Najstarszy [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Najstarszy [XP]

Post autor: Adrap »

Obrazek



Silnik: RPG Maker XP
Typ gry: Science fiction ala Dungeon


Obrazek
Fabuła

Pewien pobożny człowiek o imieniu Hans od dziecka, analizował życie ludzi, którzy mieli kontakt z bogami. Zauważył, że w miejscach objawień występuje dziwne promieniowanie. To promieniowanie doprowadziło go do dryfującego statku. Statku, na którym miał znajdować się Bóg. Na miejscu jednak nie znaleziono zbawienia. Wręcz przeciwnie...

Obrazek
Rozgrywka

Gra opiera się mechanikach stosowanych w dungeonach. To oznacza, że w grze będziemy szukali kart do drzwi, zbierali moduły walki i życia i tym podobne rzeczy. Gra jest krótka, a co za tym idzie mało urozmaicona. Przejście całej gry powinno zająć od pół godziny wzwyż, przy jednym podejściu.

Obrazek
Mechanika

Przede wszystkim jest to gra oparta na skrypcie 3D. Wprowadziło to ogromne ograniczenia do projektu, zarówno w skryptach, grafikach, czy chociaż w sposobie przekazania fabuły. W zasadzie gra została stworzona z kilku powodów, a jednym był ten skrypt i stworzenie w miare grywalnej gry 3D. Ogólnie nie polecam skryptu. Można się posiekać przy pracy. Tylko dla masochistów. Ale wracając na odpowiednie tory, gra oferuje autorski system walki. Zawiera śladowe elementy strategiczne oraz w większej ilości elementy zręcznościowe. Jeśli ktoś jednak nie czuję się zbyt zręczny to gra oferuje 3 poziomy trudności.

Obrazek
Screeny
Spoiler:
Credits:

Spoiler:
Kilka zdań od autora

Witam ponownie! (Może pobiję rekord Ozzaku z odchodzenia ze sceny. Kto wie?) Idea na grę powstała miesiąc temu dokładnie w dniu, w którym napisałem posta pożegnalnego. Jednak dopiero w tamtym tygodniu znalazłem czas i zacząłem tworzyć tę grę. Miałem taki cel, aby ukończyć ją w równe 14 dni i jakoś się wyrobiłem. Sprawdziłem również jak radzę sobie ze skryptami w projekcie. Jakoś walkę udało mi się skleić, ale nadal jest dość kiepsko :/ Dodatkowym motywatorem było skończenie jakiejkolwiek gry po tych dwóch latach z hakiem. I udało się w dwa tygodnie. Dobra kończę już bo zaczynam zanudzać, a Podziemia same się nie zrobią :-P

Link do gry 35 Mb
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 05:06 przez Adrap, łącznie zmieniany 10 razy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: PInroz »

Ło ło ło pierwsza Polska Makerówka o grafice 3D :-D

Wygląda całkiem solidnie zrobiona (czyżby Polska Scena Makerowa wchodziła na nowy poziom rozwoju) Powiem w tajemnicy że też interesowałem się tym skryptem lecz był dla mnie zbyt ciężki do ogarnięcia. Za grafikę 3D masz plusa, plusem też jest dubbing, a głosu użyczył nie kto inny jak nasz Diablo (Ciekawe czy się chłopina postarał) trzeba zobaczyć, pobrać grę i zagrać, bo coś czuję że będzie warto :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016, 17:05 przez PInroz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Venesard »

@Piotr I
Obrazek


Ogólnie to gierka pozytywnie kojarzy mi się z Doomem. Pobieram, zagram, napiszę coś więcej.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Amelanduil »

Poza tym, mam wrażenie, że gdzieś już, daawno temu, widziałem 3D dungeon crawlera na naszej scenie, więc czy taka pierwsza...
Niestety nie cierpię tego gatunku z pasją (przez tendencje wydawnicze japońskich gier na zachodzie), więc raczej sobie odpuszczę. Wybacz, kapitanie ;_;
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:09

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Spider »

:wink:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2016, 13:59 przez Spider, łącznie zmieniany 2 razy.
Rpg maker? Tego się nie zapomina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Kleo »

Jakkolwiek również jestem nieco zdegustowana pomysłem na zabawę z 3D w Makerze, to jednak chciałam sobie zobaczyć, co z niej wyszło. Ale nie mogę rozpakować gry (dostaję komunikat, że plik jest uszkodzony). Mogę prosić o taki, z którym nie będzie tego problemu?

