[XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Prometherion »

A ile czasu zajmuje przejście?
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: PInroz »

Czyżby wydałeś już pełną wersję Pogromcy Pustki? Ściągnąłem i odpaliłem. No no no sporo się tu pozmieniało od wydania demo. Na lepsze rzecz jasna. Nudzi mi się to sobie trochę pogram zobaczę co z tego wyjdzie :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Przejście gry może zająć nawet 8h, ale to zależy
Wysiadłem po kwadransie. Pogromca Pustki jest na poziomie takich hitów jak Amen czy te całe Jaworlandie, wyróżnia się tylko większym nakładem pracy.
Porównywanie Pogromcy do Amen mnie rozśmieszyło. Przepraszam, ale muszę tobie podziękować za poprawienie mi humoru :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Adrap »

Potwierdzam. O ile widać ilość włożonej pracy to praca jest bardzo amatorska. Zawiodłem się jak nigdy. Jest dużo założeń, ale każde słabo zrealizowane. Miałem się nie wypowiadać nie przechodząc całej gry, ale po prostu nie dam rady jej przejść. Te wszystkie rzeczy które dodałeś (grałem tylko 0,5h) są jeszcze gorsze niż te z dema. Walka... no cóż, zabierałem więcej zjawie stojąc niż próbując ją zaatakować. Dialogi są nawet gorsze niż u mnie. Mają 0 klimatu, jak cała reszta (zachowania postaci, przedstawienie świata), no może z wyjątkiem grafiki i muzyki. Tylko że muzyka ma tylko dobry klimat. Myślę, że gra bardziej sprawdziłaby się jako MMO jak już coś. A zadania? Zbieramy ziółka, po tym jak wszyscy wiedzą że jesteśmy wybrańcem i roznosimy plakaty, a byle żołnierz rozkazuje żołnierzowi, który przeszedł szkolenia. Najbardziej powaliła mnie pierwsza scena jednak. Zarówno wizualnie jak i fabularnie. Dziecko, które przerywa wypowiedź żołnierzowi (podobno są surowi) powinno dostać przez twarz, albo zepchnięte z klifu. Te animacje dodatkowo zniesmaczają. Tylko mechanika rozwoju cieszy, ale nadal jest taka sobie bo jest strasznie nieczytelna i nieintuicyjna. Cała gra wygląda jakby nie miała testerów. Bo cały gameplay kuleje. Jak na pół godziny rozgrywki to i tak się rozpisałem. Tak jak Kryzz wspomniał jeszcze kilka miesięcy pracy i to wszystko nie raziłoby oczu, a walka (która jest główną częścią gry) sprawiała by frajdę, a nie śmiech. Na razie chyba podziękuje. Trzymam kciuki za rozwój gry w dobrym kierunku, bo ja osobiście widzę tu crapa, który za bardzo chce być wiedźminem 2D. Mniej ambicji, skupić się bardziej na graczu i powinno być lepiej.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Prometherion »

Jutro będę miał czas, aby konkretniej przyciąć w gierkę. Po kilkudziesięciu minutach grania mam dwie uwagi(no dobra, więcej, ale nie chce mi się rozpisywać). Po pierwsze system walki, który jest dość chaotyczny i -jak napisał kolega Adrap - dziwny; wystarczy stać, a postać sama sieka(pierwszy raz spotkałem się z czymś takim :), milion razy lepszy byłby dobrze zaprojektowany system turowy. Druga rzecz dotyczy tekstów, i nie chodzi tu o poziom merytoryczny a o warstwę składniowo-językową. Dziwne konstrukcje, błędy ortograficzne i interpunkcyjne, to wszystko ciężko się czyta.
Pomimo sceptycyzmu kolegów, ja gierkę z pewnością przejdę(pomimo ABS-u) i napiszę co nieco z perspektywy całości. P.S. Rozwaliła mnie (pozytywnie)wzmianka o elfach, będą też wspomniane inne rasy, tj. krasnale, niziołki?
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Tajemnica. Radzę nauczyć się obcych języków i dobrze eksplorować teren ;)
Znajdziesz coś ciekawego, bo z tego ci zauważyłem chyba lubisz elfy :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

Porównywanie Pogromcy do Amen mnie rozśmieszyło. Przepraszam, ale muszę tobie podziękować za poprawienie mi humoru :)
Nie rozpoczynajmy szarpaninki, raczej czytaj uważniej co piszę.

Porównałem do Amen/Jaworlandii bo gra reprezentuje podobny poziom. Nie ma co się zżymać, jakby pomieszać dialogi z tych trzech gier to trudno byłoby je rozróżnić. W PP istnieje otoczka "starożytna", gra ma dosyć unikalną grafikę i mechanikę, dubbing narratora czy nie wiem, zdarzeniowe menu/system.

