[XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: MrAdamskyy »

Wydaje mi się, że nie rozumiesz o co chodzi. Sam nie grałem w Wiedźmina, ale skoro jest tak znaną pozytywnie grą to pewnie oznacza, że gdy tam podchodzisz do kogoś on ci nie mówi: "Mam dla ciebie zadanie. Chce to. Tak czy nie?", a niestety tak jest w twojej grze - to strasznie psuje klimat. A to tylko mała część zarzutów co do dialogów. Ale w sumie jeśli lajki na fejsie podbiły ci ego to chyba osiągnąłeś, co chciałeś, daj więc ludziom mieć ich zdanie i doceniaj, że się starają :)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Jest wiele zadań w których opcje dialogowe są rozszerzone o wiele bardziej. Niektóre NPC mają dość spore drzewko rozmów. A ograniczone opcje wymowy bohatera są ograniczone dlatego i tylko dlatego, że opcja "Pokaż wybór" ma ograniczone miejsce w okienku -_-.

Bo nawet zwykły tekst "Tak" zamieniłbym bardzo chętnie na tekst w stylu "Tak, ale najpierw chciałbym poznać szczegóły zlecenia"
A nie "Niestety, ale nie mogę teraz przyjąć tego zlecenia"
Nawet bardzo bym chciał, żeby ktoś zrobił mały upgrade Makera i dał coś, co poprawi ten system. Przydałoby się tez w makerze więcej opcji wyborów, bo musiałem dość często kombinować.

Dialogi przez to głównie są drewniane. Na papierze były rozbudowane, ale potem zobaczyłem, że te okienka są ograniczające. Pisanie jednego zdania jako jedna wiadomość też nie jest wygodne i szczerze chciałbym jakiejś poprawki w makerze co do tego.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

Są skrypty na to. I i tak to cię nie usprawiedliwia, słaba wymówka. Tym razem krótko bo mi się już nie chce. Przez dzisiejszy wieczór/noc doszedłem do wniosku że PP to kolejny projekt do pompowania ego. Nie będę już brudów wyciągał, starych i świeżych, choć mógłbym, starczy tego.
EDIT:
Dół:
Tak, właśnie są na to skrypty. Mnóstwo. Głównie CMSy.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 00:12 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Nie chodzi mi o okienka w grze. Tylko w programie.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Rahim »

HaxoTV pisze:opcja "Pokaż wybór" ma ograniczone miejsce w okienku -_-.
Tru.
Kryzz333 pisze:Są skrypty na to. I i tak to cię nie usprawiedliwia, słaba wymówka.
Jak to mawia mój internetowy znajomy Dupa, Jasio, Karuzela.
Czepiasz się na siłę, i wsio.
Dla przykładu, grając w Gothic czy Wiedźmina (szczególnie część pierwszą) było wiele uciętych dialogów wyboru, był początek, bądź treść mówiona różniła się od napisu (była bardziej rozbudowana), i jakoś to nikomu za specjalnie nie przeszkadzało.
To że ci nie podchodzi projekt, nie znaczy iż musisz siadać na autorze, i się czepiać. I nie każdy leci masowo na skryptach przypomnę.
No, i pozwolę sobie nakreślić tok myślenia Kleo, bo z biegiem czasu mamy podobny, nie ważne jest dla mnie duperelium tego typu, jeśli tu jest słabo, mam nadzieję że chociaż fabularnie, albo zagadkami autor nadrabia.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

Eh. Ozzaku, żeby jeszcze chodziło o jakieś okienka. Przejrzyj temat od góry do dołu i zagraj w grę, potem pisz.

Zawsze staram się podchodzić merytorycznie i bynajmniej nie mszczę się na kimś bo zrobił grę jaka mi się nie podoba.
Ale jak pisałem, dla mnie starczy tego tematu. Obiecałem że pogram więcej i pogram, ale mojego pisania tutaj chyba starczy.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

zgodzę się, że niektóre dialogi są drętwe i mogły by być bardziej rozbudowane, ale gra ma inne swoje aspekty, które są dość oryginalne.
Kryzz'a trzymam za słowo, że pogra i mam nadzieję, że fabuła główna z niebieskich wykrzykników się wybroni.
Questy poboczne często mają ciekawsze historie do opowiedzenia, a ludzie z rombami nad głową kilka opcji dialogowych zależnych od statystyk postaci.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Noruj »

O czym wy w ogóle rozmawiacie? Istotą słabych dialogów nie jest to, że komenda w wyborze jest ograniczona. Ważne jest, że to co następuje po wybraniu opcji jest słabe, napisane na kolanie, między pszyrką, a majmą. W komendzie może być sam początek "Nie jestem zainteresowany[...]", ale potem leci zarąbisty dialog, który to rozbudowuje. Na cholerę mi wszystko w wyborze okienka? Jak widzę, że jest "Zgadzam się", to jestem jeszcze na tyle ogarnięty, że wiem, że w połowie nie będzie "aaaa wiesz co jednak nie zgadzam się".
Aż przypomina się klasyk cytatowy z Gońca: "A ten zombie nawet fajny jest tylko troche taki dziwny, mówiąc szczerze nie podoba mi sie."