Edit.
Przepraszam za zawracanie głowy, prośba nieaktualna. Błąd wynikał z tego, że po prostu z jakiegoś tajemniczego powodu plik nie pobrał mi się w całości - ale o tym, żeby to sprawdzić, pomyślałam dopiero teraz. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

U mnie jest wszystko ok, gra odpala, archiwum na pewno nie jest uszkodzone.

Intro jest na tyle długaśne, że bardzo daje się we znaki brak opcji na jego przyspieszenie/pominięcie, ale potem jest już fajnie. Skrypt na poruszanie się w pierwszej osobie działa super, walki po kilku chwilach też zaczynają ładnie funkcjonować, na pewno przejdę w wolnej chwili, zwłaszcza, że jestem fanem gatunku. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: PInroz »

Kleo pisze:Ale nie mogę rozpakować gry (dostaję komunikat, że plik jest uszkodzony)
Mi normalnie gra się ściągnęła. Jeżeli wystąpił taki błąd to znaczy że internet w czasie pobierania był przeciążony innymi stronami. Usuń wszystkie niechciane strony i zostaw tylko tą z pobieraniem gry. Powinno zadziałać, ponieważ ja też często miewam taki problem, gra mi się nie do końca pobierze i wyskakuje ten błąd :cry:

Zdecydowanie - dalej wyłącznie komentarze od osób,
które mają do przekazania jakieś wrażenia z gry.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Adrap »

"Zdecydowanie - dalej wyłącznie komentarze od osób,
które mają do przekazania jakieś wrażenia z gry."

A taki post ujdzie?
Spider pisze:Proszę wrzuć do folderu z gry plik RGSS104E.dll -_-'
To mi uzmysłowiło, że niestety nie wysłałem Wam finalnej wersji. Dla tych co już pobrali, łapcie folder RGSS (trzeba wpakować tutaj C:\Windows\System32) oraz folder Data (poprawiający bugi). Link downloadu został zaktualizowany.
Plik Data wrzucamy do gł. folderu gry.
UWAGA! Jeśli komuś zależy na pominięciu intra to ściągnięcie folderu data i wrzucenie go do folderu z grą rozwiąże problem.

RGSS: http://www.mediafire.com/download/6y66e ... k/RGSS.rar

Data: http://www.mediafire.com/download/rj4d6 ... 4/Data.rar

@McLaren
Mam nadzieję, że spodoba Ci się również sama gra :-D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Kleo »

No żeż, chociaż wybrałam łatwy poziom, to i tak nie mogę przejść gry - bardzo szybko padam w walkach, a przeciwników jest tylu, że nie daję rady skutecznie ich omijać. Za wiele nie zwiedziłam, bo najdalej doszłam do panelu, który otwiera drzwi windy, ale do niej samej już nie dotarłam (gdyby było można zapisywać grę, to pewnie jakoś bym przebrnęła, ale albo się nie da, albo ja nie umiem). Niemniej jakieś tam wrażenia już mam, więc napiszę, bo znacząco dalej pewnie i tak nie uda mi się dojść.

Nie podoba mi się to, że wynik pierwszej walki to zupełnie losowa sprawa - wyboru amunicji trzeba dokonać przed nią, i jak się dobrze nie trafi, to całkiem możliwy jest game over już przy pierwszych drzwiach. Na mapce trudno też odróżnić kolory, którymi oznaczone są klucze i moduły walki (ten niby jasno i ciemnoszary - dla mnie oba wyglądały identycznie) przez co łatwo się zablokować.

Podobała mi się natomiast walka, zagadka z kulami, historia (znaczy początek, bo co dalej, to się niestety jak na razie nie dowiedziałam), a przede wszystkim klimat - naprawdę fajnie wyszedł.

