[XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Adrap »

Nadal trochę pusto, ale lepiej. Chociaż nie przepadam za animacjami w tle. Potrafią czasem nieźle rozproszyć.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Hubertov »

Jeżeli o grafike chodzi, to jak dla mnie bomba, ale zagram dopiero w pełną wersje.
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Adrapnikram pisze:Nadal trochę pusto, ale lepiej. Chociaż nie przepadam za animacjami w tle. Potrafią czasem nieźle rozproszyć.
A wiesz że sam co do nich też nie jestem pewny?
Sam nie wiem. Może usunę i zamienię na statyczne tło albo i nie :P

Uwaga, temat: Marcus i królowa lodu (DEMO)
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Dokonałem poprawy postu z zapowiedzią gry gdyż poprzedni był najzwyczajniej kiepski i mam nadzieję że teraz jest w miarę OK.
Osoby zainteresowane Marcusem zapraszam do zagrania w minigrę: http://marcusgra1.esy.es
Mam zamiar wrzucać minigry do sieci w takiej formie gdyż będzie ich co najmniej kilka.
Także żegnam się i zapraszam do obserwowania strony www tak jak i tego postu :D

EDIT:
Jako iż mam windowsa XP nie mogę odpalić Makera MV więc sprawą przerobienia minigierek na gotowy projekt na stronę zajął się Dragon_Kamillo za co mu bardzo dziękuję :-D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 11:16 przez Grentos, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:09

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Spider »

:wink:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2016, 14:01 przez Spider, łącznie zmieniany 1 raz.
Rpg maker? Tego się nie zapomina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Jeszcze nie została opublikowana wersja gry z zamianą filmów na zdarzenia ale powinna się nie długo pojawić :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Noruj »

Wpadł mi do głowy taki totalnie szalony pomysł, żeby zamiast stron, mini-gier, solucji, filmów, ankiet, nowych wersji zapowiedzi, to wrzucić jakiejś info o faktycznej grze? Ale to tylko taki szalony pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Vodun »

Oprócz standardowej sugestii, rób grę, muszę powiedzieć że poprzedni trailer był lepszy :P
Przydałby się także jakiś nowy gameplay, do włożenia do trailera.
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Ogółem gameplay chodź zaplanowany to jednak zbytnio do przodu nie idzie. Pracujemy raczej nad poprawą jakości gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Kitabake »

Bardzo mi się podobało demo. W szczególności psychodeliczny klimat (choć nie wiem, czy zamierzony). Przydały by się gładsze przejścia pomiędzy scenkami i może trochę sensu. Podoba mi się, że sklepikarz z nieznanych przyczyn chce pajęczynę ale jakoś brak motywacji dla których on ja chcę. Mógłby powiedzie że jest głodny albo po prostu, że lubi pajęczynę. A on ją po prostu chce. Zagrałbym w pełną wersję. Point and click w RM to wg. mnie fajny pomysł - w szczególności w takim dziwnym klimacie. No i czy w tej wiosce jest tylko 1 dom i 2 sklepy? Czy za murami jest reszta miasta. Trochę sensu jednak musi być :D
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: McLaren »

Zagrałem i muszę przyznać, że pomimo nie zachowania jakiejkolwiek perspektywy w grafice prezentuje się ona dość ciekawie, przypomniała mi się gra z dzieciństwa w którą grałem z młodszym bratem, akcja działa się w ogrodzie, chodziło się w ten sam sposób, rozmawiało z biedronkami itp. A ogród był jakiegoś czarodzieja kurczę nie pamiętam tytułu... Naprawdę świetny pomysł :) Grafika ujdzie, rozumiem i wiem, że tworzenie grafiki pochłania sporo czasu a podczas niej można stracić chęci do dalszej pracy więc działaj dalej:) Gra ma potencjał:)

ps.Jak wszedłem do miasta (rozumiem że to koniec demo) po filmiku włączył się błąd -brak panoramy... a raczej powinno być jakieś info koniec demo itp. ;)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: X-Tech »

Zagrałem. Podłożone głosy i humor zrobiły tutaj robotę. Kolejne wstawki dialogowe, oraz animacje jak i sam humor sprawiają, że kolejne chwila dema obserwuje się z zaciekawieniem. Nie ma tu zabójczego tempa akcji/ fabuły - ale to co oferuje gra tymi pokręconymi paintowymi grafikami/głosami/pomysłami jest interesujące same w sobie, na swój sposób również nieco oryginalne. Gra mi wywala kiedy próbuje podnieśc papierek ze sklepu - błędem braku jakiegoś pliku. W każdym razie jak na 10 minut grania to było naprawdę niezłe. Muszę przyznać, że podkładanie głosów w grach robi niesamowitą robotę - szczególnie tych śmiesznych. "erpegiedemo" ma tak śmieszny dubbing, że bolał mnie brzuch ze śmiechu...natomiast Marcus i Królowa Lodu dzięki dubbingowi ma pozytywny nastrój. Zdecydowanie gra buduje swój własny klimat..ale to tylko parochwilowe demo. Twórca gry jest świadomy, że grafiki są zrobione dla śmiechu tak jak podkładane głosy i sama przygoda - co wspólnie tworzy niezły klimat. Animowane sytuacje też dodają grze uroku i robią wrażenie.

Zdecydowanie grałbym w pełną wersję z czystą przyjemnością. Ogólne wrażenie pozytywne. Pierwsza gra, na którą tu trafiłem od dawna (dział gry - pierwsza strona), która zrobiła na mnie realnie pozytywne wrażenie jako całość. Podoba mi się zwariowane podejście do wszystkiego w tej demówce - pomimo jej ogólnego spokoju. Dawaj więcej - bo chcę grać.

p.s.

chcę zaznaczyć, że doceniłem tę grę nie ze względu na ogólny całkokształt autorskiego wykonania gry, ale przede wszystkim dlatego, że gra okazała się być dla mnie spójna pod niemal każdym względem jako rozrywka co sprawiło, że granie było niezłą frajdą. Nadal uważam, że cudowne gry to nawet na RTP można robić..
ODPOWIEDZ