Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Obrazek

Obrazek
Z lekkim opóźnieniem, ale udało się ukończyć projekt. Mam nadzieję, że wersja finalna przypadnie wam do gustu. Życzę miłej gry!
Przez jakiś czas "zatrzymałem" swoje życie scenowe, a co za tym idzie również projekty. Nic nie tworzyłem, brakowało mi weny, ale owy przestój dobrze mi zrobił. Zaowocowało to wprowadzeniem w życie kilku pomysłów i spróbowaniem swoich sił w programie przez wielu uznanym jedynym "tru makerem". Tak oto powstał szalony pomysł na grę z może nie do końca epickimi warzywami w roli głównej! Jesteście ciekawi, co wyniknie ze współpracy chłopaka zwykle polegającego na skryptach i programu, który takowych nie posiada? Dobrze trafiliście :lol:

Obrazek
Dawno dawno temu w odległej galaktyce...
To chyba nie ta opowieść... Zacznijmy, więc jeszcze raz. :)
Pewnego dnia główny bohater gry o imieniu Bartek, który jest wegetarianinem wyrusza do miasteczka po codzienną dostawę swoich ukochanych warzyw. Niestety na miejscu okazje się, iż wszystkie warzywa zniknęły i nikt nie wie, co się z nimi stało. Bartek postanawia poruszyć swoje szare komórki, zakłada czapkę detektywa, a następnie wyrusza w drogę za złodziejem warzyw. Czy uda mu się znaleźć odpowiedni dowody i odkryć bandytę?

Obrazek
Jak wiadomo od dawna w majkerze najlepiej sprzedają się przygodówki, gry które opierają się raczej o eksplorowanie terenu, a więc w tym przypadku nie będzie inaczej. Projekt zawiera CustomMenu, które odpalane jest za pomocą klawicza "0" (zero). Pojawiać się będą w nim przedmioty, które do użycia będą potrzebowały uprzedniego przypisania jako "przedmiot interaktywny". Dodatkowo w sekcji "items" znajdziecie każdy przedmiot z dokładnym opisem.

Za wskazówki i rady bardzo dziękuję Sojicie oraz Prekiemu, a Kleo za wytrwałą i krwiożerczą walkę z bugami! Jesteś kochana, bardzo, bardzo dziękuję! Obrazek

Obrazek
Spoiler:
Obrazek
Ukończone:
https://drive.google.com/file/d/17IqMKP ... sp=sharing
Gra zawiera wszystkie pliki potrzebne do odpalenia
(w tym RTP 2k3)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 18:54 przez Crashykk, łącznie zmieniany 14 razy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Shadow EX »

Na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco. Tytuł zapowiedzi mnie totalnie rozwalił :-) .

Hmmm... To naprawdę musisz mieć ładny zestaw sztuczek i trików, aby standardową grafikę w 2k3 urozmaicić poprzez zagadki. Trochę się obawiam, że może coś pójść nie tak, ale jak wiesz sam co robisz to ja nie będę zniechęcał.
Ten złodziej to rzeczywiście musi być wróg warzyw, skoro zostawił kurczaki :lol: .

W każdym bądź razie na pewno chętnie będę chciał zobaczyć jak ten projekt wygląda, a więc działaj szefie.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Rahim »

Miło widzieć że jeszcze jakaś z starych mordek coś tworzy w tym roku, szkoda że dopiero na koniec =) Z projektem miałem styczność już wcześniej, a raczej z jego zarysem. Czekam, lubię 2k3, i wiem że mogę na ciebie liczyć w kwestii wydania projektu. Jesteś solidną firmą, dlatego też czekam na rozwój projektu Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Dziekuje za komentarze!
Poczatek roku mialem chyba niezly, srodek niestety nieciekawy, dlatego chociaz na koniec chcialbym sie zrehabilitowac. Kto wie, moze dzieki temu w przyszlym roku ukoncze kilka projektow :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: GameBoy »

Nie wiem czemu, ale ten projekt jakiś taki nostalgiczny jest, to pewnie przez te RTP.
Swoją drogą bardzo ładne mapki.

Fabuła mi się nawet podoba, zawsze to jakaś odskocznia od standardowych motywów fantasy.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Ciesze sie, ze mapki Ci odpowiadaja. Przyznam sie, ze to jedne z moich pierwszych w 2k3. Jezeli chodzi o fabule nie bedzie to raczej dluga opowiesc. Mam zamiar stworzyc krotka (1 -2 h gry max) komedie. :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Noruj »

Może być fajne. To niezła odskocznia od horrorów. Tytuł faktycznie boski, już o tym pisałeś na swoim blogu dawno, czyli pomysł stary :)
RTP 2k3 jakoś mnie nie przekonuje, zwłaszcza w takiej surowej postaci, ale na bank znajdzie fanów. Liczę na fajne zagadki :)

