce męczyć kolejnej trylogii. Szkoda. Wielka szkoda bo wciąż czekam na Krew Zdrajcy 2 ( bo według mnie Krew Zdrajcy to najlepsza gra która wyszła z pod ręki ravenona) i pewnie za Gotika 2 też się nie weżnie :cry:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