gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: goblin!!! »

To parę informacji :
Beta [alfa była nie grywalna... :evil: ]
Poziom trudności: umiarkowany/ lekko łatwy
Czas gry: koło godziny
Czas tworzenia: koło 6 miesięcy [głównie de bugowanie]
rodzaje błędów:
graficzne- 40%
logiczne- 20%
w tiltsetach - 10%
reszta [przedmioty, ikonki, itp...]- 30%
Moja ocena: 4/10
Brakuje: systemu reputacji, dokończenia fabuły
Typ:
Rpg, lekko zabawna [np: sok z gumijagud]
Fabuła
Jesteś zwykłym chłopem mieszkającym gdzieś w królestwie Menon ...
pewnego dnia wieś robią atak na twą wieś... bo nie płaciła daniny
na najemników króla - najemnych łowców potworów...
I tak zaczyna się przygoda...
Screeny:
1 screnn.png
2 screen.png
3 screen.png
A to moja gra:

:arrow: http://www.mediafire.com/download/r8pkz ... mierci.rar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Nexis »

Od razu widać, że gra na poziomie. Dobrze, że wprowadzono elementy humorystyczne, sok z gumijagud zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Zaraz pobiorę, może ta gra zrekompensuje mi brak Fallouta 4.

EDIT: Pograłem, ale niestety nie jestem w stanie ukończyć gry, po 10 porażce z wonżem rzecznym się poddałem. Fabuła zapiera dech w piersiach, pierwszy raz grając w grę tak się wzruszyłem. Grafika prezentuje się fantastycznie, gdy zwiedzałem zniszczone miasto, czułem jakbym sam tam
był. Ilość questów pobocznych mnie zaskoczyła, ciężko było mi skupić się na głównym wątku. Co ciekawe autor wpadł na wiele świetnych rozwiązań, np. skrzynia, w której można było przechować i wźonźć złoto, a także drogowskazy z opcją szybkiej podróży.

Podsumowując, jak dla mnie zdecydowanie kandydat na grę roku, chyba tylko Powrut Wodnistego Smoka IV będzie w stanie podjąć walkę z tym hitem.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: goblin!!! »

Dziękuje za dobro ocenę ... postaram się zmniejszyć poziom wonsza rzecznego...
Próbowałeś użyć jakiś umiejętności?
Hym... czas na robienie pełnej wersji
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Rahim »

Już dawno nie grałem w nic tak dobrego, mapki extra, tworzą klimat, "fabulernie" też nieźle.
Cieszę się że scena zaczyna mieć tak zaawansowanych, i solidnych twórców.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Crashykk »

Uważajcie, bo ktoś w to jeszcze uwierzy. :O

Dalej tylko poważne, konkretne posty od osób, które odpaliły grę, please.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Venesard »

Próbowałem odpalić, sam nie wiem co mnie do tego podkusiło. Szczęściem nieszczęściem, proces wypakowania gry się zawieszał tak że musiałem restartować komputer. Sprawdzałem inne instalki gier spod RMXP i wszystko działało.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Kleo »

Mnie też podkusiło, dawno nic nie było do grania, więc ściągnęłam i nawet uruchomiłam (bez problemów) tę "grę", łudząc się, że może nie jest tym, czym się na oko wydaje. Ale niestety jest.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: goblin!!! »

Kleo pisze:Mnie też podkusiło, dawno nic nie było do grania, więc ściągnęłam i nawet uruchomiłam (bez problemów) tę "grę", łudząc się, że może nie jest tym, czym się na oko wydaje. Ale niestety jest.
Czyli? Jeżeli jest coś złego to powiedz... A nie mam się domyślać ... :-D
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Nexis »