Ach, a całe to 3D to psu na budę w sumie, bo chodząc i tak patrzyłam niemal wyłącznie na mapkę - gdyby ją powiększyć, to bez uszczerbku dla rozgrywki mogłaby robić za całą oprawę graficzną gry. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Spider pisze:Tylko zmuszasz mnie do ściągania, jakiś plików -_-' Brak profesjonalizmu, w tak prostej sprawie...
Serio, poprzedni post był dziwny, ale teraz... Raz - nikt Cię do niczego nie zmusza, dwa - to gra amatorska, publikowana na forum o RM, może stąd brak "profesjonalizmu" (także z twojej strony) w tak prostej sprawie? :)
Bo imo równie dobrze mógłbym wstawiać emotkę -_- (a nawet _-_), że zamiast napisać coś o grze, wrzucasz posty o tym, że brakuje Ci pliku, który możesz zassać w 15 sekund, i którego wymaga tak samo sto innych tematów w dziale (i który masz razem z oryginalną wersją RMXP?).

Anyway - Adrap, instrukcja może wprowadzać w błąd (patrz post Spidera), w nowszych Win 64bit te pliki dll powinny lądować w innym folderze, ale dobrze rozumiem, że aktualny download to wersja, która po prostu zawiera folder RGSS i nic więcej? Jeśli tak, to rzeczywiście jest teraz trochę namieszane (jeszcze te fonty), czemu nie wrzuciłeś wszystkiego w odpowiednie miejsca (dll) aktualizując paczkę o nowy folder Data?

Podzielam pierwsze wrażenia Kleo (poza wzmianką o widoku z pierwszej osoby), początek (intro + pierwsze walki) jest nieco odrzucający. Lubię format, więc przebrnąłem i dalej jest już ok, ale dla niezorientowanych może to być bardzo trudne.

edit-dół
Czuj się jak chcesz - zmuszony, atakowany... Ale kolejne posty już na temat wrażeń z gry, to takie "ech" proste, please. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Spider
Posty: 27
Rejestracja: 03 mar 2016, 21:09

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Spider »

:wink:
Ostatnio zmieniony 25 cze 2016, 13:59 przez Spider, łącznie zmieniany 2 razy.
Rpg maker? Tego się nie zapomina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Adrap »

Niestety na ten błąd nic nie poradzę. Po prostu ten skrypt żre dużo pamięci i przez to wyskakuje ten błąd. Z przeciążenia. Przynajmniej ja mam takie wrażenie, bo testowałem na 3 komputerach i właśnie na 1 się zwieszało.

A profesjonalizmu tutaj za grosz xD Gra jest bo jest i to tyle. W zasadzie to traktuję to jako pewny eksperyment. Mogę powiedzieć, że klejenie mapek z kluczami przypadło mi do gustu, więc jak uzbiera się ich więcej niż 3(!) to możecie spodziewać się nowego projektu z innym settingiem, walką, i rozbudowaną eksploracją oraz większą ilością zagadek. Może faktycznie nie powinienem publikować swojego pierwszego projektu...

Ponadto powiem, że wcześniej grałem tylko w Grimrocka pół godziny i w scenowe dungeony. Szczerze powiedziawszy to spodziewałem się nieco gorszego odbioru, a tu niektóre rzeczy się niektórym podobały. Szczerze mówiąc pobudziło mnie to do dalszej pracy.

Download jest zaktualizowany, jak najbardziej, tylko nie ma opcji pominięcia intra, a data tak. To wszystko. Wrzucałem dll tam gdzie trzeba (do folderu z grą), ale to rozwalało grę już na samym początku. Uogólniając: Wszystko jest w jednym downloadzie.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Rahim »

==================================
Tak, już taka była, ale skończyła się na demo, i to takim dość... Ykhm.
==================================
Zaciekawiłeś mnie tym projektem, w mało gier z makera xp gram, odrzuca mnie jakoś, no ale wypróbuję ten twój twór! :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Najstarszy [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Muszę zrewidować swój pogląd, pograłem dłużej i ewidentnie gra tylko pozoruje coś na kształt dungeon crawlera. W zasadzie Najstarszy jest tytułem bardzo podobnym do Gotika by ravenone, przechodzenie poziomów sprowadza się do unikania niepotrzebnych starć (element zręcznościowy) i sprawdzania sal w nadziei, że znajdzie się w nich klucz do otworzenia następnych drzwi. Problem trochę w tym, że rozgrywka niespecjalnie pozostawia miejsce na wybory i nie skłania do główkowania, wymuszając jedynie słuszną drogę metodą prób i błędów (gdzie jest save?), trochę to frustruje.

Ile poziomów do przejścia jest w całej grze?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