Ale te rzeczy które teoretycznie odróżniają PP od Jaworlandii w istocie nie mają znaczenia. Bo co po nich, jak scenariusz odpycha, a mechanika na dobrą sprawę nie istnieje.

Powtórzę jeszcze raz, wypuszczanie wersji FULL tak szybko było błędem. Ja nie wątpię że przejście rzeczywiście zajmuje 8h, no ale co z tego? 8h stania przy potworach aby je zabić coś zmienia jest nadal ośmioma godzinami nudy i zażenowania.

Nie mam na celu jechanie po Pogromcy a tym bardziej po tobie, ale mam wrażenie że autor chce stworzyć jakąś grę AAA i promować ją w środowisku Roja, niż zrobić z tego coś grywalnego.

Pograj sobie w gry w RMie które zdobywają ocenę w okolicach 5/6 w Gońcu i zastanów się dlaczego są lubiane. Bo sprawiają frajdę ze względu na mechanikę i/lub fabułę. Pograj w nie, pograj w Pogromcę i zastanów się czy Pogromca Pustki jest grą którą chciałbyś otrzymać jako gracz.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Grałem w wiele gier na RM i jeśli mam być szczery większość jest do siebie bardzo podobna pod względem wykonania. Grałem w Amen i twoje porównanie jest co najmniej błędne. Przejście gry może zająć 8H w zależności od tego jak rozwiniesz postać, lub na co natrafisz w grze.

Wiele gier wg. redakcji dostało niskie noty, a użytkownicy i tak zrobili swoje. Sporo gier ma też tak zwane fanpage i duża część "dobrych" według opinii użytkowników forum tytułów nie przekracza 100 lajków. Pogromca nie każdemu musi pasować. Ja jestem zadowolony z efektów pracy, bo chciałem osiągnąć co innego niż wy tu wymieniacie. Fabuła?

Struktura dialogów nie znaczy o historii w grze. Czekam na wypowiedzi osób, które przejdą Pogromcę, gdyż jestem przekonany, że ich konstruktywna krytyka, będzie bardziej wiarygodna i bardziej rozbudowana.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

Chciałem tylko pomóc, a ilość polubień nie zmienia magicznie wartości gry. Chciałbym też wierzyć że gra robi się potem lepsza, ale uwierz mi, wstęp po prostu i zwyczajnie odrzuca i nie zapowiada poprawy. A krytykę wykorzystuj i spróbuj zrozumieć. Może w użyjesz jej w poprawionej wersji Pogromcy? W II części? W innej grze?
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Chciałem tylko pomóc, a ilość polubień nie zmienia magicznie wartości gry. Chciałbym też wierzyć że gra robi się potem lepsza, ale uwierz mi, wstęp po prostu i zwyczajnie odrzuca i nie zapowiada poprawy. A krytykę wykorzystuj i spróbuj zrozumieć. Może w użyjesz jej w poprawionej wersji Pogromcy? W II części? W innej grze?
Słuchajcie nie mam nic do waszych wypowiedzi serio, ale ile pograliście? Sami przyznaliście 30 minut, godzinę może max.
Wiem coś o krytyce, bo to właśnie ona sprawiła, że Pogromca nie jest taki jak ten Pogromca co był w maju.

Co do kolejnej gry to mam plany od dawna, ale co z tego będzie to zobaczymy, póki co walczę z mechanika nowej gry.
I nie wiem czy to będzie od razu kolejna odsłona Pogromcy, co do którego musiałbym wymyślić dobra fabułę, bo tu trochę narobiłem sobie schodów z zakończeniem w tej grze, ale to dla zainteresowanych tematem fabuły, która wg. was jest "mało czytelna", ale posiada inne swoje myślę dobre aspekty.

Co do zadania z kwiatami. W wiedźminie też mamy kilka tego typu zadań. Tu na początku są takie zadanka, bo są łatwe. Nie wiem czy wiecie, ale walka nie przynosi korzyści dość często, więc polowanie na potwory tutaj nie miało by sensu będąc na niskim poziomie postaci. Tu poziom gry jest dość trudny. Stąd takie zadania, bo nie wymagają walki. W przypadku zadania z zenterią, jest to zlecenie dla Pogromcy, bo są tam potwory i to dość niebezpieczne.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Noruj »

Napisałbym coś na temat gry, nawet jakieś pozytywy, ale boję się autora.
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Nie jestem aż taki zły xD
Niech zgadnę. Dialogi słabe, walka zbyt monotonna, a mechanika dobra, ale chaotyczna XD
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

A właśnie, to też trzeba poprawić :P W mechanice cholernie trudno się rozeznać, mało info jest.

Jak robisz grę która ma dużo mechanizmów, ucz ich po kolei gracza, a nie wszystko w menu od razu. Taka uwaga.

Szczególnie trudno rozeznać się przy wyborze religii/ateizmu. Zero opisania czegokolwiek, po prostu dostajemy nagle na twarz ekranik i mamy wybrać wiarę/niewiarę nie mając pojęcia co robi.

I Interface. Postaraj się aby ikonki się mocniej wyróżniały kształtami i kolorem, aby łatwiej było je zapamiętywać.

Może spróbuję pograć dłużej, ale niczego nie gwarantuję (w końcu sam też tworzę obecnie, czasu na wszystko mało). I opisz mi różnice między religiami/ateizmem abym wiedział w co inwestować :P
Ale jak okaże się że później gra nie oferuje nic więcej to baty! :<
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Jazzwhisky »

Porównanie dialogów z Amen jest niezwykle trafne. Co do reszty, chyba jedyny pozytyw to te samozadowolenie i lajki, bo pierwsze minuty odstraszają, a ja - podobnie jak reszta osób - nie jestem męczennikiem, który stara się przejść wszystko do końca, żeby zadowolić kogoś rozbudowaną opinią, gram dla przyjemności.

Poza tym, warto jeszcze raz zaznaczyć, bo wciąż są osoby, którym umyka elementarz - długość gry to niestety żaden atut, zwłaszcza jeśli produkt jest kiepski i/lub odrzucający. To jak z zepsutym kotletem, skuteczną i wiarygodną opinię można wyrazić już po pierwszym kęsie, naprawdę nie trzeba się męczyć z nim do końca (a jeśli - to im on mniejszy tym lepiej, nie?). Co innego, gdy wszystko jest ok, trzeba dokończyć, żeby wydać solidną opinię. Poza tym, kto woli 8h mordęgi od 15 minut superzabawy? No kto. A rzeczywistość jest dla amatorskich twórców brutalna - setki innych gier tylko czekają na swoje pół godziny.

Nie wiem czy za kolejne pół roku ta wersja także okaże się powodem do wstydu (przerabialiśmy podobny schemat przy okazji zapowiedzi/dema), zasadniczo nie podzielam tej opinii, ale bardzo trudno się dyskutuje, jeśli autor tematu zbywa w ten sposób nawet najbardziej oczywiste uwagi, ciągle robi przytyki do innych, porównania, komentuje każdą opinię i radę, momentami wręcz szydzi (nawet z całego community). Mnie takie autodestrukcyjne rzeczy odstraszają skutecznie od jakiegokolwiek feedbacku i wiem, że nie jestem w tym odosobniony. Stąd jeszcze raz apeluję o przemyślenie formuły, sytuację bardzo dobrze oddaje wpis Noruja, miał tu miejsce jakiś zgrzyt i pojawiły się uprzedzenia, ale jechanie na tym wózku dalej to droga do zmarnowania i rezygnacji.

edit
Żeby było jasne, z perspektywy twórcy - tu niezaprzeczalne uznanie sa sam ogrom włożonej pracy i potencjał, widoczne od startu i tak jak pisali inni - aż błagające o pełne wykorzystanie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Wybór wiary nie ma większego znaczenia. Ich balans jest prawie taki sam.

Politeizm:
Modlitwa - Pozwala się modlić i regenerować punkty wiary
Zew Krwi - Zadajesz przez chwilę większe obrażenia, ale kosztem swojego
Kula ognia - Obrażenia od ognia
Huragan - Potężne obrażenia od Huraganu

Monoteizm:
Modlitwa - Pozwala się modlić i regenerować punkty wiary
Manna z nieba - Twoja postać nie potrzebuje już tak często jedzenia i wody jak w przypadku politeizmu, czy ateizmu, bo czuwa nad tobą wiadomo kto :)
Kula ognia - Obrażenia od ognia
Próba skały - Twoja postać od tej pory może otoczyć się skałą, która
będzie ją chronić, a po zerwaniu jej skorupy zada obrażenia przeciwnikom.

Ateizm:
Zamiast modlitwy mamy księgę wiedzy, która jest powiązana ze statystyką retoryki. Im wyższy jej poziom tym szybciej ładujemy punkty. (nie trzeba jej odkrywać)
Regeneracja - Regeneruje powoli HP i MP automatycznie w tle
Piaski Snu - Pozwala na uśpienie i uśmiercenie przeciwnika. (nie działa na BOSSów)
Zew Krwi - Zadajesz przez chwilę większe obrażenia, ale kosztem swojego
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany