Gotik [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Noruj »

Ja już przeszedłem (30minut) i kurde całkiem fajne to! Gameplayowo naprawdę mnie wciągnęło, szukanie tych kluczy, przełączanie się itd. Buga znalazłem tylko 1 (jak wybiera się ekipę, ale da się ESC, i jeszcze raz ESC, to na menu głównym pojawiają się portrety postaci i kursory dodatkowe :D
Fabularnie jest tak sobie, trochę mało mięcha, powiedzonek X-techa itd. Co prawda "Pochodzę 10 minut, jak nie będzie nic ciekawego to wychodzę" niszczy system, tak samo pojedynek z Ciemnochmurą, ale fajnie jakby było więcej :)
Szkoda, że takie to krótkie... Nawet siebie nie odblokowałem :( A książek była masa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Gotik [XP]

Post autor: Adrap »

Przeszedłem. Niestety, aby to zrobić musiałem pobrać nową wersję. Tam już wszystko było ok. Ogólnie radziłbym ci pootwierać różne menusy i cały czas naciskać "x" to wtedy wyłapiesz część błędów z pozostającymi obrazkami. Znalazłem takie jeden czy dwa. Jak na koncept gry, to daje radę. Nie jest to tylko bezmyślne łażenie po poziomach. W niektórych poziomach specjalnie umierałem, aby zobaczyć czy opłaca się wejść bardziej tu czy tam. Nie mniej, już przy końcówce gry, chciałem wyłączyć. Monotoniczność mi się wkradła trochę. Z chęcią zobaczę nowe poziomy gry ^^
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Przed chwilą przeszedłem Wioo (ftw!) dwa poziomy, ale na trzecim nadziewam się na Zmorę, która z automatu mnie zabija (przy 7 życia), to pech, bug, czy jakiś ficzer?

Poza tym bardzo skromne w oprawie (jak ongi Komnata), surowe w mechanice, ale motywuje i ma dobry klimat, zresztą jestem gotów do połykania niemal wszystkich dungeon crawlerów. Tylko nie wykminiłem jeszcze czy gra polewa z X-Techa, fanów Gothica, czy wspina się na taki fajny poziom autoironii. A może jest tam po prostu - jak na pierwszy rzut oka - wszystkiego po trochu? W ogóle mega byłoby zobaczyć tytuł, w którym X jest nieskazitelnie pozytywnym bohaterem, takie przekorne spojrzenie dodałoby grze uroku.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gotik [XP]

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:Przed chwilą przeszedłem Wioo (ftw!) dwa poziomy, ale na trzecim nadziewam się na Zmorę, która z automatu mnie zabija (przy 7 życia), to pech, bug, czy jakiś ficzer?
Najprawdopodobniej to po prostu brak miecza - po każdej walce jeden się zużywa, a jak masz ich 0, to z automatu zostajesz zabity. :)

Gra jest fajna i klimatyczna, ale walka z bossem nie podobała mi się nic a nic.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Gotik [XP]

Post autor: lorak »

Lubię zagadki, a tu jest klarowna mechanika, różne sposoby podejścia do problemów, a do tego jeszcze trochę zręczności. Sporo głębi przy niewielkiej złożoności systemu (zgniatanie kamieniem niczego nieświadomych koboldów :)) Miałem błąd z nadmiarowym kluczem - został mi jeden srebrny po przejściu poprzedniego poziomu i przez to miałem potem łatwiej. Dobrze by było zerować ekwipunek przy wejściu. No nic, pozostaje tylko czekać na premierę (nie musisz jej odkładać do czasu aż zostanie wydane Delusion).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Kleo pisze:Najprawdopodobniej to po prostu brak miecza - po każdej walce jeden się zużywa, a jak masz ich 0, to z automatu zostajesz zabity. :)
Fakt, mój Wioo wcześniej nie napotkał tego problemu i wyleciało mi to z głowy, dzięki za pomoc.