Myślę, że co jest źle można zobaczyć grając w jakąkolwiek dobrą grę z rpg makera i porównując do twojej. Tak w sumie to domyślam się, że to jeden z twoich pierwszych projektów, a ty sam jesteś bardzo młody i to fajnie, że zaczynasz się bawić makerem, ale lepiej by było zrobić kilka projektów dla siebie, a dopiero później pokazywać je ludziom. Tak bardziej konkretnie, co do błędów: fatalne dialogi, mnóstwo błędów ortograficznych i kompletnie niezrozumiałe przedstawienie fabuły (tu można sporą ilość błędów wyeliminować po prostu pisząc dialogi w wordzie i poprawiając podkreślone wyrazy), mapki zrobione bardzo, bardzo źle (tu wystarczy pooglądać trochę poradników, pograć w kilka dobrych gier z rpg makera), oraz fatalne walki (np. boss ginący od jednego zwykłego ataku). To wszystko jest do nauczenia, wystarczy poświęcić troszkę czasu i pracy, poeksperymentować, a potem robić coraz lepsze projekty. Tak jak już mówiłem, najlepiej się uczyć zwyczajnie grając w dobre gry i wzorować się na nich. Osobiście życzę ci powodzenia, bo ta gra wbrew pozorom nie była jak na pierwszy projekt młodego człowieka bardzo zła, wierzę że z czasem się wyrobisz.

EDIT: Pfff, oczywiście pisząc dobre gry miałem na myśli fantastyczną trylogię Powrut Lodowego Smoka, nic innego. Co do powstania czegoś lepszego, to wiadomo, że zawsze może powstać coś lepszego od Powrotu III, a mianowicie Powrut IV.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 17:08 przez Nexis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tepe
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:54

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: Tepe »

Sądzę, że Nexis jest po prostu zazdrosny o Twoje osiągnięcie i widzi w Tobie realnego konkurenta w stosunku do tytułu nad, którym pracuje jego studio. Po tejże pasjonującej rozgrywce myślę, że owa gra może spokojnie rywalizować z Powrotem Lodowego Smoka, który to okazał się objawieniem sceny, przezwyciężenieniem schizmy i geniuszu jego twórcy. Warto uświadamiać ludzi, iż zawsze może powstać coś lepszego, bez urazy Nexis :roll:.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: goblin!!! »

Osobiście mi w mojej grze nie pasuje BARDZO ortografia... ale też zależy mi na złych opiniach bym mógł poprawić błędy...
I tak jest to ma pierwsza gra... osobiście myślę że od pierwszej gry zależy jakie później się robi gry... i dla tego ją opublikowałem
nie pokładałem w niej wielkich nadziei ... a po za tym dałem swoją ,skromną' ocenę 4/10 może nawet za dużo
ale gra ma potencjał
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: OverHiLL »

goblin!!! pisze:Osobiście mi w mojej grze nie pasuje BARDZO ortografia... ale też zależy mi na złych opiniach bym mógł poprawić błędy...
Skoro Ci się nie podoba ortografia to czy tak ciężko wrzucić jakiś dialog do worda i ogarnąć błędy?
goblin!!! pisze:I tak jest to ma pierwsza gra... osobiście myślę że od pierwszej gry zależy jakie później się robi gry...
Byłoby lepiej dla Ciebie, żebyś się w tym konkretnym przypadku mylił.
To co przedmówcy - zanim opublikujesz coś na forum, niech to będzie estetyczne, schludne i z sensem.Spójrz na inne gry z makera, na mapki, na postacie wykreowane, na dialogi, grafikę, muzykę. Pomyśl o robieniu gry jak o pisaniu dobrej książki. Maker nie oferuje wielkiej grafiki, a główną bronią makerowców jest właśnie fabuła. Pomyśl, ułóż historię, spisz ją na kartki, schowaj do szuflady na jakiś czas i wróć do niej i ją ogarnij jeszcze raz. I zadaj sobie pytanie - co chcesz przekazać tą historią? Czym chcesz nas zaciekawić, jak zaskoczyć gracza, który grał już w dziesiątki/setki gier? Pomyśl. Dobra fabuła to 90%. Reszta to oprawa audio-wizualna.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: gra [xp] Rys śmierci [beta!]

Post autor: goblin!!! »

Dziękuje za rady. Postaram się ,cóś' poprawić ortografii w tej grze.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
ODPOWIEDZ