#Rahim
To znaczy? Bo nie wiem do czego się odnosisz. :P
Czy do tego, że wątpisz, że znajdzie fanów, czy że wątpisz, że będą fajne zagadki, czy że wątpisz, że nie spodoba mi się RTP?XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Rahim »

Noruj pisze: RTP 2k3 jakoś mnie nie przekonuje, zwłaszcza w takiej surowej postaci, ale na bank znajdzie fanów. Liczę na fajne zagadki :)
Żebyś się nie mylił, to samo mówiłem o Szkieleciku Zombika, a się grubo pomyliłem =p
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: BH Daimaouji »

CrasheR pisze:Obrazek
Pewnego dnia główny bohater gry o imieniu Bartek, który jest wegetarianinem wyrusza do miasteczka po codzienną dostawę swoich ukochanych warzyw. Niestety na miejscu okazje się, iż wszystkie warzywa zniknęły i nikt nie wie, co się z nimi stało. Bartek postanawia poruszyć swoje szare komórki, zakłada czapkę detektywa, a następnie wyrusza w drogę za złodziejem warzyw. Czy uda mu się znaleźć odpowiedni dowody i odkryć bandytę?
Czy to historia o mnie? Jestem Bartek, jestem wegetarianinem

Gra zapowiada sie świetnie
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Shadow EX »

CrasheR pisze:Obrazek
Pewnego dnia główny bohater gry o imieniu Bartek, który jest wegetarianinem wyrusza do miasteczka po codzienną dostawę swoich ukochanych warzyw. Niestety na miejscu okazje się, iż wszystkie warzywa zniknęły i nikt nie wie, co się z nimi stało. Bartek postanawia poruszyć swoje szare komórki, zakłada czapkę detektywa, a następnie wyrusza w drogę za złodziejem warzyw. Czy uda mu się znaleźć odpowiedni dowody i odkryć bandytę?
Czy to historia o mnie? Jestem Bartek, jestem wegetarianinem

Gra zapowiada sie świetnie
Nie. To nie historia o tobie.
Że też każdy, który pasuje prawie idealnie do koncepcji gry myśli, że to gra o nim.
Jak Crash ukończy to się przekonasz. Teraz należy mu się motywacja.

Przy okazji - możesz mieć problem z wyrobieniem się do końca roku. Zawsze możesz napisać, iż gra w końcu starego roku rozpoczynała swoje tworzenie, a jej koniec znalazł się jednocześnie otwierając nową twórczość w nadchodzącym Nowym Roku.
(trochę to pogmatwane, ale cóż...) - CrasheR rób tego projekta :)
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: X-Tech »

Ogólnie spoko. Jeśli zdołasz wczuć się w styl tej grafiki i połączysz to z wymyślnymi pomysłami gra może naprawdę przywalić niezłym klimatem.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: BH Daimaouji »

Shadow EX pisze:
CrasheR pisze:Obrazek
Pewnego dnia główny bohater gry o imieniu Bartek, który jest wegetarianinem wyrusza do miasteczka po codzienną dostawę swoich ukochanych warzyw. Niestety na miejscu okazje się, iż wszystkie warzywa zniknęły i nikt nie wie, co się z nimi stało. Bartek postanawia poruszyć swoje szare komórki, zakłada czapkę detektywa, a następnie wyrusza w drogę za złodziejem warzyw. Czy uda mu się znaleźć odpowiedni dowody i odkryć bandytę?
Czy to historia o mnie? Jestem Bartek, jestem wegetarianinem

Gra zapowiada sie świetnie
Nie. To nie historia o tobie.
Że też każdy, który pasuje prawie idealnie do koncepcji gry myśli, że to gra o nim.
Jak Crash ukończy to się przekonasz. Teraz należy mu się motywacja.
1.No co spytać sie nie można?
2.Ta
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Mikisi »

Po tytule, myślałem że cała gra to jakiś żart i nic wartego uwagi, ale opis wygląda niezwykle zachęcająco, ładnie wykorzystane RTP. (w sensie niby nic szczególnego, ale dzisiaj coraz mniej osób potrafi schludnie używać tych grafik)
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Żeby nie było, iż temat założyłem jako zapowiedź jedynie na GF'y tutaj dowód, iż pracuję nad grą ;d
Małe "tech demo" własnego menu, które udało mi się stworzyć. Menu aktywujecie za pomocą klawisza "SHIFT". :-)

https://www.mediafire.com/?3p9q06w70swmwjn

Za wskazówki i rady bardzo dziękuję Sojicie. 8)
A tu kilka "skrinów", coby nie pobierać w ciemno.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Przy lustrze zapomniałem skasować minigierki, którą dodatkowo tworzę, więc jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak będzie ona wyglądać może zagrać. Dostępne są chyba dwa poziomy i mogą wystąpić jakieś problemy, gdyż nie jest ukończona. Niby nic trudnego, ale grę trochę umili :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [Zapowiedź] Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Rahim »

Widzę iż demko się rozwinęło =)
Wszystko ok, tylko popraw błędy w dialogach npc =)
ODPOWIEDZ