Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Tylko w temacie, ale o ile pamietam to odpala sie na "Esc" oraz "0", wiec na standardowych klawiszach dla rpg makera.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Kitabake »

Właśnie sprawdziłem, działa tylko na "0". Na "Esc" nie działa - przynajmniej u mnie. Jeżeli faktycznie jest tylko "0", no to dosyć nieintuicyjne. Ja z resztą używam "z"/x/c" do gier RM. Esc+enter jak jem, albo gdy "z"/x/c" nie działają. Jakbyś kiedyś mieszał coś w marchewce, to polecam pomyśleć nad tym tematem ^^
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Marchewkę zostawiam już w spokoju :-P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: HGS »

Tak w kontekście tworzenia gier i porzucania ich:
https://youtu.be/jq4kLuOAZIg?t=863
Sugeruję naprawić ten błąd, bo słabo to wygląda.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Jazzwhisky »

Jaki błąd? :)

edit-dół
No to na pewno :D, polecałbym kanały YT, gdzie userzy nie tweakują swoich systemów tak, żeby mieć wersje fontów bez polskich znaków. To powinno uchronić przed podobnym wrażeniem, że bardzo słabo wygląda.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Noruj »

Ja przeszedłem tę grę i żaden błąd mi nie wyskoczył, czyżby chodziło o te polskie znaczuszki w nazwie pliku?:d
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Kitabake »

https://www.youtube.com/watch?v=3NgUIQTeFOI - tutaj miał już wcześniej
problem z czcionką, skąd ten problem się pojawił? Nagrywający nie miał polskiej
oficjalnej czcionki summonera :D ?
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: HGS »

Mi się wydaje, że autor używa tutaj nazw plików z polskimi znakami. Można to naprawić tworząc kopię pliku i zmieniając jej nazwę na taką samą, ale bez polskich znaków.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Adrap »

Bardzo możliwe, szczególnie że Grentos już miał z tym problem wcześniej.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: HGS »

Adrapnikram pisze:Bardzo możliwe, szczególnie że Grentos już miał z tym problem wcześniej.
Autor powinien przewidzieć, że polskich znaków nie czyta na angielskim systemie :)
Ale nawet ja takie rzeczy miałem. Tylko, że no łatwo to naprawić. Więc nie porzucamy projektu, tylko dorzucamy drugą wersję plików i potem możesz z dumą powiedzieć, że zakończyłeś już prace :D
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 22:51 przez HGS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Adrap »

HGS pisze:
Adrapnikram pisze:Bardzo możliwe, szczególnie że Grentos już miał z tym problem wcześniej.
To nie wina Grentosa.
A ktoś tak powiedział?
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

Gra była tworzona dla polaków z małego grona jakim jest Tsukuru oraz Ultima. Nie moja wina, iż nie przewidziałem, że tak wielki jutuber z angielskim system (? whatever) będzie chciał zagrać w moją grę. Sporo osób przeszło tę grę bez najmniejszych problemów, więc bawić się w kodzie martwej gry dla jednostki nie ma sensu. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, iż karierę RMową zakończyłem równie dawno, co stworzyłem Marchewki.
Ostatnio zmieniony śr cze 28, 2017 22:51 przez HGS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma to jak zedytować post i usnąć część po tym jak ktoś Ci już odpowie. :lol: :roll:

Edit:
Czcionka użyta w grze to podstawowa czcionka polskiej wersji RPG Makera 2k3 czyli jakaś tam (chyba) systemowa. xD

Pozamiatane. Ostro jak dawno nie było, ale temat błędu wyjaśniony, resztę załatwiajcie na PM, please.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: tiberium »

Dragon Kamillo pisze: A ja tam myślę, że te oceny liczbowe i tak są mało ważne. Gdyby to tylko ode mnie zależało, już dawno bym je wywalił.
Polecam skupiać się na tekście recenzji, to ona powie wam dokładnie jaka jest gra, a ocena liczbowa nie. Po za tym ten system jest strasznie krzywdzący - po 1: recki piszą różni ludzie i każdy inaczej przyznaje numerki, po 2: skala jest trochę mała i najbardziej to widać przy ocenach 3 i 4, wiele gier z tego przedziału jest fajnych, ale też są takie które dostały daną ocenę bo żal było dawać niższą, a nie są za ciekawe. Przyjęło się tak że 1 i 2, dostają już na prawdę gnioty w których widać że autor zrobił robotę na odwal się - z tym że większość tego typu gier odpada już po przeczytaniu mejla w którym ktoś takie coś przesyła, ale są też gry które jakimś cudem się prześlizgnęły (może rep miał lepszy humor) i to one zasługują na 1 i 2. Potem mamy 3 i 4, które dostają zazwyczaj gry do których ktoś się przyłożył, ale coś nie pykło. Mamy więc tu całkiem grywalne RTPówki i zupełnie niegrywalne i lagujące zbiorowiska skryptów ruby. Od 5 zaczynają się tak na prawdę dobre oceny. 5 i 6 dostają gry średnie które są przyjemne, w miarę dopracowane, ale posiadają jakieś tam pojedyncze błędy. 7, 8 i 9 (jedna gra bo się Kleo uparła) dostają gry które tak w skrócie można by polecić komuś nie znającemu RM i mają szansę spodobać się większości ludu. 10 nikt nie dostał i z tego co wiem nie dostanie buhahahaha, więc nawet się nie starajcie - nie warto XD. Niech największym marzeniem będzie dostać coś w okolicach 7 - to jest na twierdzy sukces.
Więc no teges, tak by to było no :wink:
Może warto by było w tym wypadku uderzyć do Reptile, moim zdaniem gierka może dostać te 5/10, a zagadki technicze też w zasadzie rozwiązuje :-D
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: BH Daimaouji »

Ściągnąłem tą fajną grę, ale mam pytanie, gra jest pod 2003 czy pod ME?

I nazywanie tego...jak ten zombi ma na imię...A Tomek!

Tomka psycholem jest nie na miejscu, szanuję mięsożerców (aka bez sercowych drani) ale to nie powód żeby nazywać kogoś psycholem
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Historia Zaginionej Marchewki [2k3]

Post autor: Crashykk »

BH Daimaouji pisze:gra jest pod 2003 czy pod ME?
Twierdza RPG Makera pisze:RPG Maker ME jest to polska wersja programu RPG Maker 2003.
A to nie to samo? xD
ObrazekObrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