[VXAce] Kostek! "Urodziny"

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kostek
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwie 2015, 17:36
Kontakt:

[VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Kostek »

Pewien dzień, dzień który nikogo ani niczego nie zmienił, ten dzień to... urodziny Kostka!
Spoiler:
Tutaj pojawi się niebawem trailer gry.

Gra jest... hmm... ostro porąbana! Przede wszystkim brak jej jakiejkolwiek logiki, resztę dopełnia to, że jest komedią. Co ciekawe, jest dubbing od aż 11 osób!
Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grę można pobrać tutaj: http://poyters.pl/kosuro.html
Czas rozgrywki: 1,5-2h
Ostatnio zmieniony 01 lip 2015, 17:56 przez Kostek, łącznie zmieniany 1 raz.
Witaj!
Znajomi nazywają mnie Kostek!
Kostek! "Urodziny" już 1 lipca 2015! http://poyters.pl
Zapraszam na moją stronkę: http://poyters.pl
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: McLaren »

Czy mamy dział Pseudo Zapowiedzi?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Powczan »

McLaren, o co chodzi? Zapowiedź jest ładna i schludna. Zainteresowanie tematem jest małe prawdopodobnie dlatego, że ciężko coś napisać, bo niewiele o grze wiadomo, ale wiadomo tyle, że pomysł jest dosyć oryginalny i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Komedie z dubbingiem zawsze na propsie. Przyszło mi na myśl Er Pe Gie :P
Zwiększyłbym tylko wielkość fontu w dialogach, bo literki małe, a wiadomość na 1/3 okienka xd
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Preki »

McLaren pisze:Czy mamy dział Pseudo Zapowiedzi?
No bez przesady. Widocznie kolega robi pierwszą grę, która wg. mnie ma jakiś potencjał. Jeśli będzie to komedia z głosem użyczonym bohaterom, tym bardziej. Er Pe Gie Demo wspomniane przez Gedharma mnie rozbawiło, pomimo nie bycia grą RPG (na wskroś tytułowi).

Ale z miasteczkopodobnym tworem nie mamy tu do czynienia, tak więc luzu trochę.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Kleo »

Zgadzam się z przedmówcami, McLaren przesadza. Ja, względem tego projektu, obawiam się tylko dwóch rzeczy:
1. Tego, że żarty wyprodukowane przez gromadkę dobrze znających się nastolatków mogą być dla postronnych niezrozumiałe/mało śmieszne.
2. No i tego, że tort zaraz spadnie na podłogę. :)
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Powczan »

Albo komuś na twarz :P
A insajd dżołki są dobre, jeśli gracz będzie dobrze do tej gromadki wprowadzony. Ale to chyba wymaga nieco dłuższego czasu niż 2 godziny.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Noruj »

Nigdy nie wiadomo, chociaż humor w tego typu grach raczej bywa niezrozumiały, ale jakby się zastanowić - to w zwyczajnych "komediach" też bywa różnie z tym...
A co do samej zapowiedzi, to akurat jest już poprawiona wersja :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Dragon Kamillo »

Tak jakbyście nie wiedzieli że pierwsza nie japońska gra rpgmakerowa też opowiadała o grupce kolegów...

Jak dla mnie to jedyne co wywyższa ten projekt to dubbing (czy tam voice acting - mam gdzieś jak to się nazywa), też dobrze wspominam er pe gie demo. Liczę na podobne klimaty.

No i fajnie, tym bardziej że premiera ma być niedługa.
Awatar użytkownika
Kostek
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwie 2015, 17:36
Kontakt:

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Kostek »

Ohoho jaka dyskusja się nawiązała. W tworzeniu komedii jest jeden szkopuł, a mianowicie humor; każdy ma inny, więc nawet jeśli się napisze "dobre" żarty to nie każdemu to podpasuje, no ale takie jest już życie xD
Dubbing jest, że tak powiem "zwykły", nagrywany przez zwykłych ludzi. tutaj przez moich znajomych, którzy są odzwierciedlenie w tejże gierce. Chciałem uniknąć sytuacji z niektórych gier gdzie każda postać ma głos jakiegoś gigantycznego bohatera, a w tym czasie jesteśmy w wiosce wieśniaków... Co nie oznacza, że dubbing jest niedopracowany. Niektóre kwestie były powtarzane po 30 razy, a zawierały 1 słowo - "co".
Mogę jedynie zagwarantować to, że gra jest nietypowa, bardzo nietypowa oraz to iż jest w niej mnóstwo easter eggów ;D
Witaj!
Znajomi nazywają mnie Kostek!
Kostek! "Urodziny" już 1 lipca 2015! http://poyters.pl
Zapraszam na moją stronkę: http://poyters.pl
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: McLaren »

W zapowiedzi brakuje ładu ,oczywiście jest przejrzyście:) Ale na samym początku powinien znajdować się tytuł gry ,pod nim opis fabuły następnie ekran tytułowy i screeny z gry. Autor nie przyłożył się do prezentacji swojej zapowiedzi.
Po za tym spójrzmy na ściany ,obramowania' nad nimi są źle zrobione... Zobaczcie sami...
Obrazek
Po za tym postacie są nieproporcjonalne do drzwi, wysokości ścian itp. Wyglądają jak bobasy a nie młodzież...
Dodatkowo używanie postaci jako obrazka przy wyświetlaniu rozmowy to zły pomysł.
Dlatego uważam tą zapowiedz jako pseudo zapowiedz być może to dla autora plus skoro ma to być ,komedia' ;P:D;)
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Deathwing »

McLaren, chyba sobie żartujesz, że czepiasz się takich szczegółów... Każdy ma prawo zaprezentować swoją grę jak mu się tylko podoba, i dopóki zapowiedź jest czytelna i zawiera wszystkie informacje, to jest w porządku. Reszty "argumentów" nawet nie chce mi się komentować, bo wyraźnie szukasz ich na siłę i dodatkowo sprawiasz wrażenie, jakbyś pierwszy raz w życiu widział grafikę z VX. Zresztą w każdym Makerze jest ona w większym czy mniejszym stopniu umowna. Nie mam pojęcia co jest nie tak z tymi zaznaczonymi fragmentami na screenie.
Co do samej gry, to kompletnie nie trafia w moje gusta, tym bardziej, że wydaje się być mocno hermetyczna i skierowana do grupy znajomych. Do samego wykonania nie można się jednak przyczepić, przynajmniej patrząc po tych paru screenach.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Jazzwhisky »

Ten pierwszy pseudo-post McLarena w zasadzie powinien wylecieć od ręki (tylko on nie spełnia tu minimum standardów działu), ale byłem jakiś zmęczony i chyba tak dla własnego spokoju (PMki i maile od niezadowolonych userów robią swoje) odłożyłem to na później, niepotrzebnie. Będę wdzieczny jeśli nie będziemy rozdrapywać tego dalej, jest tu trochę bałaganu, i nawet jeśli jest to czepialstwo o nieistotne w takim projekcie elementy, to trzeba przyznać McLarenowi odrobinę racji.

W ogóle temat zapowiada nam taki typowy pół żartem projekt na luzie, pewnie jest z tego niezła frajda (nagrywanie dialogów!), z tego co pamiętam mamy tutaj też paru amatorów podobnych produkcji. Powodzenia w końcowej części pracy! =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Daisetsu »

Gra jest... hmm... ostro porąbana! Przede wszystkim brak jej jakiejkolwiek logiki, resztę dopełnia to, że jest komedią.
Brzmi dosyć... Dziwnie jak na zapowiedź projektu :p. Ale jeśli będzie to coś krótkiego i z humorem, to czemu nie. I w dodatku jeszcze z dubbingiem na aż 11 osób, co zdarza się bardzo rzadko.
Ogólnie jak komedia to dobrze by było jakby trafiała w większe ilości osób nie tyle też jeśli chodzi o tym humoru, ale też i o poziom wykonania, bo jak robisz z grupą znajomych, to może być zabawnie, ale tylko w waszym gronie - i co wtedy z potencjalnymi, czasem bardziej wymagającymi graczami?
Ogólnie twierdzę, że najważniejsze, że robiąc to masz po prostu fun i frajdę. A to przecież powinno być w tym wszystkim najważniejsze :).
Awatar użytkownika
Kostek
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwie 2015, 17:36
Kontakt:

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Kostek »

Hmm... nie wiem czy wiecie ale gra jest dostępna od rana do pobrania o tutaj: http://poyters.pl/kosuro.html Tak jak mówiłem, pojawiła się dziś rano :)
PS: Nie wiem czy mam założyć nowy temat w grach, czy po prostu ktoś przeniesie tam ten temat...

Edit: Tych co przeszli grę serdecznie proszę aby się wypowiedzieli tutaj ile by jej dali w skali od 1 do 10 oraz co poprawić aby było 10. :) Wtedy będę mógł skorygować błędy w tej grze bądź już innych projektach.
Witaj!
Znajomi nazywają mnie Kostek!
Kostek! "Urodziny" już 1 lipca 2015! http://poyters.pl
Zapraszam na moją stronkę: http://poyters.pl
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [VXAce] Kostek! "Urodziny"

Post autor: Adrap »

Gra jest klawa.
Ciekawe pomysły, dialogi i ten voice acting!
Muzyka była dobrze dopasowana.
Co mi natomiast nie pasowało...
Łażenie po pomieszczeniach i wciskanie wszędzie buttona A
Suchary były trochę... suche (ale śmiech przy torcie rozwala) i dla mnie są OK ale zbyt często występują.
A całość jest zwyczajnie porąbana. Wykonanie mechaniczne może być, ale znów mi nie pasuje szukanie niektórych przedmiotów.
Myślenie alogiczne na +
Miałem kilka wybuchów śmiechów i grało się bardzo przyjemnie.
Na deser:
"
- Dlaczego ona świeci?
- Bo działa.
"
XD
7/10 (zaraz po zagraniu)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
ODPOWIEDZ