A i wyjątkowo się zgodzę z Rahimem. Gra bezsprzecznie ma potencjał i wystarczyłoby ją dopracować, lepiej przemyśleć (z głową) i napisać porządnie dialogi. Normalnie rzuciliście się na niego, jakbyście za punkt honoru dali sobie, że stłamsicie go w zarodku, żeby aby nie myślał z wami konkurować, cu nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kryzz333 »

Zaznaczam że to Haxo kłóci się o okienka jako mierną wymówkę.

Czuję się trochę wywołany do tablicy, ale w sumie nie rozumiem. Co niszczyć? Klika Kryzz-Adrapnikram-Jazzwhisky tłamsi młodego ambitnego twórcę?

Noruj i Ozzaku - przeczytajcie cały wątek od początku, zagrajcie w PP. Plis.

P.S.:

Serio uważasz, że "niszczymy konkurencję". To jest już poniżej pasa.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 01:14 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: MrAdamskyy »

Na prawdę tylko Noruj zrozumiał o co mi chodziło? :D W nagrodę go poprę, bo rzeczywiście pisanie w tym temacie zaczęło się robić zbyt modne, a tym samym nieoryginalne. Kończę bo zaraz trafię na czyjąś black listę :P
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Amelanduil »

Kryzz333 pisze:Klika Kryzz-Adrapnikram-Jazzwhisky tłamsi młodego ambitnego twórcę?
Ej no, co jak co:
Żeby było jasne, z perspektywy twórcy - tu niezaprzeczalne uznanie sa sam ogrom włożonej pracy i potencjał, widoczne od startu i tak jak pisali inni - aż błagające o pełne wykorzystanie.
To akurat w kwestii Jazza bym powiedział, że jego zdanie jest bliższe Ozzaku-Norujowi.

Ja się nie wypowiadam w kwestii samej gry, bo mnie pogromca zupełnie nie interere. Za to popcorn mam bardzo smaczny.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Adrap »

Tak stłamśmy go!
Ja napiszę krótko, bo też mam trochę dość. Autor zrobił grę, która była dla niego za ambitna i ma mnóstwo niedoróbek i niedociągnięć. Kojarzy mi się z tymi wszystkimi crapami 3D starającymi się naśladować projekty Blizzardu. Sama gra się broni, ale autor (nastawieniem i niedopracowaniem) ciągnie ją w dół.
Więcej chyba powiem jak przejdę, choć cudów nie oczekuję, bo gra miała być poprawiona i wgl. super, a tak nie jest. Niestety.
Gra faktycznie ma potencjał, bajery i super ilości pracy, ale szczerze? Co z tego?
Takie podejście miałoby sens, jakby tylko autor chciałby to zrozumieć. A wdł. mnie tak nie jest.
Edit: Mi się gdzieś pan od popcornu w photoshopie schował.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Czasami są takie rozwinięcia i tego nie ukrywam, ale są one zależne od rozwoju postaci, na co nikt nie wpadł. Jak wspominałem chyba już, ludzie z rombami nad głową są postaciami NPC, z którymi idzie dość ciekawie pogawędzić. No ale póki co stoimy w miejscu i omawiamy aspekt dialogów i mechaniki walki, a nawet nie zaczął nikt rozmów na temat np:

Systemu dialogów powiązanych z różnymi zależnościami rozwoju postaci, których jest mało ze względu na to, że jest przy takich rzeczach masa roboty.
Systemu chorób, które są zależne od pożywienia jakie jemy, przeciwników z którymi walczy, w jakich warunkach atmosferycznych idzie jej pracować, czy też głupi detal dotyczący chorych NPC

Tych rzeczy się nie widzi, bo one dzieją się w trybie rzeczywistym. Możliwości w tej grze są spore, gra jest trochę jak piaskownica, w której gracza nie trzyma się za rękę i nie mówi. Masz iść tam, bo tak. To gracz decyduje o rozwoju postaci i od niego zależy co będzie dostępne w grze. Dialogi są drętwe z kilku przyczyn, ale zanim je wymienię, podzielę drętwość dialogów:


Drętwy dialog z niedopracowania, lub po prostu niedopatrzenia

Drętwy dialog, bo po prostu twoja postać jest za słabo rozwinięta.
Przy tym drugim jest tego typu sprawa, że ilość opcji dialogowych jest zależna od statystyk:
RETORYKA
SZYDERSTWO
CWANIACTWO
GÓRNICTWO
KRADZIEŻ
OTW. ZAMKÓW
===========
WIARY
===========
ZDOLNOŚCI

Ktoś wspomniał, że dziecko, które przerywa żołnierzowi by dostało po gębie za przerwanie dialogu. Bierz pod uwagę, że te dziecko jest wybrańcem, pogromcy zdają sobie z tego sprawę, że jest inny. Miałem nie robić spoilerów, ale nie mam wyboru...

ROZWINIĘCIE - NEUTRALNE
Spoiler:
KAMPANIA ADYSA
Spoiler:
KAMPANIA TIFILIASZA
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 02:17 przez HGS, łącznie zmieniany 2 razy.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Amelanduil »

Trzeba kiedyś zrobić RM-owe Bingo do tematów z grami.
*zakreśla kółeczkiem "streszczanie fabuły"*
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Po prostu jak ktoś ma wątpliwości co do fabuły może sobie poczytać. To lepsze niż jakaś wielka tajemnica :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany