Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Athanor »

Jeśli Kleo testowała wszystko jak leci, to teraz pewnie poleciała na wakacje do przyjemniejszej wersjii Edorii (na przykład Bistynii) aby zrobić sobie wakacje.

Grę mam już pobraną, jak rozpocznę to zedytuję post. :V
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Adrap »

Jest duża różnica póki co w kwestii mechanik, ale też irytują mnie takie rzeczy jak koleś mogący wyrwać 90% naszego zdrowia jednym zwykłym atakiem. Ale póki co gra się baaardzo przyjemnie, czuć że prawie wszystko jest dopasowane. Świetna robota Kryzz :-D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Pdl
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:50

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Pdl »

Ugh, kolejny problem - po rozmowie z głównym zarządcą tego śmiesznego tartaku (wycinki) postać blokuje się na schodach i nie da się ruszyć :(
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Możesz mi wysłać na pm dokładny opis?

Poza tym jeszcze raz przypominam o pierwszym? fixie do gry.
Jest najnowszy patch.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 21:47 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:No i jeśli Kleo testowała całość, to gdzie jest jej post opisujący wrażenia z rozgrywki?!
Hm, no zasadniczo mogałabym to i owo napisać, ale jest jeden mały problem. Taki mianowicie, że swoje wrażenia dość dokładnie przekazałam autorowi, no i odrobinkę przy tym marudziłam (tak szczerze, to chyba osoba o słabszej konstrukcji psychicznej mogłaby po tej odrobince popaść w trwałą depresję :D). Kryzz jednakowoż zdawał się tego dość uważnie słuchać, więc nie mogę wykluczyć, że finalny produkt nieco różni się od tego, który miałam okazję przejść. :)
A tak poważniej, to z tego, co już widziałam, sporo rzeczy w stosunku do pierwotnego projektu zmieniło się na lepsze, gra się szybciej, fabuła dostała parę istotnych szlifów, rozgrywka (zwłaszcza końcówka, choć nie tylko) jest dużo bardziej urozmaicona, mniej jest dłużyzn, no i - last but not least - jest jakby nieco łatwiej. Ale tylko nieco, bo tak szczerze to nadal bez powodzenia (no i już trochę bez wiary w sukces...) walczę z finałowym bossem. Trochę to może moja wina, bo w głupim momencie zrobiłam save i nie mam jak zmienić ekwipunku, no ale... Jest ciekawie, niemniej nadal dość trudno.
Hm, ale tego chyba w powodzi krytyki w końcu Kryzzowi nie napisałam - dobór muzyki jest cudny, razem z mocno poprawionymi mapami tworzy naprawdę fajny klimat leniwej, RPG-owej włóczęgi. No i otwieranie zamków też jest fajne. :)
Adrapnikram pisze:irytują mnie takie rzeczy jak koleś mogący wyrwać 90% naszego zdrowia jednym zwykłym atakiem.
To drobiazg, Adrap, grałam na najłatwiejszym poziomie, a zdarzało mi się trafiać na przeciwników, którzy jednym użyciem skilla likwidowali mi całą (full HP) drużynę. Choć mam nadzieję, że już się tak nie zdarza... :D
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Wybaczcie, moi drodzy, ale skrewiłem parę spraw, o których myślałem, że są ok, ale do gry wkradło się parę bugów. Z tego powodu patch:

http://www.mediafire.com/file/cl81z57oz ... E%20EC.rar

Mam szczerą nadzieję, że ostatni. (Wkrótce zamieszczę też pełniaka z zainstalowanym patchem)

EDIT:
(Zintegrowałem fixa i patcha w jedną zawartość...)
Denhoff
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2017, 06:36

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Denhoff »

Kryzz333 pisze:do gry wkradło się parę bugów. Z tego powodu patch
O, to dobrze, bo właśnie gram. Nie chciałbym, aby w połowie przygody zablokowało mnie, bo brakuje jakiegoś przełącznika.

A przy okazji, jedna sprawa: Czy mógłbyś udostępnić "dodatki i dokumentacje" w jakimś otwartym formacie dokumentu? Nie każdy ma Office.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

W formacie OpenDocument:
http://www.mediafire.com/file/1enk9fhrb ... cument.odt
http://www.mediafire.com/file/j4md820u4 ... cument.odt
http://www.mediafire.com/file/78q975x03 ... cument.odt

Apropos, to patch poprawia błędy generalnie "w scenkach", nie trzeba ponownie zaczynać gry dla instalacji...
Pdl
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:50

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Pdl »

Gram już ponad 10 godzin, zacząłem drugi raz. Wszystko(grafika, muzyka, fabuła, kopanie, różnorodność broni i tak dalej) super, ale te bagna to jest jakiś koszmar, do zmory nawet nie podchodzę na razie, zwykli przeciwnicy tam są baaaardzo wymagający. W stolicy i pierwszym akcie wytłukłem wszystko co się dało, więc o wyższy level ciężko... mam nadzieję, że jakoś to przebrnę jednak. Nie mam trochę pomysłu na rozwój Rusarda, za pierwszym razem próbowałem zrobić z Niego maga (inteligencja + energia), to co drugą potyczkę kończył z 0 hp, a czary ma do dyspozycji biedne...Zadanie z karawaną też mnie chwilowo przerasta bo jak pokonam pierwszą ekipę koboldów, to drugiej już nie a save'a pomiędzy oczywiście nie można zrobić xD
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Zamieszczam patch nr 3

http://www.mediafire.com/file/uu2a52o9h ... E%20EC.rar

I kolejny patch, tradycyjnie zawierający wszystkie poprzednie. Tym razem Deathwing znalazł artefakt z testowania w jednej ze scenek.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: goblin!!! »

Ja może poczekam na patch jakiś 10, i zacznę znów grać? :p
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Szczerze mówiąc, to możesz już teraz, bo patche poprawiają w zasadzie tylko błędy techniczne ze scenek. Błędów systemowych/mechaniki jako takich nie ma.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 21:18 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 2 razy.
Pdl
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:50

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Pdl »

To ja tylko dodam, że po "paczu" osłabiającym trochę potwory na bagnach gra się płynnie, elegancko i miło. Ale i tak wiem, że będę przechodził jeszcze raz, bo przez gapiostwo pominąłem dwa questy w stolicy. Plus co do blokowania postaci po scenkach - problem (kolejny raz się pojawił podczas pobytu w placówce wojskowej) występuje u mnie tylko na nowym, szybkim kompie. Na ledwo zipiącym, dziesięcioletnim rzęchu z Vistą na pokładzie - nie. Na szczęście nauczony doświadczeniem robię sejwy co chwila, więc nie ma z tym większego kłopotu ;)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Plus co do blokowania postaci po scenkach - problem (kolejny raz się pojawił podczas pobytu w placówce wojskowej) występuje u mnie tylko na nowym, szybkim kompie. Na ledwo zipiącym, dziesięcioletnim rzęchu z Vistą na pokładzie - nie.
Dziwne to bardzo. A zmieniałeś może coś ze Smooth mode? Wciśnij F1 i zobacz czy jest włączony - powinien być.
Ale i tak wiem, że będę przechodził jeszcze raz, bo przez gapiostwo pominąłem dwa questy w stolicy.
Nie przechodź kolejny raz xD do stolicy się wraca.
Pdl
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:50

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Pdl »

Kryzz333 pisze: Nie przechodź kolejny raz xD do stolicy się wraca.
W drugim akcie? Z bagienek już dawno wróciłem ;)

Smooth mode jest włączony.
ODPOWIEDZ