[2k3] GRA [Pełna wersja]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)

[2k3] GRA [Pełna wersja]

Post autor: Sobriquet Gaido »

Pełny tytuł: GRA
Rodzaj RM: 2k3
Bezpośredni link (paczka z grą spakowaną Makerowym "make disc'iem"): http://www.mediafire.com/download/qny5q ... 3n/GRA.rar
Bezpośredni link (spakowane pliki projektu gry): http://www.mediafire.com/download/aoj1a ... ot/GRA.rar
Bezpośredni link (instalka Jazzwhiskyego): http://www.speedyshare.com/6FwTv/GRA.rar
Opis:

Ciężko opisywać mi GRĘ by nie spoilerować jej krótkiej, lecz treściwej fabuły. Pozwólmy nazwać ją sobie klimatycznym "escape the room" na pograniczu horroru. Gra nie jest długa, w pewnym momencie pojawia się limit czasowy. Zagadki w teorii są trudne, w praktyce nie aż tak bardzo, gdyż ZAWSZE gdzieś tam w jakiś sposób można uzyskać bezpośrednie rozwiązanie. W końcu w czasach gdy ukończenie gry jest pewniakiem, chodzi o przeżycie fajnej przygody, prawda?

Bardzo proszę o wszelkie sugestie, wrażenia i komentarze.

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2015, 18:54 przez Sobriquet Gaido, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)

Re: [2k3] GRA [Pełna wersja]

Post autor: Omnom »

Dałoby radę wrzucić grę na jakiś inny serwer (np. MediaFire)?
Już dwa razy próbowałem pobrać i za każdym razem "urwało" mi pobieranie w połowie. Neta mam OK, więc sądzę, że to serwer jakoś mnie nie lubi.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Wrzuciłem dwie paczki. Pierwsza to instalka gry stworzona za pomocą polecenia "Make Game Disc" w programie. Niemniej słyszałem opinie, że na nowszych systemach jest z nimi problem, tak więc w drugim linku znajduje się po prostu spakowany katalog z grą. W razie problemów, pytań, problemujcie, pytajcie :p
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

W międzyczasie przepakowałem grę (korzystała z defaultowego instalatora RM2003, który wywołuje problemy) i wrzuciłem jeszcze na inny serwer - http://speedy.sh/6FwTv/GRA.rar

Poza tym pograłem chwilę, nie doszedłem za daleko, ale chyba chwyciłem klimat. Map jest niedużo, więc mam nadzieję przejść całość w kolejnym podejściu.
Niemniej najbardziej zaskakujący i miły jest sam powrót Gaido, fajnie, że na dodatek twórczy. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Przyznam, że byłem zaskoczony, że po tylu latach serwis i forum nie tylko jest żywe, ale też coś się na nim dzieje. Podczas gdy inne portale na jakich się udzielałem, albo uległy dramatycznej metamorfozie i migracji na portale społecznościowe, albo wymarły :p Przy okazji wyhaczyłem parę fajnych gier. "Under" bardzo mi umiliło dzisiejsze południe :P
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)

Post autor: Yoroiookami »

Ja bym proponował zamieścić solucję dla nieco mniej rozgarniętych osób. (Jak ja)
Znając siebie, gdzieś utknę i nie będę pewien, czy czegoś nie znalazłem, czy po prostu nie napotkałem bugu. (Już mi się zdarzyło z Hope)

Btw. Udało mi się przejść przez drzwi i po creditsach niestety już sobie nie pogram, bo pomieszczenie jest tak ciemne, że ekran mi się automatycznie wygasza, a pomniejszenie okienka sprawia, że w ogóle nic nie widzę. :lol: Nie wiem zbytnio, jak to rozwiązać.

EDIT: Na ślepo znalazłem włącznik. Przygód ciąg dalszy...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Yoroiookami pisze:Ja bym proponował zamieścić solucję dla nieco mniej rozgarniętych osób. (Jak ja)
Jak dałeś radę dojść tam gdzie już doszedłeś, to (niemal) na pewno dasz radę dotrzeć do końca :D Niemal, bo...
Yoroiookami pisze:Udało mi się przejść przez drzwi i po creditsach niestety już sobie nie pogram, bo pomieszczenie jest tak ciemne, że ekran mi się automatycznie wygasza, a pomniejszenie okienka sprawia, że w ogóle nic nie widzę. :lol:
Jestem ciekaw jak poradziłeś sobie w momencie gdy
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)

Post autor: Yoroiookami »

Sobriquet Gaido pisze:
Yoroiookami pisze:Ja bym proponował zamieścić solucję dla nieco mniej rozgarniętych osób. (Jak ja)
Jak dałeś radę dojść tam gdzie już doszedłeś, to (niemal) na pewno dasz radę dotrzeć do końca :D Niemal, bo...
No nie wiem. Chwilowo tkwię przy tym działaniu w ciemnym pomieszczeniu. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Pozwolę więc sobie na wskazówkę. Oczywiście jeśli nie chcesz psuć sobie przyjemności z samodzielnego rozwiązywania zagadek, możesz je zignorować:
Spoiler:
Oczywiście to rozwiązanie easy. Każda z zagadek ma swoje logiczne rozwiązanie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)

Post autor: Kleo »

Strasznie wkurzająca ta gra, siadam do niej codziennie, od kiedy się pokazała (to znaczy już 2 dni ;)) i rozwiązuję średnio jedną zagadkę dziennie.
Spoiler:
Podoba mi się klimat i oprawa (choć obrazki z komputera to trochę taniocha, jeśli chodzi o budowanie nastroju grozy), za to zupełnie mi nie pasuje brak możliwości zapisu gry i ograniczenie czasowe (przez nie wciąż muszę oglądać te cholerne obrazki). Pomieszanie języków też wygląda trochę niechlujnie - niby gra po polsku, a menu angielskie. No i denerwuje mnie oczywiście to, że tak tępo mi idą te zagadki. ;)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Odpaliłem przed chwilą, ale nawet ze światłem było tak ciemno, że po prostu nie chciało mi się grać. :)
Czarę goryczy przelało pomieszczenie w którym zamykają się za mną drzwi, a potem po wyłączeniu światła nie mogłem go już włączyć ponownie. O ile zagadki były ok (choć nie jestem fanem rozwiązania z opóźnionymi podpowiedziami, zakładam, że z czasem może być trudno ocenić, od kiedy dany moment jest już rozwiązywalny), to taka zabawa jest już nie dla mnie. Fajne audio.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

To nie są opóźnione podpowiedzi lecz odpowiedzi. Z natury rzeczy nie mogą pojawiać się od razu :P

Chociaż sam sobie teraz zaprzeczę, bo w przypadku zadania z liczbą z komputera istotnie dostajemy odpowiedź na dzień dobry. Jest w najbardziej oczywistym miejscu, w jakim odpowiedzi się znajdują.

I przyznam, że nie dziwi mnie, że część ludzi odpada. Nie mogę się doczekać gdy ktoś ukończy GRĘ, zrozumie wtedy co mam na myśli :p
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Wróciłem z poczty i odpaliłem jeszcze raz, "ukończyłeś grę 7 sekund przed czasem" nic nie zmienia, nadal było za ciemno. :)
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Oj tam, oj tam. Grałem na kompie, TV i lapku i było ok xD Ale zwrócę na to uwagę w przyszłości.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Post autor: GameBoy »

Generalnie ciemność w grach najlepiej wygląda w stylu hollywoodzkim, czyli wszystko widać, ale na niebiesko. =)
ODPOWIEDZ