Ukończyłem demo przed chwilą, fajna gra, walka z bossem (ubawiła mnie, ale jest haniebnie łatwa!) odpowiedziała na trochę pytań, ogólnie grałbym w pełną wersję (zwłaszcza na smartfonie) bez dwóch zdań.
Później zrobię jeszcze podejście inną postacią, żeby cobaczyć co robią księgi (bo zakładam, że złoto to w demie tylko cyferki?) i jak bardzo zmienia się rozgrywka. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gotik [XP]

Post autor: Dragon Kamillo »

Księgami raczej się zawiedziesz.

Proponuje jak jeszcze tego nie robiłeś, to odblokować wszystkie postacie.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Gotik [XP]

Post autor: ravenone »

Złoto w demie to ozdobnik, w finalnej wersji zbieranie złota miało służyć upgrade'om i odblokowaniu legendarnych postaci.
Cieszę się, że kilku osobom ten nietypowy projekt się spodobał.
Jazz, z gatunku zagraj w
http://goniecrm.pl/recenzje/drop.html
Gierka zamiata inne o podłogę;)
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: ADI »

Gra urzekła prostotą, a przynajmniej mnie.

Klimatycznie i wciągająco.
Pamiętam jak powtarzałem kilka razy ten sam poziom by wymyślić jak uwolnić postać zza skał. Hah
Później odpowiedź przyszła sama.
Grę ukończyłem z ośmioma postaciami. Walka z bossem faktycznie trochu łatwa.
Ale cóż... Czekam na więcej poziomów do zwiedzania :D
Obrazek
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Gotik [XP]

Post autor: BeVoo »

ravenone pisze:zbieranie złota miało służyć
Oj, chyba powinieneś poprawić na "miało BY służyć", bo brzmi to jak porzucony projekt, a nie po to dałem mu punkt na gieefach, żebym teraz czytał takie stwierdzenia :evil:
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Noruj »

A wiecie jak odblokować Quadruja? Bo nie znalazłem siebie, a według materiałów promocyjnych (XD) to moja postać czyta księgi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Właśnie grałem dzisiaj Lordem Z. nie wiedząc, że tylko ostatnia postać może czytać księgi, ale najpierw odkryłem ten smutny fakt na forum, potem coś mi nie poszło na trzecim poziomie (chyba po prostu wpadłem na strażnika uciekając przed jakąś zmorą), no i obraziłem się i wyłączyłem to w cholerę.
Domagam się pełniaka, a nie ciągle jakieś Zawrotne Parkany.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Gotik [XP]

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:A wiecie jak odblokować Quadruja?
Jesteś najmądrzejszy z całego towarzystwa (w końcu tylko ty umiesz czytać ;)), więc powinieneś sam się domyślić. :P
Spoiler:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gotik [XP]

Post autor: Noruj »

Dzięki, już złapałem Quadruja. Jak zwykle dowcip cięty jak żyletka ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gotik [XP]

Post autor: Preki »

Jazzwhisky pisze:W ogóle mega byłoby zobaczyć tytuł, w którym X jest nieskazitelnie pozytywnym bohaterem, takie przekorne spojrzenie dodałoby grze uroku.
Przecież już jeden jest, i oczywiście chodzi o Czołg. Tam był pozytywnym bohaterem, co oczywiście nie czyniło z niego jakiegoś wyidealizowanego paladyna w lśniącej zbroi, a wręcz przeciwnie. Jednak X-Tech bez charakteru szalonego ninja (przynajmniej w grach) nie byłby sobą.

Dobra, co by nie offtopować. Sam koncept tej gry bardzo mi się spodobał, a istotniej wykorzystanie motywu z tytułowym, mitycznym Gotikiem i Tech-Z'tem na tropie tegoż. Szkoda tylko że, przynajmniej w moim odczuciu, nie mam tam jakiegokolwiek wpływu na akcję, kiedy dojdzie do jakiejś walki. Strasznie szybko mnie to odrzuciło, może jeszcze raz spróbuję kiedyś, bo jestem bardzo ciekaw, kogo można spotkać na swojej drodze. Ciekawe czy ja tam jestem, hue hue hue :>
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